Main Forum PvE PvP Guides AddOns Lore Gallery

עכשיו 22 אוגוסט 2017, 15:02

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 13 הודעות ] 
מחבר הודעה
נושא ההודעה: סיכומה של ההרחבה Cataclysm מנקודת מבטי האישית
הודעהפורסם: 24 ספטמבר 2012, 00:26

סמל אישי של המשתמש

מנהל גלובאלי

מנהל גלובאלי
עשה לייק: 10 פעמים
קיבל לייק: 206 פעמים
הדמות הראשית: Treenighty
שרת: The Maelstrom PvP
קלאס: Druid

אז מספר אנשים שאלו האם אני הולך לסכם את ההרחבה הזו כי מסתבר שיש כמה שנהנים לקרוא קירות של טקסט.
והחלטתי לעשות באמת סיכום שיעבור על כל מה שהרגשתי בהרחבה הזו ולסכם אותה מהתחלה עד הסוף..

כשהכריזו על ההרחבה הזו ודיברו על זה שDeathwing יהיה הדמות המרכזית פה,
אני חושב שכל שחקן שמכיר קצת את העלילה של וורקראפט התרגש.
זה משהו שהיו לו איזכורים ברחבי המשחק לאורך שנים, והכל אפף מסתורין לאורך תקופה מאוד ארוכה.
הסרטון של Cata השאיר עליי רושם כמו שבחיים לא הרגשתי.
phpBB [video]

ההתלהבות הייתה בשיאה כשההרחבה יצאה.
הירואיקים קשים, ריידים מאתגרים מאוד, המשחק נראה מבחינת PVE בשיא שלו.
ואז גילינו את הבעיה הראשונה.
מסתבר שברגע שבליזארד עושים שינוי משמעותי כמו לעשות הירואיקים קלים, אי אפשר לחזור אחורה ולהפוך אותם לקשים. כי ברגע שאנשים מתרגלים למשהו, אי אפשר לחזור אחורה.
הQQ היה מטורף ואנשים החלו לעזוב.
בליזארד, בסוג של פאניקה החלה להכנע לגל הQQ והתחילה לעשות צעדים קיצוניים.
חייבים להבין משהו, ברגע שיוצא תוכן חדש הוא תמיד קשה יחסית. לוקח זמן עד שהציוד של אנשים משתפר בכלליות, ועד שמכירים מספיק את התוכן כדי לעבור דרכו בלי הרבה בעיות. בליזארד מודעים לזה, אבל מתוך לחץ הם התחילו במכת נרפים אחת אחרי השניה והפכו את התוכן למאוד פשוט. במילים שלי הם פיגרו את התוכן.
זה התחיל מההירואיקים של ה5 אנשים שהפכו להיות ממשהו מאתגר שנחמד לעשות וצריך להשתמש בחצי שכל, למצב שאפשר לעשות אותו בשינה, שאין שום צורך בציוד מינימלי מנורמלים, שהכל זמין ומהיר וקל. וזה לפני שFirelands יצא.
אבל כל זה עוד היה יחסית סביר.
הנפילה לטעמי הגיעה באמת בFirelands שהיה בחוץ באיזור חודשיים לפני שבליזארד חבטה ברייד הזה בנרף של 30 אחוז לכל הרייד.
כאן, זה פשוט היה אוברקיל מטורף והחל ההדרדרות הנוראית של המשחק.
הסיבה לזה היא שהתוכן היה כל כך קל שכל גילדה הגיעה ל6/7 הירואיק בערך ואז נתקעו על רגנרוס שדווקא עליו לא נתנו שום נרף בהתחלה, או לפחות לא בצורה כל כך קיצונית.
רמת התסכול של גילדות שמרגישות שהן מורחות את הרייד בשעה ואז נתקעות כמה ימים על בוס הגיעה לשיא ואנשים מאסו בתוכן הזה.
בליזארד שוב ראו ירידה דרסטית של אנשים, נבהלו ובצעד חכם שלא נברא מעולם בהיסטוריה של בליזארד, הוציאו את פאץ' 4.3 שהיה הפאץ' הגרוע ביותר ששיחקתי בו.
אני מעדיף את ימי הTOC של הליץ' קינג כי לפחות שם ידעתי שזה פאץ' זמני, רייד שהוא בעצם פילר להעביר כמה חודשים עד שיגיע התוכן האמיתי.
והנה הוציאו לנו את הרייד הסופי של ההרחבה והשאירו לנו טעם מר בפה. ממש מר.
Deathwing קיבל קרב מגוחך להחריד, חסר כל הרגשה אפית והרייד כולו הרגיש לא מושקע ושיצא בזריזות.
העובדות בשטח מדברות בפני עצמן.
מדברים על כ14 אלף גילדות שהורידו את DW בהירואיק מול משהו כמו 8 אלף שהורידו את רגנרוס בהירואיק ו2000 שסיימו את התוכן של T11 בהירואיק.
בלי ספק, הטיר האחרון של ההרחבה הזו הוא המאכזב ביותר שיצא לי להתקל במשך הרבה זמן.
בPVE, המשחק הרגיש שתקופת שפל קשה.

בואו נעבור לדבר קצת על הPVP שכאן אני מרגיש שיש הרבה על מה לדבר.
RBG היה תוספת מעולה למשחק. אני מצאתי אותם מהנים מאוד. הבעיה איתם זה שאחרי שמשיגים אצ'יבמנטים בעונה אחת, לא מקבלים שום דבר חדש לעונה הבאה וזה קצת ביאס אותי האמת.
אני חושב שאולי יש מקום להשקיע במערכת אצ'יבמנטים קצת יותר מאתגרת בRBG כמו שיש בארינות. אבל אולי זה רק אני.
יצא לי לעשות יחסית הרבה PVP בהרחבה הזו, הרבה יותר מבWOTLK ואני חייב לציין שנהנתי מאוד.
הדבר שמפריע לי בPVP זה שקל מאוד להשיג את הציוד ואחרי שהשגת אותו זה מרגיש קצת חסר פואנטה סתם לעשות BG. אין ממש מה לעשות עם ההונור המיותר וזה הרגיש לי קצת מעפן.
אבל בסך הכל PVP הרגיש לי במקום סבבה לחלוטין בהרחבה, אני אשמח אם יש כאן שחקן PVP שהתעסק בזה בצורה יותר עמוקה שיוכל לחלוק קצת מהרושם שהיה לו על הPVP בהרחבה הזו.

אני חושב שבליזארד נפלו עם ארכיולוגיה. זה לא יצא כמו שהם תכננו, זה יצא מקצוע מאוד משעמם ולא מתגמל.
אני אישית לא כל כך נהנתי ממנו וחבל לי עליו.
אני חושב שבליזארד נפלו בתחום של ארועים. חבל לי שהם לא מעדכנים קצת את הארועים שהם עושים במהלך השנה, להכניס אולי אצ'יבמנטים חדשים ואולי ארועים חדשים או לעצב מחדש את הארועים הישנים.
אני חושב שהשינוי שעשו לDarkmoon Faire היה מעולה.
האי מקום שממש נחמד לבקר בו פעם בחודש, הוא לא טוחן זמן ולא מחייב עד אין קץ. הוא יחסית קליל ובאמת בא לי לפחות בטוב.

לסיכום כללי של ההרחבה.
בלי ספק זו ההרחבה הכי חלשה שבליזארד הוציאו. מספרים לא משקרים.
בליזארד פתחו את ההרחבה עם איזור ה12 מליון שחקנים והם סוגרים אותה עם כ9 מליון בלבד.
שלושה מליון שחקנים עזבו. אפשר לתרץ מאה אלף תירוצים שהמשחק ישן ויש משחקים חדשים יותר והכל, אבל בסופו של דבר אני מאמין שהסיבות לזה היא שבליזארד נכנסה לפאניקה, לא הצליחה לספק את מה שהם טובים בו ונכנעו מהר מדי לQQ מטופשים בפורומים שלהם.

אני רוצה לציין בנוסף שלבליזאדר מרחף עוד כשלון עצום שקרה במהלך ההרחבה הזו בתחום אחר של משחקים וזה בתחום של דיאבלו שלוש.
המשחק המצופה ביותר בעשור האחרון, המדובר ביותר אולי בכל הזמנים.
בשבועיים הראשונים למשחק השרתים היו כל כך גרועים שלא היה יום שהצלחתי להכנס למשחק בלי בעיות.
הרעיון מאחורי המשחק היה טוב, הביצוע שלו פחות, העובדה שאפשר לעשות שם אוברגירינג לתוכן לפני שבכלל פגשת את התוכן הייתה מגוחכת ובסופו של דבר נשארנו במצב שהמשחק, שמאוד נהנתי לשחק בו בחודש בו שיחקתי, הפך להיות משעמם ולא מאתגר.

הציפיות שלי לMOP עומדות כרגע במצב קצת רגיש.
מצד אחד אני מרגיש שמאז הנרף של FL אנחנו בסוג של מדרון ורק ממשיכים להדרדר עוד ועוד.
הScenario של Theramore לא מרגיש כמו ארוע מרשים במיוחד לפתוח את פנדריה, בהשוואה למשל לארועים המצויינים שהיו לפני WOTLK או CATA.
והכשלון שלהם עם כותר כמו דיאבלו מרחף מעליהם מאוד.
עם זאת, אני מאמין שבליזארד לא חברה של חכמים ואני יודע שהם עומלים קשות כדי להחזיר את הכיף למשחק.
אני יכול רק לקוות שלא מאוחר מדי, ושהצעדים שהם נוקטים באמת יעבדו.

תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: סיכומה של ההרחבה Cataclysm מנקודת מבטי האישית
הודעהפורסם: 24 ספטמבר 2012, 00:36

שומר הדם

שומר הדם
עשה לייק: 2 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: wildtouch

וואלה DS היה כל כך גרוע שסיימתי נורמאל בשבוע הראשון הורדתי 2 בוסים הירואיק ופרשתי עד עכשיו...

תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ספטמבר 2012, 01:03

סמל אישי של המשתמש

חבר זהב

חבר זהב
עשה לייק: 40 פעמים
קיבל לייק: 75 פעמים
הדמות הראשית: Aountrio
קלאס: Paladin

phpBB [video]

It's alive, afraid, a lie, a sin
It's magit, it's tragic, it's a loss, it's a win
It's dark, it's moist, it's a bitter pain
It's sad it happened and it's a shame

תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ספטמבר 2012, 02:43

סמל אישי של המשתמש

גראנט

גראנט
עשה לייק: 1 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: wehavehorns
שרת: Kazzak PvP

אני לא מסכים עם מה שנאמר כאן על דיאבלו . זה נכון שהמשחק היה מרובה בעיות ביציאתו וגרר להרבה מאוד תסכול מצד השחקנים שהזילו עליו ריר כבר שנים או חודשים לפני יציאתו ( אני ביניהם ) . אבל המשחק הוא ממש לא כשלון והוא רק ממשיך לצבור תאוצה ולהתפתח באופן מטורף מפאץ׳ לפאץ׳ . זהו חתיכת הישג שיש לרשום לזכותה של בליזארד מכיוון שאני לא מכיר הרבה משחקים שמושקע בהם כל כך הרבה מאמץ ושיפורים כדי להפוך אותם למהנים יותר אחרי שהם חלבו ממך כבר את הכסף בהתחלה ואין להם ממש אפשרות לעשות זאת שוב ( עד ההרחבה שברור לכולם שתצא בשלב מסוים ) . ואני לא חושב שהם מסתמכים הרבה על האפשרות לשלם כסף על חפצים וgold בah של המשחק . בקשר לכל מה שנאמר על wow אני מסכים מילה במילה , מקווה שבפנדריה תהיה לנו תמונת מצב אחרת
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ספטמבר 2012, 03:49

סמל אישי של המשתמש

מנהל גלובאלי

מנהל גלובאלי

בואו נשתדל לשמור את הדיון הזה על WOW. אולי נפתח דיון אחר על דיאבלו ועל למה הוא אכזב או לא אכזב.
בכל מקרה רשמים מCataclysm אנשים... קדימה

תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ספטמבר 2012, 04:14

סמל אישי של המשתמש

שומר האבן

שומר האבן
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 1 פעמים
שרת: Aerie Peak Normal

חמישית מהפוסט מוקדש ל Diablo ואתה מצפה מאנשים להתעלם מזה? P:

בקשר ל Cata, אני חושב שהמשחק אחלה, ממש נהנתי מההתחלה, לא שיחקתי ב FL או ב DS אבל מהשלושה חודשים הראשונים נהנתי מאד! באמת טיפה אכזב כל הנרפים האלה שה dungeons קיבלו בהתחלה, הרגשתי חכם שעשיתי אותם לפני, כאילו מגיע לך Feat of Strength :) אבל אין תלונות, הריידים היו סבבה, מעניינים ומגוונים גם מנקודת מבט של Tank, וחוץ מזה שהאוגר המגודל לא הפיל את ה Staff שלי והייתי צריך להשתמש ב PVP Staff כמו מסכן הכל היה בסדר!

מה שכן, אני גם הרגשתי שמשהו דפוק קורה שם בקרב של Deathwing, קודם כל לא ממש יוצא להילחם בו, זה מגוחך לחלוטין, הקרבות האלה מרגישים כמו משהו שכבר עשינו רק עם שמות חדשים, להרוג דברים ליד מפלצת שאוגרת stacks ולהרביץ ל tentacles, זה לא מגוון ולא מגניב. Onyxia 40m היה פי אלף יותר כיף!

תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ספטמבר 2012, 09:03

סמל אישי של המשתמש

אביר

אביר
קיבל לייק: 4 פעמים
הדמות הראשית: Zrikman
שרת: Ravenholdt RP-PVP
קלאס: Warrior

כן
לדעתי DS היה אכזבה גדולה במשחק, TOT4W היה יחסית הרבה יותר קשה מ DW
לדעתי הם צריכים גם לחזור לקונספט של בוס אחד ממש חזק כמו מאליגוס, כמו אוניקסיה
למרות שהם לא היו קשים כל כך, אבל אהבתי את הבוסים האלה

DS היה קל מידי, בוסים שם היו קלים בצורה מפחידה
וגם עניין ה LFR שצייד אנשים עם רמה מספיקה + לריידים איכשהו גרם לכניסה יותר מהירה לרייד
לרוב כשאנשים לא מוכנים, אפילו לא היה אתגר להתמודד מול בוס כשאתה עם ציוד ברמה של הירואיקים

מקווה שהרמות קושי כן ישתנו

דרך אגב שלומי,
לדעתי אתה צריך לעבוד בתור יועץ לבליז חח

תמונה
תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ספטמבר 2012, 09:24

סמל אישי של המשתמש

חבר זהב

חבר זהב

אני לא מסכים כ"כ לגבי רמות הקושי שהרי הרבה גילדות לא ניקו את כל הקונטנק ב HC לפני הנרפים (ע"ע גפילטע) . ואני אולי במיעוט אבל אני חושב שהקרב של SPINE DS הוא בהחלט EPIC . אמנם מבחינת מלל הוא לא משהו אבל הקרב עצמו האורך שלו המימדים שלו הם בהחלט מרשימים.

תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ספטמבר 2012, 14:25

סמל אישי של המשתמש

אביר

אביר
עשה לייק: 48 פעמים
קיבל לייק: 83 פעמים
הדמות הראשית: Paladman

עומר, הקרב של ספיין הוא נוראי... זה שוב חזרה על אותו דבר 3 פעמים.. כמובן שהשלב האחרון קשה יותר בגלל שיש יותר חרא על הרצפה, אבל גם בזה למדנו לשלוט.
אני לא הייתי בwtlk, וגם היום, כשאני עושה את הlk זה קרב ממש לא קל.. וגם רגנרוס יותר קשה...
אני לא יכול להגיד שאני מאוכזב מds, אבל היה מקום לשיפור 2 הקרבות האחרונים...

תמונה
http://eu.battle.net/wow/en/character/t ... man/simple
http://eu.battle.net/wow/en/character/t ... ron/simple
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ספטמבר 2012, 15:37

סמל אישי של המשתמש

חבר זהב

חבר זהב

טעם וריח. יכול להיות שאתה לא נהנה ממנו כי אתה מטנק בקרב הזה. ולמרות שתנועה ואילתור הם כלים חשובים בקרב הזה יכול להיות שזה לא מה שעושה לך. אני נהנה מהקרב הזה כי הוא בתור פלאדין אני יכול לנסות למקסם את ה BURST שלי בצורה הכי יעילה וזה ממש עושה לי את זה. להתאים את כל היכולות כולל Selfless heakler GOAK טרינקט עם כנפיים בקיצור אני נהנה מהקרב הזה.

תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ספטמבר 2012, 16:45

סמל אישי של המשתמש

מנהל גלובאלי

מנהל גלובאלי

אני אישית חושב שספיין לא קרב מהנה במיוחד.

אם תראה את הסרטון פתיחה של Cata שרואים את DW עף ברחבי העולם, הוא משאיר אחריו שמיים בוערים,
הוא מחריב כל מה שהוא עובר לידו.
עם זאת אנחנו עומדים לו על הגב ואין זכר לכל זה.
בכלליות אני סיכמתי את זה כבר בסיכום של פאץ' 4.3 בעבר, אבל אני חושב שהמפגש עם DW, שמתחיל בספיין ונגמר במדנס, שניהם נוראיים.
אין שום אלמנט שקשור לDW עצמו.
זה כאילו היינו נלחמים בLK והוא לא היה משתמש בFrostmourne בכלל, או אם היינו נלחמים באילידאן והוא לא היה משתמש בglaives שלו בכלל.

בשני הקרבות עם DW אין שום איזכור כמעט לזה שאתה נלחם בדרקון, אין לך ממש נשיפה שלו, אין זנב, אין כנפיים,
שום אלמנט דרקוני לא מופיע שם.
זה לא קרב טוב לדעתי. זה עניין של טעם וריח, אני מרגיש שבמקרה הזה, הטעם רע והריח מסריח.

תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ספטמבר 2012, 23:38

צוות האתר

צוות האתר
עשה לייק: 284 פעמים
קיבל לייק: 235 פעמים
הדמות הראשית: Animor

Cata התחילה מצוין, אבל הידרדרה ככל שעבר הזמן. הירואיקים קשים שהצריכו CC והיוו אתגר הפכו להיות faceroll מהר מדי. סדרת הריידים הראשונה הייתה לדעתי ממש טובה ומהנה, אבל הריידים שבאו אחריה היו יותר מענים ממהנים.

הקרב של ה-LK זכור לי כמשהו אפי ומרגש, ואילו בקרב נגד DW היה קצת חסר האלמנט האפי הזה. קשה לי לשים את האצבע במדויק על מה חסר לי שם, אבל אני יודע שזה לא הרגיש "wow".
בנוגע לקונספט של spine ו-madness, אני לא בטוח שאני מסכים עם הנאמר מעליי. אסור לשכוח שה-lore מהלל ומפאר את DW כיצור החזק בעולם: הנשיפה שלו מחריבה ערים, הציפורניים שלו קורעות את החומות של Stormwind, הוא הורג בשנייה כל שחקן שהוא עובר מעליו במקרה. אז למה אתם מצפים? שיתנו ל-10 ריידרים להתמודד ישירות מול DW, שמסוגל לרטש אותם באבחת ציפורן אחת? זה הרי יהיה מגוחך וישבור את ה-lore באופן כל כך גס שהדעת באמת לא סובלת.
אז בליזארד הלכו לכיוון מעט יותר יצירתי: אנחנו לא נלחמים ישירות ב-DW, אלא עוזרים לגיבורים החזקים ביותר בעולם להילחם בו. מטפסים על הגב שלו כמו חבורה של פרעושים, סודקים את השריון שלו, ואחר כך מנטרלים את האחיזה שלו וגורמים לו ליפול.
אנחנו לא עיקר הסיפור כאן בקרב האיתנים הזה, אלא אלמנט צדדי. אולי זה הגורם לכך שהקרבות לא מרגישים אפיים. כדי שמשהו ירגיש אפי, אולי צריך לתת לשחקן תחושה שהוא בעצמו הציל עכשיו את העולם מידיו של נבל, ולא רק דגדג מישהו בכף הרגל כדי שהוא ישחרר את הלפיתה שלו. אני חושב שבליזארד נקלעו כאן למלכודת בתווך שבין הלימה ל-lore לבין יצירת רייד מהנה שמותיר תחושה עילאית כשמסיימים אותו.

אני רק יכול לקוות שהטעויות האלה לא תחזורנה על עצמן ב-MoP.

First they came
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 25 ספטמבר 2012, 09:40

סמל אישי של המשתמש

אביר

אביר
קיבל לייק: 4 פעמים
הדמות הראשית: Zrikman
שרת: Ravenholdt RP-PVP
קלאס: Warrior

Animor כתב:
Cata
בנוגע לקונספט של spine ו-madness, אני לא בטוח שאני מסכים עם הנאמר מעליי. אסור לשכוח שה-lore מהלל ומפאר את DW כיצור החזק בעולם: הנשיפה שלו מחריבה ערים, הציפורניים שלו קורעות את החומות של Stormwind, הוא הורג בשנייה כל שחקן שהוא עובר מעליו במקרה. אז למה אתם מצפים? שיתנו ל-10 ריידרים להתמודד ישירות מול DW, שמסוגל לרטש אותם באבחת ציפורן אחת? זה הרי יהיה מגוחך וישבור את ה-lore באופן כל כך גס שהדעת באמת לא סובלת..

מה, תתשוב שגמד היה עוקץ אותך ברגל עם קיסם
זה כואב חח

סתם,
DW גם SPINE וגם MADNESS זה פשוט בושה של בוס
גם זה ש SPINE קשה, הוא קשה להילרים, בתור DPS זה FACEROLL, לעשות BURST לא ממש מאתגר
MADNESS היה נחמד מבחינת הדינמיקה של הקרב אולי בפעם הראשונה
שכן, זה סוג חדש של דינמיקה שלא ראינו לפני, אבל מעבר לזה, זה קרב מרדים, לא מעניין, לא מאתגר, ולא כלום

BOT, BWD ו TOT4W היו אחלה,
FL ככה ככה, עוד היה קצת אתגר
DS משעמם וחסר תוכן

תמונה
תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 13 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד