Main Forum PvE PvP Guides AddOns Lore Gallery

עכשיו 18 פברואר 2018, 03:07

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 9 הודעות ] 
מחבר הודעה
נושא ההודעה: ממשק המשתמש – עקרונות חשובים
הודעהפורסם: 16 נובמבר 2010, 21:37
 
סמל אישי של המשתמש

גראנט

גראנט
הצטרף: 08 נובמבר 2010, 12:57
הודעות: 29
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Dellphyne
שרת: Frostmane PvP
קלאס: Paladin
מנותק

ממשק המשתמש – עקרונות חשובים

User Interface – important notes

שלום קוראים נכבדים.
זה המאמר השלישי בסדרת המאמרים שלי. במאמר הקודם עסקנו בשגיאות, משמעותן ואיך להימנע מהן.

לאחר שעסקנו בנושאים מופשטים מעט, נעסוק במשהו שקרוב יותר לליבנו, אך לא בטוח שכולנו התייחסנו אליו כראוי.
הוא החוליה המקשרת בין השחקן לשרת המשחק. הוא ניתן לעיצוב בדרכים רבות, כדי שיוכל לעזור לכם בכיבוש מטרותיכם.

ממשק או מנשק?

כרגיל, ההגדרה בעברית לא באמת מספקת. נקפוץ ישר להגדרה באנגלית:

"the user interface is (a place) where interaction between humans and machines occurs. The goal of interaction between a human and a machine at the user interface is effective operation and control of the machine, and feedback from the machine which aids the operator in making operational decisions. Examples of this broad concept of user interfaces include the interactive aspects of computer operating systems, hand tools, heavy machinery operator controls and process controls. The design considerations applicable when creating user interfaces are related to or involve such disciplines as ergonomics and psychology."

בתרגום חופשי, ניתו לומר כי ממשק המשתמש (על פי האקדמיה לעברית, "מנשק משתמש") הוא המקום בו מתרחשת האינטראקציה בין האדם למכשיר שאותו הם מפעילים. המטרה באינטראקציה הזו היא תפעול ושליטה יעילים על המערכת, תוך קבלת משוב ממנה שתעזור למפעיל בקבלת ההחלטות.
שיקולים בעיצוב ממשק המשתמש מערבים שיקולים מתחומי הארגונומיה (הנדסת אנוש) והפסיכולוגיה.

כבר מתוך ההגדרה צצים נושאים שברור שנדון בהם. ראשית ננסה להבין את המשמעות של "יעילות" הממשק ומה ההשלכות של ממשק "יעיל". לאחר מכן נדון בעניין המשוב, ונראה כיצד השיקולים המעורבים בתכנון הממשק קשורים ליעילות.
לבסוף נדון בחלקים השונים של ממשק המשתמש ב-WoW, נבחן את חשיבותם וכיצד נוכל לנצל תכנון נכון שלהם כדי לתרום לנו.

אציין שלעיתים אני עלול להשתמש בביטוי (שאתם כנראה כבר מכירים) UI, שהוא קיצור של "User Interface".

הממשק ויעילותו

ישנם סוגים רבים של ממשקים. ממשק יכול להיות גרפי, או מבוסס שורות טקסט. הם יכולים להיות מבוססים על קלט מסוגים שונים – מקלדת ועכבר, מסכי-מגע או אפילו ממשק מבוסס-מחוות ("Gestures", כמו במשחק "Black&White", למי שמכיר). הם יכולים להיות מופעלים בעזרת טקסט, קול או עירור ("Trigger") כזה או אחר. המפרט של הממשק יהיה תלוי בסוג המימוש והמטרה שלו, ברמת הידע של המשתמש וביכולותיו, וכמובן – במערכת עצמה.

תמונה
גם זה ממשק!

אבל לא משנה באיזה סוג של ממשק דנים, ה"יעילות" שלו עלולה לקבל הגדרה שונה עבור אנשים שונים. אבל, ניתן יהיה להבחין בעקרונות דומים שנמצא בכל ממשק "יעיל" שהוא.

-התאמה למשתמש ולמטרה: ה-UI צריך להתאים לצרכיו ורמתו של המשתמש. פונקציות מיותרות עלולות להכביד ולמנוע קבלה של משוב ראוי ולהפריע בקבלת ההחלטות. כמו כן, הממשק צריך גם להתאים למטרה. נתונים מיותרים או ציפיות לא הגיוניות מהמערכת גורמים לממשק לאבד מהיעילות שלו.

-עקביות ("Consistency"): הממשק צריך לשמור על פונקציונאליות קבועה. מקש מסויים תמיד יבצע אותה פעולה. ידית מסויימת תמיד תגרום לאותו דבר. הממשק צריך לפעול באותו אופן עבור סוג המערכות שעבורן הוא עוצב (למשל, כפתור ווליום של סטריאו לרכב תמיד צריך לשנות את הווליום בכל רכב. לא ברכב אחד להשפיע על הווליום, וברכב אחר לשנות תחנת רדיו :)
העקביות חשובה ביותר בכל ממשק שמתיימר להיות "יעיל".

-התחשבות בצרכים מיוחדים: יצירת תנאים עבור משתמשים בעלי צרכים מיוחדים. למשל, התחשבות בבעלי עיוורון צבעים בממשקים גרפיים, או יצירת רמפות לכיסאות גלגלים כדי לעזור לנכים.
התאמת הממשק לכלל האוכלוסיה היא בהחלט תנאי ליעילות.

-בר למידה ("Leanrability"): הממשק אמור להיות קל ללמידה, לכל רמה של משתמש. ממשק יעיל יהיה פשוט להבנה, וניתן לפתח מומחיות לשימוש בו תוך זמן סביר.

תמונה
אם זו עקומת הלמידה שלכם, כנראה שהממשק שבניתם לא יעיל

עברנו על הגורמים שהופכים ממשק להיות "יעיל". אבל, נשאר עניין מהותי ביותר של ה-UI: המשוב.

המשוב ("Feedback")

על מנת להסביר את המושג משוב, נעשה משהו שלא היה קודם, וניתן הגדרה קצרה גם למושג פנימי של הכתבה.

"Feedback describes the situation when output from (or information about the result of) an event or phenomenon in the past will influence an occurrence or occurrences of the same (i.e. same defined) event / phenomenon (or the continuation / development of the original phenomenon) in the present or future"

בתרגום חופשי, המשוב מתאר מצב בו תוצר המוצא מאירוע או תופעה מהעבר תשפיע על מאורעות דומים בהווה או בעתיד.

המשוב, אם כך, חיוני ביותר לבחינת יעילותו של הממשק- רוב (אם לא כל) הממשקים מחזירים מידע אל המשתמש, על מנת לעזור לו להחליט החלטות טובות יותר ולשפר את פעולתו הנוכחית.
למשל, מד-המהירות ברכב מחזיר לך מידע על המהירות הנוכחית בהתאם לדברים שמשפיעים על המהירות (לחיצות על דוושות הגז והבלמים, איכות הכביש, פניות, וכדומה). חיווי הסוללה במכשיר הסלולרי שלכם מציג כמה זמן סוללה נשאר לכם, בהתחשב בכמויות האנרגיה שבוזבזו על ידכם.
ניתן להסיק אם כך שלכל ממשק חשוב ביותר שיהיה משוב.

תמונה
אל תשכחו להשאיר משוב גם עבור כתבה זו!

עכשיו שאנחנו מבינים קצת יותר על הממשק והמשוב, נוכל לדון ב-UI ב-WoW.

הממשק ב-WoW ומרכיביו

את הדיון בממשק נחלק בגדול ל-2 חלקים עיקריים: החלק של קליינט המשחק, והחלק שקשור לקלט האנושי.

נתחיל דווקא מהחלק של הקלט האנושי.

העכבר והמקלדת

ב-WoW, כמו ברוב אפליקציות המחשב, אנחנו משתמשים בעכבר ובמקלדת. הם מהווים את הממשק הפיזי בין התוכנה לבנאדם. למקלדת ולעכבר פרמטרים רבים, וכדאי מאוד להשקיע מחשבה בבחירה נכונה שלהם.
העכבר, בלי להעמיק בפרטים טכניים, מהווה בשבילנו את היכולת להצביע על נקודות רצויות, ועליו מספר כפתורים.
כדאי שיהיה עכבר בעל דיוק סביר (זה לא משחק יריות מגוף-ראשון, בכל זאת), וכמות כפתורים כזו שעלולה להקל עליכם להשתמש בכישופים ויכולות שתבחרו שיהיו זמינים ביותר (עבור Keybinds, נדון בזה בהמשך). העכבר גם מאפשר תנועה ושימוש נכון בו משחרר ביינדים נוספים עבור כישופים.

תמונה
ה-MX518 ישמש לנו כדוגמה. יש עליו המון מקשים שנוכל לנצל לטובתנו.

המקלדת הינה המקור העיקרי להטלת כישופים ותנועה. כן, אני מניח שעכשיו מישהו חושב על קליקרים (“Clickers”, אנשים שנוהגים ללחוץ על הכישופים עם העכבר). אבל כחלק מהאופטימיזציה הרצויה עבור הממשק, אנחנו נרצה שכל הכישופים שלנו יוטלו בעזרת הקשה על כפתורים, במקלדת או בעכבר, בלי הקלקה, כך שהמצביע יהיה פנוי לבחירת המטרות ושינוי כיווני מצלמה.
בנוסף, נרצה באופן כללי להיפטר מסיבוב באמצעות המקלדת. את כל התנועה בעולם, למעשה, אפשר לבצע באמצעות העכבר, כפתור קדימה, ומקשי ה-Strafing. נוכל להשתמש במקשים שהתפנו לנו ל-Keybinds נוספים. במקרה האידיאלי, -כל- הכישופים שאנחנו נצטרך יהיו ב-Binds – לא ייקרה מצב שנצטרך להקליק או לפתוח (חס וחלילה) את ספר-הכישופים וללחוץ משם.

לאחר שסקרנו את הממשק הפיזי, נעבור לחלק שאותו נוכל לשנות ולהתאים לצרכינו – הקליינט של המשחק.

Layout and Addons

כפי שנרמז בכותרת הקטע, גם הפעם נחלק את הדיון ל-2.
נתחיל ב-Layout.
הלייאאוט מתאר את האופן בו הדברים מוצגים לנו על המסך – המיקום של הבארים של הכישופים, הבריאות, המאנה והתמונה של הדמות שלנו ושל המטרה, חלון הצ'אט, התיקים, ושלל הדברים הנוספים שנוכל להציג.
בהסתמך על העקרונות של ממשק יעיל שסקרנו, ניזכר בכמה דברים:
- כדאי שהלייאאוט יהיה פשוט, ברור, ויכיל רק דברים שאנחנו צריכים. שיהיו תוספים (Add-Ons, נדון בזה מיד) רלוונטיים. נמזער דברים לגודל הגיוני-אין צורך ב-Combat Log בגודל של טאורן. נדאג שנוכל להבחין היטב במה שקורה במסך מבלי לטבוע בים של נתונים לא רלוונטיים.
- משוב: המשוב צריך להיות רלוונטי ומתאים למשימה. כשאתה עושה קווסטים, השתמש ב-Quest Tracking. אם אתה מטיל-כשפים, שים לב לבאר המאנה שלך.
- גם ב-WoW יש אופציה ל"Color Blind Mode", לאנשים עם עיוורון צבעים.

סקרנו בגדול את האפשרויות הרלוונטיות בממשק המובנה של המשחק. אבל, למזלנו, ניתנה בידי מתכנתים מוכשרים לבנות תוספים כדי להקל עלינו ולהגדיל את חווית המשחק.

התוספים יכולים לעזור לך למדוד זמנים, לידע אותך מתי בוס מטיל כישוף מסויים, ואפילו לשנות את המבנה של הממשק- תוכל ליצור, להזיז ולמחוק דברים שנראים לך מיותרים, ולהוסיף דברים רלוונטיים בשבילך.
בין התוספים הנפוצים: Deadly Boss Mods, שמכיל בתוכו מאגר נתונים שמודד בשבילך זמנים ומתריע על יכולות של בוסים, ועוד לא מעט Raid Utility.
Recount, תוסף שמודד פרמטרים שונים בקרב – מי עשה נזק, וכמה, מי ספג הכי הרבה נזק, מי ריפא הכי הרבה, וכדומה.
OmniCC, תוסף שמציג זמן על הכישופים שלך כדי שיהיה ברור מתי נגמר להם הCooldown.
תוסף שאני באופן אישי מאוד אוהב, Ghost: Pulse, מציג פולס של תמונה עם כישוף כאשר נגמר הCooldown שלו, עם התרעה של 3 שניות לפני שזה קורה.

סיכום

המאמר יצא לי קצת ארוך יותר הפעם. השתמשתי בהמון מושגים באנגלית, פשוט כי הם עדיפים באנגלית, מאשר תרגום צולע בעברית שלא מעביר את המסר.
סקרנו תחילה את המשמעות של ממשק, הבנו מה עושה ממשק ליעיל ומה היתרונות שבכך. חקרנו לעומק את תחום המשוב, תחום חשוב ועקרוני בממשק שמתיימר להיות מוצלח. לאחר מכן בדקנו מה הממשק שלנו ב-WoW, הבנו את התפקידים של כל דבר ואיך כדאי לשנות את הממשק כדי לשפר את הביצועים.
לבסוף, סקרנו את הממשק שקיבלנו מבליזארד ואיך לשפר אותו, בעצמנו ובעזרת תוספים.

מקווה שנהנתם לקרוא. כרגיל אני אשמח להארות והערות.
תודה רבה על זמנכם.

הערה: בדיוק עם פרסום מאמר זה שמתי לב שפורסם גם מדריך ה-UI השלם של כותב אחר. התיאום בין הנושאים מקרי ואנחנו עוסקים בתחומים שונים והיבטים אחרים.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: Re: ממשק המשתמש – עקרונות חשובים
הודעהפורסם: 16 נובמבר 2010, 22:28
 
סמל אישי של המשתמש

שומר הדם

שומר הדם
הצטרף: 13 אוגוסט 2010, 02:40
הודעות: 133
מיקום: The Salty Sailor Tavern
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Firetwist
שרת: Lightning's Blade PvP
קלאס: Warlock
מנותק

lol אכן מקרי, בכל מקרה ממש אהבתי, כי לפני שאשכרה מתעסקים עם הaddons יש את החלק הקשה שהוא הקונספט, וזה פחות או יותר מכסה את זה


תמונה
קרדיט לרוי המלך
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: Re: ממשק המשתמש – עקרונות חשובים
הודעהפורסם: 16 נובמבר 2010, 22:39
 
סמל אישי של המשתמש

גראנט

גראנט
הצטרף: 08 נובמבר 2010, 12:57
הודעות: 29
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Dellphyne
שרת: Frostmane PvP
קלאס: Paladin
מנותק

TheSochenOne- אכן. עשינו כתבות משלימות בלי כוונה ;]
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: Re: ממשק המשתמש – עקרונות חשובים
הודעהפורסם: 17 נובמבר 2010, 11:13
 
אביר

אביר
הצטרף: 03 אוגוסט 2010, 08:05
הודעות: 772
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 7 פעמים
הדמות הראשית: Shartanius
שרת: Ghostlands Normal
קלאס: Warrior
מנותק

Zeph LOL זה העכבר שלי! עשיתי בידיוק מה שאמרת.
אגב כתבה אדירה כרגיל. מפורטת, תמונות, קישורים, באמת שכיף לקרוא.
:1+:
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: Re: ממשק המשתמש – עקרונות חשובים
הודעהפורסם: 17 נובמבר 2010, 11:29
 
צוות האתר

צוות האתר
הצטרף: 08 אוגוסט 2010, 10:09
הודעות: 5040
עשה לייק: 284 פעמים
קיבל לייק: 235 פעמים
הדמות הראשית: Animor
שרת: The Maelstrom PvP
קלאס: Paladin
מנותק

עוד כתבה איכותית ומעניינת, תודה! :clap:

יש לי מספר הערות:

1. כדאי להדגיש קצת יותר את חשיבות הסיבוב עם העכבר במקום עם המקלדת. יש לציין כי הסיבוב הרבה יותר מהיר ויעיל כך. הדבר קריטי במיוחד לכל שחקני ה-PVP, משום שבלי זה אי אפשר לעשות kiting כמו שצריך.
ראיתי/קראתי פעם מדריך שהמליץ לשנות את מקשי ה-A וה-D, כדי שהם לא יסובבו את הדמות. שינוי זה מכריח את השחקן להתרגל לסיבוב באמצעות העכבר. עד היום, בפלאדין שלי מקשי ה-A וה-D משמשים ל-strafe ואת הסיבוב אני עושה בעזרת העכבר. זה אפילו פינה לי את מקשי ה-Q ו-E לקסמים.

כדאי גם להדגיש שתנועה קדימה יכולה להתבצע באמצעות לחיצה על שני כפתורי העכבר (ימין ושמאל) בו זמנית.
כלומר, אם נלחץ על שני הכפתורים בו"ז ונסובב את העכבר לכיוון הרצוי, נוכל לשלוט שליטה מלאה בתנועת הדמות שלנו, באופן מוצלח הרבה יותר מאשר ע"י המקשים.

למרות שהדבר קריטי בעיקר ל-PvP, לעתים יש לו חשיבות מכרעת גם ב-PvE. דוגמה טובה לכך היא הקרב עם סינדרגוסה ב-ICC. מידי כמה זמן, סינדי "שואבת" את כל השחקנים אליה ויש להם 5 שניות לברוח לפני שהיא משגרת גל קור שמתפשט לכל הכיוונים.
הטריק הוא להסתובב במהירות ולהתחיל לרוץ. שחקנים שלא מצליחים להסתובב מייד (או אפילו תוך כדי ה"שאיבה", בעודם באוויר!) סופגים נזק גדול ועלולים אף למות. המתבונן מהצד יכול לראות בקלות מי מהשחקנים מסתובבים באמצעות המקלדת (לאט) ומי מהם מסתובבים באמצעות העכבר (מהר).

2. הייתי מדגיש קצת יותר את חשיבות סידור ה-UI. אחת הנקודות החשובות הינה פינוי השטח המרכזי של המסך מכל מיני בארים, טקסטים קופצים ושאר אד-אונים. חשוב מאוד שהשחקן יוכל לראות בבירור על מה הוא עומד ומי הם המובים שעומדים מולו או עליו, מבלי ששום דבר יחסום את שדה הראייה שלו.
אז נכון שזה מגניב לראות מספרים צהובים עם הקריטים שלנו קופצים מכל הכיוונים, אבל זה לא צריך לבוא על חשבון שימת הלב לפרטים החשובים באמת.

אני יודע שנגעת בנקודות האלה, אבל לדעתי החשיבות שלהן לא הודגשה דיה וקצת נבלעה בטקסט עצמו. כשקורא המאמר מגיע לסוף, חשוב שהוא יצא עם כמה תובנות מובהקות, אותן אתה מבקש להעביר. לכן, כדאי לדעתי להפריד קצת בין הרקע התיאורטי ובין המסקנות היישומיות הנובעות ממנו.

3. ברשימת האד-אונים הקשורים ל-UI לא הזכרת כלל raid frames, שלדעתי מהווים חלק מהותי וחשוב עד מאוד בכל סידור UI. איפה למקם אותם, מה אנחנו רוצים לראות עליהם, מה הגודל של כל frame וכו'.

4. הילרים קצת יוצאי דופן מבחינת השימוש שלהם בעכבר ומקלדת. הילרים צריכים גישה נוחה לכל שחקני הרייד, כמו גם גישה נוחה למגוון קסמי ריפוי. הם צריכים לדעת מה המצב של כל שחקן ברייד מבחינת HP ודיבאפים שעליהם להסיר.
לכן, חלק מההמלצות יהיו שונות לגבי הילרים. למשל: מרבית ההילרים משתמשים באד-און של raid frames וסוג של mouseover, כדי לרפא את חברי הרייד. מן הסתם הם לא יוכלו להשתמש בעכבר לצורך תנועה אם הם צריכים לרפא או להסיר דיבאפים בזמן שהם נעים.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: Re: ממשק המשתמש – עקרונות חשובים
הודעהפורסם: 17 נובמבר 2010, 11:49
 
סמל אישי של המשתמש

חבר זהב

חבר זהב
הצטרף: 07 אוגוסט 2010, 09:54
הודעות: 1402
עשה לייק: 40 פעמים
קיבל לייק: 75 פעמים
הדמות הראשית: Aountrio
שרת: The Maelstrom PvP
קלאס: Paladin
מנותק

TLDR!

סתאאאם. כתבה מצויינת והINPUT של אנימור כרגיל מוסיף.

my name is Aounty & i aprove of this message!


It's alive, afraid, a lie, a sin
It's magit, it's tragic, it's a loss, it's a win
It's dark, it's moist, it's a bitter pain
It's sad it happened and it's a shame

תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: Re: ממשק המשתמש – עקרונות חשובים
הודעהפורסם: 17 נובמבר 2010, 13:14
 
סמל אישי של המשתמש

גראנט

גראנט
הצטרף: 08 נובמבר 2010, 12:57
הודעות: 29
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Dellphyne
שרת: Frostmane PvP
קלאס: Paladin
מנותק

Nonister- חחח היה לי כישרון בבחירת התמונה ;] האמת שזה גם העכבר שלי אז היה אינטואטיבי לבחור אותו. תודה על המשוב החיובי!

Animor- דבר ראשון, אני מניח שהקרדיט על הקישורים מגיע לך ;] האמת שלא מצאתי דרך לעשות קישור שהלינק עצמו לא יהיה הURL. בהחלט היה עוד מקום להדגיש את החיסכון בזמן, ובוודאי את העניין עם 2 הכפתורים, הזכרתי את זה אבל לא פירטתי באופן ישיר.
הממ אשקול הרחבה נוספת של חלק הLayout כדי להדגיש את עניין הסדר על המסך.
בנוגע לרייד פריימס- לא רציתי להיות ספציפי מידי. באותה מידה הייתי צריך לגעת גם בגלאדיוס, למשל. אבל בהחלט היה מקום לזה.
ודבר אחרון- בהחלט ענייני Macro כמו Mouseover איכשהו החליקו מתוך הכתבה הזו. לא יודע איך שכחתי לציין אותם ;] שוב תודה על תגובה מעמיקה ומפורטת.

Aounty- בכיף ;]
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: Re: ממשק המשתמש – עקרונות חשובים
הודעהפורסם: 17 נובמבר 2010, 13:28
 
צוות האתר

צוות האתר
הצטרף: 08 אוגוסט 2010, 10:09
הודעות: 5040
עשה לייק: 284 פעמים
קיבל לייק: 235 פעמים
הדמות הראשית: Animor
שרת: The Maelstrom PvP
קלאס: Paladin
מנותק

Zephyer,

אתה יכול לערוך את ההודעה שלך ולשנות או להוסיף כל מה שאתה רוצה. הכתבה הרי תישאר תמיד במאגר הכתבות, ולכן כל עדכון הנו רלוונטי למען הקוראים הבאים.
לא התכוונתי שתוסיף רשימה של אד-אונים של raid frames ותדון ביתרונות ובחסרונות של כל אחד מהם. זה מעבר ליריעה של המאמר. התכוונתי לאזכור והסבר כללי, אולי עם דוגמה אחת או שתיים של אד-און.
אגב, כשרשמתי Mouseover, לא התכוונתי רק למאקרואים, אלא גם לאד-אונים שמשתמשים באותה טכנולוגיה מוצלחת:
clique+raid frame ,healbot וכו'.

לגבי הוספת קישור, מלפני כשבוע זה נעשה פשוט מאוד: הקלק על כפתור ה-URL בעורך. יקפוץ לך חלון להכנסת כתובת ואחריו יקפוץ חלון של טקסט לתיאור הקישור (הטקסט המודגש).
אם תסמן מראש עם העכבר מלל כלשהו ואז תלחץ על כפתור ה-URL, יקפוץ רק חלון אחד ובו תכניס את הכתובת עצמה. הטקסט המודגש יהיה זה שסימנת בהתחלה.
הדבר היחידי שעליך לעשות הוא לאפשר לחלונות האלה לקפוץ בדפדפן שלך. ב-IE הנודניק, למשל, יש להכניס את אתר הגמדיה לרשימת האתר ה"אמינים" שתחת טאב ה-security.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: Re: ממשק המשתמש – עקרונות חשובים
הודעהפורסם: 17 נובמבר 2010, 14:56
 
סמל אישי של המשתמש

גראנט

גראנט
הצטרף: 08 נובמבר 2010, 12:57
הודעות: 29
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Dellphyne
שרת: Frostmane PvP
קלאס: Paladin
מנותק

כן, סביר להניח שאערוך דברים בהמשך השבוע לכתבה.
טוב לדעת על הקטע של הURL, חיפשתי את הפונקציה הזו ;]
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 9 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות


מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד


אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: