Main Forum PvE PvP Guides AddOns Lore Gallery

עכשיו 28 יוני 2017, 22:57

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 11 הודעות ] 
מחבר הודעה
נושא ההודעה: מדריך כתיבת מאקרו למתחילים
הודעהפורסם: 25 אוגוסט 2010, 14:40

סמל אישי של המשתמש

מנהל גלובאלי

מנהל גלובאלי
עשה לייק: 10 פעמים
קיבל לייק: 206 פעמים
הדמות הראשית: Treenighty
שרת: The Maelstrom PvP
קלאס: Druid

טוב, אז שוב שלום לכולם, זה שוב קינגה והפעם אני לוקח צעד אחורה מכל הריידים להסביר לכם בצורה בסיסית ביותר על המונח מאקרו ואיך משתמשים בהם.

אז קודם כל מה זה מאקרו?
מאקרו זה שורת קוד שתעשה מספר פעולות מסויים אותם אני יכול לקשור לכפתור אחד בודד, מה שיחסוך לי מקום על סביבת העבודה שלי או יעזור לי בצורה אחרת. תיכף תבינו למה אני מתכוון כשאני אומר צורה אחרת.

בואו נתחיל בבסיס של הבסיס. איך אני כותב מאקרו?
קודם כל אני צריך להכנס במשחק למקום בו אני יכול לכתוב את הקוד שלי. כדי לעשות זאת אני מקליד
קוד:
/macro
או
קוד:
/m

בשורת הצ'ט שלי.

זה יכניס אותי לתפריט יצירת המאקרו. כמו שאתם רואים הוא מחולק לשניים. אחד זה מאקרואים ספציפים לדמות שלכם והשני זה מאקרואים לכל החשבון שלכם. יש הגבלה למספר המאקרואים שאפשר ליצור על כל דמות, אז נסו לא להתפרע עם מאקרואים שטותיים מדי ^^.

בואו נתחיל במאקרו פשוט מאוד.
דבר ראשון, אתם צריכים ללחוץ על New ואז לתת למאקרו שלכם שם למשל "שלום"
תבחרו לו סמל, זה לא חשוב כרגע איזה סמל תבחרו.
אחרי שסיימתם לבחור הכל גשו למקום איפה שאפשר לכתוב ותכתבו את הקוד הזה:
קוד:
/say hello friends!
/greet
/yell how do you do!!

אוקיי, אז מה המאקרו הזה עושה?
זה לא מסובך מדיי, הוא עושה בעצם שלוש פעולות בלחיצת כפתור. דבר ראשון, הוא יגיד בצ'ט הכללי "hello friends"
הדבר השני שהוא עושה זה את האנימציה של Greet, אתם תראו את זה בEmote.
הדבר האחרון זה אתם תצעקו בכתב אדום how do you do!! ככה שישמעו אתכם למרחק.

מה שעשינו פה זה לא הרבה, אבל זה לקשור כמה דברים לתוך כפתור אחד וזה חוסך לנו זמן.
אפשר להכניס למאקרו מספר emotes וכמובן אפשר לקשור ליכולות Emotes. בואו נראה דוגמא
נניח שאתם קוסמי אש. כולם מכירים את היכולת dragon's breath. בואו נגיד שאני רוצה להוסיף לה emote מצחיק, נניח שאני מתעטש על האנשים עליהם אני עושה Fire breath. שימו לב למאקרו הבא אני אכניס לו עוד משהו מעניין.
כמו קודם אני אכנס לNew, אקרא למאקרו איך שאני רוצה, ובציור אני אבחר בסימן שאלה (כי הוא ראשון)
עכשיו זה המאקרו שלי:
קוד:
#showtooltip dragon's breath
/sneeze
/yell achooo!!!!
/cast Dragon's Breath

אוקיי, אז יש לנו 2 שורות חדשות במאקרו הזה שעליהן נעבור. קודם כל מה זו הפקודה הזו
קוד:
#showtooltip Dragon's Breath
הפקודה #showtooltip בעצם תהפוך את הסמל שבחרתם כשיצרתם את המאקרו לסמל של היכולת הראשונה שתרשמו אחרי המילה showtooltip
כלומר, אם אני רושם שם Dragon's breath זה ישים את הסמל של היכולת Dragon's breath ואם הייתי רושם שם במקום נניח Fire Blast זה היה שם את הסמל של Fire Blast.
המטרה היחידה של הפקודה הזו היא שהסמל יהיה משהו שאנחנו מכירים כדי שכשנשים את זה על האקשן בר שלנו, נוכל לדעת איזה יכולת זה מפעיל.
השורה השניה שאנחנו לא מכירים היא
קוד:
/cast Dragon's Breath

השורה הזו בעצם פוקדת על הדמות שלנו להטיל את הקסם Dragon's breath.
בעצם יכלתי לשים כל קסם אחרי הפקודה /cast למשל
Frostbolt, fireball, pyroblast וכן הלאה.
זה היה מטיל את הקסם שבחרתי כל עוד הוא בא אחרי /cast.
שימו לב, גם אם אתם לא דמות שמטילה קסמים, כמו למשל לוחמים, על מנת להשתמש בנניח Heroic Strike אנחנו נרשום
קוד:
/cast heroic strike

אל תתבלבלו.

עכשיו אחרי שראינו את זה, אנחנו רוצים לדבר על הגבלות.
הרי אם אפשר לקשור את כל היכולות למקש אחד למה שלא נעשה למשל מאקרו שעושה Fireball ואחריו ישר Fire blast. כדי לחסוך לנו מקום באקשן בר.
אז לצערנו אי אפשר בדיוק לעשות את זה. (יש דרך האמת, אבל נגיע לזה בהמשך).
ההגבלה של מאקרוים מתחילה ונגמרת בGlobal Cooldown.
כלומר, אני יכול להכניס למאקרו כמה שורות שאני רוצה כל עוד לא הפעלתי גלובל קולדאון.
מה זה GCD? זה הזמן המת שיש לכם אחרי שהשתמשתם ביכולת שלכם. זה נועד למנוע מצב של הספמה של יכולות מהירות מאוד או הפעלה של כמה קסמים מידיים בבת אחת.
לכל הקלאסים יש את הCD הזה והוא נמשך שניה וחצי (אני לא נוגע כרגע בהייסט ואיך אפשר להוריד אותו)
מה שכן, יש מספר מצומצם יש יכולות שנמצאות מחוץ לGCD אותן כן אפשר למשל לקשור במאקרו.
אחת הדוגמאות הטובות ביותר היא Silencing Shot של ציידים.
יכולת שעושה50% נזק של הנשק ומשתיקה את האוייב.
לא כל כך פרקטי בPVE אבל חובה להשתמש בה ברגע שהיא יוצאת מהCD שלה (20 שניות).
אבל הרבה אנשים שוכחים לעשות את זה וכאן למשל מאקרו יהיה מצויין!
אז בואו נכין אחד כזה לדוגמא.
קוד:
#showtooltip Aimed Shot
/cast Silencing shot
/cast Aimed Shot

אז המאקרו הזה יורה סיילנסינג שוט ישר אם אפשר (כלומר היכולת לא בCD) ומיד אחרי זה הוא ירה Aimed shot. שימו לב שבShowtooltip בחרתי בAimed shot ולא בSilencing Shot.
הסיבה לזה היא כי אני רוצה להשתמש במאקרו הזה בתור Aimed Shot. זה לא חשוב לי ממש אם יריתי Silencing shot בצמוד לAimed shot, chimera shot, Steady Shot או כל ירייה אחרת של ציידים. מה שאני רוצה לוודא זה שיריתי Silencing shot מתי שהיא הייתה מחוץ לCD שלה.
ולכן לא מעניין אותי כמה CD נשאר לה ואני מעדיף לראות כמה CD נשאר לAimed shot במקרה הזה.
וכשמשתמשים בShowtooltip ורואים יכולת מסויימת, אז אם יש עליה cooldown אנחנו נראה את זה כאילו לא השתמשנו במאקרו בכלל.
שימו לב, אפשר להחליף את Aimed shot בכל ירייה אחרת של ציידים ומומלץ להצמיד Silencing shot לכל ירייה שלהם אם אתם משחקים צייד בריידים.

בואו נסתכל על עוד יכולת מחוץ לGCD שמאוד נחמד לקשור לעוד יכולות אבל יש לה הגבלה.
אני מדבר כמובן על Heroic strike או אם אתם דרואיד טנק Maul.
אלו שתי יכולות שGCD לא נוגע להם. למה? כי הם עובדות לפי הנפה של כלי הנשק.
כלומר, היכולת מחליפה מכה רגילה לבנה.
הבעיה היא שהיא עולה רייג' בשני המקרים ומה יקרה אם נניח אני רוצה להשתמש בShieldslam וגם heroic strike אבל אין לי מספיק רייג' לשניהם. הרי מבחינת עדיפות ברוטציה Shield Slam הרבה יותר טוב ולכן אני ארצה להשתמש בו. מצד שני ללחוץ ידנית כל פעם על HS או להסתכל על הבר של הרייג' זה עבודה מעיקה.
אז בואו נרכיב לזה מאקרו.
קוד:
#showtooltip shield slam
/cast !heroic strike
/cast shield slam

אז מה היה לנו פה...
המאקרו נראה דיי דומה למאקרו של Silencing shot אבל יש סימן קריאה לפני הירואיק סטרייק.
מה שהסימן קריאה הזה עושה זה לאפשר לנו להספים את הכפתור הזה בלי לכבות את HS. למה הכוונה.
אם אני לוחץ על HS פעמיים, בפעם הראשונה שאני אלחץ אני אגיד לדמות, במכה הבאה שלך תתני HS, ובפעם השניה אני אבטל את זה. ברגע ששמתי סימן קריאה לפני אני מונע את הביטול הזה.

הסימן קריאה הזה שימושי מאוד גם לדרואידים בעיקר בPVP.
בואו ניתן דוגמא אחת לזה ונעבור הלאה.
נניח אתם משחקים חתול ואתם מנסים להרביץ למייג' אבל הוא כל הזמן מקפיא אתכם במקום!
בשימוש במאקרו הבא תוכלו לשבור את כל הMovement imparing effects שלו על ידי יציאה מחתול וכניסה מיידית לחתול שוב באותו GCD. אתם לא תצטרכו לצאת מחתול לדוב נניח ולחזור לחתול (זה יעלה לכם גם כפול מאנה).
אז איך המאקרו נראה? הכי פשוט בעולם!
קוד:
#showtooltip
/cast !Cat Form

המאקרו הזה יכניס אתכם לחתול גם אם הייתם בחתול כל עוד יש לכם מספיק מאנה לעשות את זה.
הייתרון הענק במאקרו הזה הוא שאם אין לכם מספיק מאנה זה לא יוציא אתכם לHuman form ויתקע אתכם בלי אופציה לחזור לחתול.
שימו לב, לא שמתי אחרי המילה showtooltip שום דבר באותה שורה אז מה זה יראה לי?
אלו שכבר מבינים עניין או מכירים קצת תכנות יודעים שברגע שמשאירים את השורה הזו ריקה, היכולת הראשונה שתגיע במהלך הקוד תהיה היכולת שShowtooltip יצמד אליה לכן בגלל שהיכולת הראשונה שיש במאקרו הזה היא cat form זה יראה כמו Cat form.

בואו נדבר על פקודה חדשה שמבטלת באפים שיש עלינו.
למה שנרצה לבטל באפים מסויימים?
בואו נראה... נניח Ice block. אם אני יודע שמתקרב המון נזק לפרצוף שלי ואני רוצה לשרוד אותו.
מצד שני, אני לא רוצה לשבת עכשיו 10 שניות מלאות בתוך האייסבלוק. אז אני ארצה לבטל את הבאף הזה.
לחפש אותו בשורת הבאפים יכול להיות מרגיז מאוד!
עוד דוגמא, Hand of Protection שפלאדינים נניח זורקים על Rogue באמצע בוס כי הוא גנב אגרו.
אז הצילו את הרוג, אבל הוא לא יכול לתקוף במשך 10 שניות והטנק כבר לקח אגרו בחזרה... אז רוצים לבטל את זה.
בואו נראה איך בונים מאקרו שיכול להטיל קסם ואז לבטל אותו בצורה נוחה. אני אשתמש במייג' כי זה מעולה גם לPVP.
קוד:
#showtooltip
/cancelaura ice block
/cast ice block

כמו שהבנתם סביר להניח ברגע שאני רושם /cancelaura ואז שם של באף זה מבטל את הבאף שיש עליי בעל שם דומה.

הדבר האחרון שאני רוצה לדבר עליו בנושא הזה של מאקרואים פשוטים (כן, עד עכשיו נגענו אך ורק במאקרואים פשוטים) זה עניין של שימוש למשל בטרינקט או בחפצים מיוחדים שיש להם Use בזמן קרב.
להשתמש בחפצים זה גם מחוץ לGCD ולכן אפשר לקשור אותם לשימוש בזמן קרב.
למשל.
אם אתם מהנדסים והצמדתם לידיים שלכם את הטיל שאפשר לירות. מומלץ להשתמש בו מתי שהוא יוצא מCD בדיוק כמו Silencing shot ולכן אנחנו נרצה לקשור אותו במאקרו ליכולות שלנו בדיוק כמו שעשינו עם Silencing shot
העניין הוא שזה לא קסם אז אי אפשר להשתמש ב/cast.
בנוסף אנחנו לא יכולים להשתמש בשם של האינצ'נט גם כי אנחנו רוצים להשתמש בחפץ עליו שמנו אותו.
אותו דבר עם טרינקטים.
לכן יש לנו שתי אופציות לעשות את זה.
הראשונה היא פשוט לרשום /use ואחריו את השם של החפץ שאנחנו רוצים להשתמש בו.
למשל
קוד:
#showtooltip frost nova
/use insignia of the horde
/cast frost nova

המאקרו הזה ישתמש בPVP טרינקט שלנו ומיד אחריו יעשה Frostnova (זה לאו דווקא מאקרו יעיל, סתם דוגמא). אז כל עוד אני רושם את השם של החפץ, אני אשתמש בו.
אבל יש עוד דרך לעשות את זה.

תסתכלו בתמונה הבאה
תמונה

התמונה הזו מראה לנו מספרים על כל סלוט של ציוד שיש לנו
וזה הסדר שלהם:

0 = תחמושת
1 = קסדה
2 = שרשרת
3 = כתפיים
4 = חולצה
5 = חזה
6 =חגורה
7 = מכנסיים
8 = נעליים
9 = צמיד
10 = כפפות
11 = טבעת 1
12 = טבעת 2
13 = טרינקט 1
14 = טרינקט 2
15 = גלימה
16 = יד ראשית
17 = יד משנית (או מגן)
18 = נשק לטווח
19 = טאבארד

עכשיו כשברור לנו מה כל מספר עושה,
אני יכול להשתמש במספר במקום בשם של החפץ, כך גם אם אני מחליף חפץ אני עדיין יכול להשתמש במספר.
למה אני מתכוון
בואו ניקח את האינצ'נט שמהנדסים שמים על הכפפות.
נניח ויש לי כפפות של T9 ושמתי עליהן את האינצ'נט והכל סבבה.
המאקרו שהיה לי להשתמש בהם הכיל את השורה
קוד:
/use windrunner's handguards of triumph

עכשיו אני מקבל את הכפפות של T10 בVOA כי יש לי מלא מזל ואני לא צריך לטרוח ולעמול בשביל הלוט שלי.
אחרי שסיימתי לאנצ'נט את הכפפות החדשות שלי, אם אני אנסה להשתמש במאקרו שכתבתי עכשיו הוא לא יעבוד כי אני כבר לא לובש את הכפפות האלו אלא כפפות אחרות. לכן אני חייב לשנות את המאקרו שיראה ככה:
קוד:
/use Ahn'Kahar Blood Hunter's Handguards

וכמובן שזה יעבוד כמו שצריך, אבל ישנה אופציה אחרת.
במקום לכתוב את כל השם של הכפפות אני יכול פשוט לבקש מהמאקרו להשתמש בחפץ שנמצא כרגע בסלוט מספר 10. ואז לא משנה איזה כפפות יש לי שם, כל עוד יש על הכפפות את האינצ'נט הרצוי, המאקרו ישתמש בו. (כמובן אם אין CD)
לכן המאקרו יראה ככה
קוד:
/use 10

פשוט ונוח.
היתרון בשימוש בשם המלא של החפץ נמצא במקומות כמו טרינקטים או טבעות שלפעמים אנחנו שמים את הטרינקט במקום של טרינקט מס' 1 ולפעמים במקום של טרינקט מס' 2.
ואז אם נשתמש במאקרו כמו use 13 וטרינקט לא שם, לא יקרה כלום.
החסרון בשימוש בשם המלא של החפץ הוא שאנחנו מחליפים חפצים לפעמים אבל שוכחים להחליף מאקרו.

אוקיי, זה היה המדריך למאקרואים פשוטים.
אני אפרסם בהמשך מדריך קצת יותר עמוק שמדבר על שימוש בפקודות קצת יותר מתקדמות.
אני מקווה שהחכמתם ונהנתם מהמדריך הזה.
אם יש לכם כל שאלה לגביי מאקרואים או בכלל, אתם מוזמנים לשאול בפורום אני בטוח שאני או אחד משאר הצוות יענה כמה שיותר מהר.

תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: מאקרו 101
הודעהפורסם: 25 אוגוסט 2010, 20:01

צוות האתר

צוות האתר
עשה לייק: 284 פעמים
קיבל לייק: 234 פעמים
הדמות הראשית: Animor
קלאס: Paladin

מדריך מעולה, שיחקת אותה!

האם יש בתכנון גם מדריך למתקדמים יותר...? אני באופן אישי אשמח מאוד ללמוד טיפים בנושא.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: מאקרו 101
הודעהפורסם: 25 אוגוסט 2010, 20:10

סמל אישי של המשתמש

מנהל גלובאלי

מנהל גלובאלי

Animor כתב:
מדריך מעולה, שיחקת אותה!

האם יש בתכנון גם מדריך למתקדמים יותר...? אני באופן אישי אשמח מאוד ללמוד טיפים בנושא.

כן בהחלט, אבל לא רציתי לעשות הכל בהודעה אחת ארוכה כי זה ארוך ולאנשים אין כוח לקרוא.
גם ההודעה הזו אולי הייתה ארוכה מדי, אני מתחיל לחשוב שאולי הייתי צריך לחלק את זה ל5 הודעות כדי שזה יהיה קריא יותר. נו לא נורא.

תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: מדריך כתיבת מאקרו למתחילים
הודעהפורסם: 28 אוגוסט 2010, 10:27

סמל אישי של המשתמש

חבר זהב

חבר זהב
עשה לייק: 11 פעמים
קיבל לייק: 4 פעמים
הדמות הראשית: Yussifer
קלאס: Death Knight

אחלה מדריך !!! :-)

אם הייתי רואה אותו, ספק אם הייתי רושם מדריך נוסף חחח

ישר כח !

תמונה

What does not kill you makes you YUSS !
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 אוגוסט 2010, 10:41

אביר

אביר
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 7 פעמים
הדמות הראשית: Shartanius
שרת: Ghostlands Normal
קלאס: Warrior

מדריך סוף !
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 28 אוגוסט 2010, 11:32

צוות האתר

צוות האתר

Magustus כתב:
אחלה מדריך !!! :-)

אם הייתי רואה אותו, ספק אם הייתי רושם מדריך נוסף חחח

ישר כח !

מה שחשוב במדריך שלך זה 2 המאקרו למייג', לכן גם שיניתי את הכותרת בהתאם :)
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02 ספטמבר 2010, 22:35

סמל אישי של המשתמש

גראנט

גראנט
עשה לייק: 5 פעמים
קיבל לייק: 3 פעמים
הדמות הראשית: Gisatenu
שרת: Ravencrest PvP
קלאס: Priest

יש לך טעות קטנה SHOWTOOLTIP לא מראה את האייקון של הקסם שאתה רושם..
נכון מתי שאתה שם את העכבר על קסם כלשהוא זה מראה לך בצד ימין למטה מין חלון קטן כזה שנותן לך מידע על הקסם? - לזה קוראים TOOLTIP עכשיו מתי שאתה עושה #SHOWTOOLTIP ואז רושם קסם כלשהו אז זה יראה לך את הטולטיפ של הקסם שרשמת. אם לא רשמת את זה בהתחלה זה ירשום לך שם בצד רק את השם של המאקרו, ואם אתה רושם רק SHOWTOOLTIP בלי לציין שם - זה יראה לך שם בצד את הTOOLTIP של הקסם הבא שהוא הולך לעשות.

(אני די גרוע בהבעה.. אז אני מקווה שהבנתם מה רשמתי פה.. :S)

תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 ספטמבר 2010, 22:24

סמל אישי של המשתמש

מנהל גלובאלי

מנהל גלובאלי

Matanel כתב:
יש לך טעות קטנה SHOWTOOLTIP לא מראה את האייקון של הקסם שאתה רושם..
נכון מתי שאתה שם את העכבר על קסם כלשהוא זה מראה לך בצד ימין למטה מין חלון קטן כזה שנותן לך מידע על הקסם? - לזה קוראים TOOLTIP עכשיו מתי שאתה עושה #SHOWTOOLTIP ואז רושם קסם כלשהו אז זה יראה לך את הטולטיפ של הקסם שרשמת. אם לא רשמת את זה בהתחלה זה ירשום לך שם בצד רק את השם של המאקרו, ואם אתה רושם רק SHOWTOOLTIP בלי לציין שם - זה יראה לך שם בצד את הTOOLTIP של הקסם הבא שהוא הולך לעשות.

(אני די גרוע בהבעה.. אז אני מקווה שהבנתם מה רשמתי פה.. :S)

זה משנה את התמונה של הקסם מכל תמונה שתבחר לתמונה של הקסם. אם אתה בוחר בציור של Frostbolt ועושה #showtooltip למשהו אחר לחלוטין למשל.... Expose armor אתה תראה את הExpose armor ולא את הFrostbolt

כלומר מאקרו שנראה ככה
קוד:
#showtooltip frostbolt
/cast shadow word: death

יתן לי סמל של Frostbolt אבל יעשה Shadow word death כשאני אלחץ עליו. וזה מה שמעניין אותי.
עכשיו למה הסמל מעניין אותי? כי אני רואה CD על היכולת שנמצאת בבר שלי. זאת אומרת

אם אני מסתכל על המאקרו הבא
קוד:
#showtooltip chimera shot
/cast silencing shot
/cast chimera shot

אני אראה את הCD שיש לChimera shot בלבד. אם אני לא אשים את השורה הזו, אני אראה את הCD שיש לSilencing shot וזה פחות מעניין אותי.
שוב, זה לא כזה רלוונטי כי רוב הזמן זה לנוחות בלבד.

תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 ספטמבר 2010, 22:43

צוות האתר

צוות האתר

קינגה צודק, כרגיל :)
עבורי האייקון של המאקרו דווקא חשוב. לפעמים אני מחליף קסמים רגילים במאקרואים של אותם קסמים, על פי הקרב. כלומר, אני מחליף מקום ב-action bar, כדי שהקסם יהיה על אותו keybind. אני מזהה את המאקרו בקלות בגלל שהאייקון שלו זהה לאייקון של הקסם המקורי.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 29 ספטמבר 2010, 22:47

סמל אישי של המשתמש

מנהל גלובאלי

מנהל גלובאלי

Animor כתב:
קינגה צודק, כרגיל :)
עבורי האייקון של המאקרו דווקא חשוב. לפעמים אני מחליף קסמים רגילים במאקרואים של אותם קסמים, על פי הקרב. כלומר, אני מחליף מקום ב-action bar, כדי שהקסם יהיה על אותו keybind. אני מזהה את המאקרו בקלות בגלל שהאייקון שלו זהה לאייקון של הקסם המקורי.

גם בשבילי זה חשוב באותה מידה. אני צריך לראות את הCD שיש לי על הקסם על הבאר או שאני משתגע.
זה גם מאוד מאוד שימושי במקרים שמשתמשים במודיפיירז (לא נראה לי שהסברתי עליהם פה, אני אסביר במדריך הבא)

תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 מרץ 2011, 12:23

סמל אישי של המשתמש

שומר הדם

שומר הדם
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Alavin

Kingeh כתב:
אוקיי, זה היה המדריך למאקרואים פשוטים.
אני אפרסם בהמשך מדריך קצת יותר עמוק שמדבר על שימוש בפקודות קצת יותר מתקדמות.
אני מקווה שהחכמתם ונהנתם מהמדריך הזה.
אם יש לכם כל שאלה לגביי מאקרואים או בכלל, אתם מוזמנים לשאול בפורום אני בטוח שאני או אחד משאר הצוות יענה כמה שיותר מהר.

אחלה מדריך. אשמח למדריך מתקדם למקרו. למרות שאין לי בעייה עם אנגלית קצת טבעתי במדריכים באנגלית.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 11 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה