Main Forum PvE PvP Guides AddOns Lore Gallery

עכשיו 28 יוני 2017, 22:59

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 7 הודעות ] 
מחבר הודעה
נושא ההודעה: המדריך השלם לתחזוקת ואבטחת המחשב לשחקני WoW
הודעהפורסם: 27 אוגוסט 2010, 17:44

סמל אישי של המשתמש

מנהל ראשי

מנהל ראשי
עשה לייק: 17 פעמים
קיבל לייק: 33 פעמים
הדמות הראשית: bennahon
שרת: The Maelstrom PvP
קלאס: Warlock

היי חברים,
אני רואה שכל אחד משקיע פה קצת לנסות לקדם את האתר וזה לדעתי מאוד יפה וטוב, ולכן החלטתי לכתוב את המדריך הזה. אני רואה בפורומים שונים הרבה אנשים שמתלוננים על כך שיש להם לאגים שפורצים להם ושהמשחק פתאום לא זז. אז החלטתי לכתוב לאתר הגמדיה את המדריך הראשון לתחזוקה נכונה למחשב ולשחקן WoW.

*במדריך זה מופיעות תוכנות לשיפור המחשב, חלקן לא חינמיות ומצריכות תשלום או שימוש בקראק.

הסבר קטן לפני השימוש בתוכנות:
אז אני לא יודע אם אתם יודעים או לא, אבל כמעט כל פעולה שאתם עושים באינטרנט מכניסה למחשב שלכם קבצי זבל. וכמעט כל פעולה שאתם עושים מכניסה למחשב שלכם רשומות ברג'יסטרי של המחשב.
רגע רגע מה זה רג'יסטרי בכלל?!

הסבר: (קרדיט לויקפדיה)
רג'יסטרי (Windows Registry) הוא מערכת רישום המשמשת את מערכת ההפעלה "חלונות" לגרסאותיה השונות (מחלונות 95 ואילך), לשם רישום מאפיינים של מערכת ההפעלה עצמה ושל תוכנה וחומרה המותקנות בה, העדפות משתמש וכדומה. כל שינוי שהמשתמש עורך באמצעות לוח הבקרה או באמצעות כלי בחירת העדפות של התוכנות השונות, נרשם ברג'יסטרי.
הרג'יסטרי נועד לספק מערכת רישום מסודרת ואחידה למידע זה, כתחליף לקובצי INI ששימשו למטרה זו קודם להכנסת הרג'יסטרי למערכת ההפעלה, והתאפיינו בחוסר אחידות ניכר.

הרג'יסטרי גם זוכר כל תוכנה שמחקתם מהמחשב כל תוכנה שהתקנתם וכל דבר שעשיתם!
אוקי אז יופי הוא זוכר את כל מה שעשיתי במחשב מה זה קשור לבעיה שלי?! אוקי אז זה מאוד קשור! בגלל שאתם מבקשים מהמחשב שלכם לעשות פעולה מסוימת הוא קודם הולך ומחפש אותה ברג'יסטרי לראות לאן הוא צריך לגשת ועם מי הוא צריך לדבר!
ברגע שרג'יסרטי שלכם לא מתוחזק נכון, יש בו הרבה מידע שלא נחוץ. זה מאט את פעולת המחשב, משום שהוא צריך לחפש את השורה הנכונה ברג'יסטרי. זו אחת הסיבות לאיטיות במשחקים ופגיעה בביצועי המחשב.
עכשיו, אחרי שהבנו מה זה הרג'יסטרי אני רוצה שנחזור לקבצי הזבל .
כל אדון שאתם משתמשים בו מכניס למחשב מידע שלא נחוץ. זה סתם קובץ זבל שיוצר למחשב לעשות עוד פעולה לא נחוצה, פעולה שתגרום לי ללאגים ולאיטיות של המחשב עצמו.
במדריך הזה נלמד:
1. איך למחוק את כל קבצי הזבל האלו.
2. איך לנקות את הרג'יסטרי מכל הדברים שהוא לא צריך.
3. איך לשמור על מחשב בטוח ומוגן מפני פריצות.

קבצי זבל:
לא נראה לי שאני צריך עוד להסביר לכם על זה אחרי כל החפירה שעשיתי למעלה אז אני רק אראה לכם עם מה לעבוד ואיך לעבוד!
למחיקת קבצי הזבל יש 2 תוכנות שאני ממליץ עלהם באופן אישי.
1. CCleaner
2. Your Unin-staller!

שלב 1: תמונה

אוקי אז התוכנה CCleaner היא תוכנה חינמית ומומלצת מאוד. אחד היתרונות בתוכנה זו, הוא שהיא בעברית וקלה להבנה.
ניתן להוריד אותה מפה:
http://www.filehippo.com/download_ccleaner/
מצד ימין למעלה יש לשונית שכתוב:
Download
Latest Version

פשוט ללחוץ ולהוריד. אני לא אשים פה מדריך התקנה, משום שהיא פשוטה למדי. אני רק ממליץ לא להתקין את סרגל כלים של יאהו!.

להלן מדריך קטן לתוכנה:
זה המסך הראשון של התוכנה:
תמונה

אני ממליץ לסמן את כל האפשרויות. האפשרות המסומנת בעיגול הנה לאנשים שהמחשב שלהם זוכר אוטומטית את הסיסמאות לכל מני אתרים כמו: פייסבוק, גמדיה ופורומים שונים. אם אינכם רוצים שהתוכנה תמחק את מאגר הסיסמאות, אל תסמנו אפשרות זו.
אישית אני ממליץ לסמן הכל חוץ מניקוי שטח פנוי. זא האפשרות האחרונה, כפי שניתן לראות בתמונה זו:
תמונה

***** יהיו מקרים שהתוכנה תבקש אישור לסימון, אל תחששו ותסמנו*****

כעת נעבור להגדרות.
הקליקו על לשונית אפשרויות ולאחר מכן ל"קביעות". בחרו כמו בתמונה הנ"ל:
(אני ממליץ להשתמש בהגדרות הכי גבוהות לתוכנה שזה 35 מעברים)
תמונה

כעת נתחיל לעבוד!
נחזור ללשונית ניקוי ונלחץ הפעל ניקוי. נאשר אישור ונתחיל לעבוד:
אם המחשב שלכם ישן או אפילו מחשב חדש שבחיים לא עבר ניקוי כזה, התהליך עשוי לקחת אפילו חצי שעה. אני ממליץ בזמן הניקוי לעזוב את המחשב ולא לבצע פעולות נוספות! להלן תמונה של התוכנה במהלך הניקוי:
תמונה

כך נראה מסך התוכנה בסיום הניקוי. אתם תראו פירוט של כל הגורמים שנמחקו במהלך התהליך. אל תתפלאו אם תראו שהוא מחק לפחות ג'יגה של קבצי זבל. על מחשבים שלא עברו מעולם ניקוי זה הגיוני.
תמונה

זהו סיימנו שלב ראשון בניקוי המחשב מזבל :)

שלב 2
תמונה

תוכנה מאוד מומלצת בשם Your Unin-staller!
התוכנה הזו מאוד מומלצת למחיקת דברים מהחשב, כמו הסרת התקנות שקיימות על המחשב. תוכנה זו מוחקת את כל שאריות התוכנה מכל מקום אפשרי, כולל מהרג'יסטרי, ולא משאירה בו לכלוך מיותר. לכן מומלץ להשתמש בה להסרת תוכנות ומחיקה

* התוכנה אינה חוקית וצריך לרכוש אותה, לכן אני אעלה לכם אותה עם משתמש וסיסמא מתאימים!*
לינק להורדת התוכנה:
http://www.f2h.co.il/9823145009577
התקנה:
התקינו את התוכנה. כשתסיימו אל תפעילו אותה. אתם תתבקשו להכניס שם משתמש ומספר סיריאלי. יש שם מסמך טקסט, בו כתוב שם המשתמש והסריאל. הכניסו אותם, אשרו והתוכנה תפעל בצורה מלאה.

מדריך:
הנה התוכנה ממבט ראשון:
תמונה

מצד שמאל למטה יש לכם לשונית בשם "Disk Cleaner". כשתלחצו עליה, יפתח לכם חלון כזה:
תמונה

בחלון זה אתם יכולים לבחור את הכונן של WoW או לעשות ניקוי שלם לכל המחשב!
כמובן שאני ממליץ על ניקוי שלם לכל המחשב.
לכן, עליכם לבחור באפשרות האחרונה, ALL DRIVES. התוכנה תתחיל לסרוק את המחשב, פעולה שיכולה לקחת כמה דקות כתלות במחשב שלכם.
והנה מהלך הסריקה:
תמונה

כך נראות תוצאות הסריקה. מה שסימנתי (ויש עוד, זו פשוט דוגמה קטנה) אלו קבצי זבל שנכנסים למחשב דרך האד-אונים או דרך בליזארד. אין לקבצים אלו שום משמעות חשובה לכן צריך למחוק אותם, על מנת שהמשחק והמחשב יעבדו טוב יותר.
תמונה

עכשיו לוחצים על האפשרות למטה מצד ימין: DELETE ALL.
ואז לוחצים על YES, כדי להתחיל בפעולת המחיקה. זמן הביצוע תלוי במחשב שלכם וברמת התחזוקה שלו. זה עלול לקחת קצת זמן אבל זה מאוד משתלם ועוזר. בזמן הפעולה אל תגעו במחשב, תנו לתוכנה לעבוד.

זהו סיים לנקות!
לאחר שסיימנו לנקות את כל קבצי הזבל מהמחשב, המחשב מתחיל לנשום כמו חדש :)

אבל עוד לא סיימנו! לא שכחתם את הרג'יסטרי, נכון?
אז עכשיו לרג'יסטרי, עוד פעם תחזרו לתוכנה CCleaner.
ולכו ללשונית רישום (כמו בתמונה):
תמונה

לחצו על האפשרות סרוק סוגיות, למטה מצד שמאל.
התוכנה תתחיל בתהליך הסריקה שיראה ככה:
תמונה

פעולה זו אמורה למצוא לכם הרבה בעיות. כשהיא תסתיים בחרו ב"תקן סוגיות שנבחרו".
בשלב זה עליכם לבחור אם לבצע גיבוי לפני התיקון. אני אישית לא עושה זאת.
כעת חזרו על תהליך הסריקה ומחיקה כמה פעמים עד שתעשו סריקה שתצא נקייה. זה בדרך כלל לוקח 4 סריקות במחשבים שלא עברו אף פעם סריקה דומה.
ככה זה אמור לראות בסוף התהליך:
תמונה

זהו, סיימנו לנקות את הרג'יסטרי. המחשב חוזר לחיים חדשים !!

רגע, לא סיימנו !
אני יודע שזה כבר הרבה מידע אבל יש עוד משהו חשוב שלא עשינו ונזכרתי בו תוך כדי כתיבת המדריך!
טיפול בתהליכי עליית הישומים שעולים עם המחשב !
ככל שעולים עם המחשב יותר יישומים, כך הפעולות שלו איטיות יותר וגם תהליך העלייה שלו איטי יותר. לכן, דואגים שיעלו כמה שפחות דברים - רק מה שאנחנו באמת צריכים, כמו אנטי וירוס, דרייבר ניהול כרטיס המסך וכדומה.

על מנת לנהל זאת, נחזור לתוכנה השניה שהתקנו: Your Unin-staller!
שם נלך ללשונית Startup Manager כמו בתמונה:
תמונה

ואז יפתח לכם חלון, בו יסומנו לכם כל היישומים שעולים עם המחשב. עליכם ללחוץ על הכפתור שליד יישום ולהחליט אם אתם רוצים שזה יעלה עם המחשב או לא.
כפי שניתן לראות בתמונה: צהוב לא עולה עם המחשב ושחור כן עולה עם המחשב.
(הצבעים זה לפי הדוגמה שאני עשיתי בתמונה למטה)
אני ממליץ להשאיר רק את הדרייבר של כרטיס המסך ואת האנטי וירוס שלכם.
הנה תמונה לדוגמה:
תמונה

לאחר שתעשו את כל הפעולות שציינתי עד עכשיו במדריך, תראו שהמחשב שלכם יעבוד הרבה יותר טוב והרבה יותר מהר וכמובן ש-WoW יעבוד בצורה מצויינת!
***** אחרי כל הפעולות האלו יש להפעיל את המחשב מחדש (להפעיל את המחשב מהתחל ולא מהלחצן שיש על המחשב עצמו) ורק אז להיכנס למשחק או להשתמש בו***

כעת נעבור לאבטחת המחשב שלכם ועם איזה תוכנה כדאי להשתמש.
אבטחה:
אוקי אז אני שומע הרבה פעמים על אנשים שמתלוננים על פריצות למשתמש, שגנבו להם את המשתמש. שהמחשב לא עולה יותר וכו... ברוב המקרים זה קורה משום שהמחשב שלכם אינו מאובטח וניתן לחדירה מכל מקום שרק אפשר!
לכן, אני ממליץ להשתמש בתוכנה האבטחה Kaspersky Internet Security 2011.
למה?
כי התוכנה הזו היא פייראוול שחוסם חדירה למחשב מרחוק כמו וירוסים תולעים וכו שמופצים ברשת.
וכי היא גם אנטי וירוס מצוין מאוד! כמעט כל יום יש עדכון אבטחה חדש.
התכונה הכי טובה בה לדעתי, היא שעוד לפני שאתם מתחילים להוריד קובץ מסוים היא מזהה אם יש בו וירוס או לא!
כלומר, לפני שעושים "שמור" התוכנה תתריע לך על וירוס בקובץ!
יש לה מצב שנקרא Game Mode שזה מצב למשחקי רשת. אם אתם משחקים משחקי רשת וכו היא לא תעשה עדכונים וסריקות מסוימות.
היא גם עושה סריקה קטנה כל עלייה של המחשב בשביל לבדוק שאין עליו וירוס או משהו שעולה איתו.
ויש לה גם מקלדת וירטואלית שאיתה מומלץ להקיש סיסמאות, כמו ל-WOW ולכל מני אתרים שדורשים סיסמה. זה בשביל שאם יש לכם אולי קילוגר במחשב, הוא לא יוכל להקליט את הסיסמה שלכם כי הקשתם אותה דרך המקלדת הוירטואלית.
אלו הדברים העיקרים. יש בה עוד כ"כ הרבה דברים טובים והיא פשוט מומלצת!
לתוכנה הזו אני טביא לינק להוריד את הגירסה ל30 יום חינם שלה.
למה לא את הפרוץ ?
כי תוך שבוע בערך יחסמו לכם אותו ככה שזה לא משתלם.
זו התוכנה היחידה שאני ממליץ לקנות מקורית באמת! אתם יכולים לרכוש אותה בKSP בסביבות ה 100₪
עם רישיון לשנה, והיא שווה כל שקל!
אז הנה לינק להורדה של התוכנה לגרסה של 30 יום חינם:
http://esd.element5.com/pimages/50105/k ... trial.html
תכניסו את הפרטים שלכם וזה יתן לכם גישה להורדה!
הנה תמונה של התוכנה (זה 2010 זה ממחשב שלי)
תמונה

****** חשוב מאוד: לפני ההתקנה של התוכנה הזו יש למחוק כל גרסה של אנטי וירוס או פיירוול שיש לכם במחשב. אחרת זה פשוט לא יתקין בגלל התנגשויות בין התוכנות.*****

סיכום:
אז זהו חברים סיימנו עם המדריך.
יש עוד תוכנה שלא הכנסתי אותה פה כי היא קצת יותר מתקדמת ואני יעשה לה מדריך משלה. שם התוכנה הוא TuneUp Utilities.
ישבתי וכתבתי את המדריך הזה כמה שעות עם תמונות והסברים והכל במיוחד לאתר http://www.gamadia.co.il/!
לכן, אין רשות להעתיק את המדריך הזה לשום מקום בלי אישור שלי!
כל התמונות שיש במדריך צולמו ועולו על ידי!
עשיתי את המדריך הזה לאתר הזה בלבד כי אני חושב שהמנהלים עושים פה עבודה נהדרת! משקיעים כסף בשביל תחרויות ודברים כאלו למשוך לפה עוד משתמשים במטרה לגרום לכל משתמשי WoW בישראל להיות חברים באתר אחד. במטרה להביא את כל המידע והידע לאתר אחד! לכן, מגיע להם כל הכבוד והתודה שאפשר להגיד.

אני מקווה שתהנו מהמדריך ושהוא יעזור לכם :)
תודה רבה,
BenNahon!!

נערך לאחרונה על ידי bennahon בתאריך 19 אפריל 2012, 13:43, נערך פעם אחת בסך הכל.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: המדריך השלם לתחזוקת ואבטחת המחשב לשחקני WOW!!
הודעהפורסם: 27 אוגוסט 2010, 17:45

סמל אישי של המשתמש

מנהל ראשי

מנהל ראשי

השקעתי בזה המון לא ידעתי לאיזה פורום להכניס את זה אז אשמח עם המנהלים יעבירו את זה לפורום המתאים
שבת שלום לכולם!!
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 אוגוסט 2010, 17:53

אביר

אביר
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 7 פעמים
הדמות הראשית: Shartanius
שרת: Ghostlands Normal
קלאס: Warrior

איזה השקעה!! אחי כל הכבוד ואחלה מדריך.... נחמד לראות סוף סוף מדריך טכני טוב שמעלה קצת את המודעות אצל אנשים לשמור על הציוד שלהם :)
כל הכבוד
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 אוגוסט 2010, 18:14

צוות האתר

צוות האתר
עשה לייק: 284 פעמים
קיבל לייק: 234 פעמים
הדמות הראשית: Animor
קלאס: Paladin

אחי, סחתין על ההשקעה!
באמת כל הכבוד על המדריך, יפה מאוד לראות איך אנשים באים ותורמים מהידע שלהם לטובת כולם!

יש לי רק הערה קטנה: אני לא ממליץ לכולם למחוק את ה-cookies של הדפדפן, משום שכל האתרים בהם אתם רשומים לא יזהו אתכם יותר. אני רשום בדי הרבה פורומים ואתרים ואין לי חשק להכניס לאחר ניקוי כזה את שם המשתמש והסיסמה בכל אחד מהם.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 אוגוסט 2010, 18:20

סמל אישי של המשתמש

מנהל ראשי

מנהל ראשי

תודה לכם :) ובכייף אתם עושים פה אחלה עבודה אז מגיעה לכם!!
בקשר לקבצי הקוקיס אני רשמתי שם לא לסמן את זה שמוחק אוטומטית אז הסיסמאות ומשתמש מכל אתר.
למרותש אני חושב שעדיף פשוט לעשות ניקוי כללי שמחשב יהיה כמו חדש!
אחר"כ תכנסו מחדש לכל אתרים ותחברו כי לדעתי זה ממש ממש חשוב !
אבל כל אחד יעשה מה שטוב לו :)
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: המדריך השלם לתחזוקת ואבטחת המחשב לשחקני WoW
הודעהפורסם: 31 אוגוסט 2010, 18:01

שומר הדם

שומר הדם
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Gizmodo
שרת: Burning Legion PvP
קלאס: Mage

מדריך מעולה, תודה.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: המדריך השלם לתחזוקת ואבטחת המחשב לשחקני WoW
הודעהפורסם: 29 יוני 2011, 01:01

שומר הדם

שומר הדם
עשה לייק: 73 פעמים
קיבל לייק: 12 פעמים
הדמות הראשית: Temani
קלאס: Warrior

אכן מדריך מצויין!

לא הבנתי האם אני צריך את 2 התוכנות?
או שזה או CCleaner? או Your Unin-staller?

בנוסף אני רוצה להמליץ על תוכנה נגד spybots and adwares
SpyBot
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 7 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה