Main Forum PvE PvP Guides AddOns Lore Gallery

עכשיו 20 פברואר 2018, 01:49

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 2 הודעות ] 
מחבר הודעה
נושא ההודעה: Heart of Fear - Imperial Vizier Zor'lok - Normal
הודעהפורסם: 27 נובמבר 2012, 18:07
 
סמל אישי של המשתמש

אביר

אביר
הצטרף: 11 יולי 2011, 09:23
הודעות: 802
עשה לייק: 48 פעמים
קיבל לייק: 83 פעמים
הדמות הראשית: Paladman
שרת: The Maelstrom PvP
קלאס: Paladin
מנותק

שלום לכולם, אני פאלדמן, וזהו המדריך שלי ל Imperial Vizier Zor'lok שהוא הבוס הראשון ברייד HoF , ברמה הנורמלית ל10 אנשים.

לבוס הזה תרצו להביא טנק אחד, 2-3 הילרים, והשאר DPS.

בכל הקרב אתם תרביצו אך ורק לבוס, כלומר אין שום Adds שמתווספים עם הזמן, אבל בכל פעם שהבוס יאבד 20% מהחיים שלו, אתם תצטרכו לעבור פלטפורמה (איזור מופרד ע"י 3 מדרגות בחדר), כאשר הפלטפורמות הן רנדומליות, אך תמיד הבוס יעבור בין כל ה3, והמעבר בין פלטפורמה לפלטפורמה הוא דרך מרכז החדר. בכל פעם שהבוס עובר בין פלטפורמה לפלטפורמה (כל 20%) הוא ישתמש ביכולת Pheromones of Zeal אשר תמלא את מרכז החדר בגז, ימנע ממכם להשתמש ביכולות, ויעשה נזק מסוג Nature לכל מי שעומד בתוכו, ובנוסף הוא יטיל את Song of the Empress אשר יעשה נזק לכל הרייד כל עוד אין אף אחד בטווח הmelee שלו. הבוס יפסיק להשתמש ביכולות ברגע שמישהו יכנס לטווח הmelee שלו, כאשר חשוב מאוד שזה תמיד יהיה הטנק ראשון, אחרת אותו שחקן יקבל בומבה רצינית, אז ראו הוזהרתם.


לפני שנצלול לתוך הפלטפורמות עצמן, שמהוות את רוב הקרב, נעבור על 2 יכולות שהבוס ישתמש לאורך כל הקרב, הראשונה היא Inhale , והיכולת השנייה היא Exhale .
Inhale תגביר את הנזק של הExhale שלו ב50%, כאשר הוא ישתמש ביכולת זו בין פעמיים לשלוש בין כל Exhale, והיכולת תעשה סטאק, אבל ברגע שהוא ישתמש בExhale כאשר היו לו מעל 2 סטאקים של Inhale, אותם סטאקים יטרסטו. הExhale זה יכולת שניראת כמו ספירלת לייזר שיוצאת מהבוס, והוא יטיל אותה על שחקן רנדומלי, כאשר היכולת תעשה לאותו שחקן נזק למשך 5 שניות ותעשה לו סטאן, אבל אם מישהו יעבור דרך הקרן הזאת, הסטאן יתבטל והנזק יעבור לשחקן החוסם. הדרך להתמודד עם 2 יכולות אלו היא מאוד מאוד פשוטה. קודם חשוב לדעת שלבוס יש רדיוס meele גדול, כלומר לא צריכים לעמוד עליו כדי לפגוע בו, אלא אפשר, וגם רצוי, לעמוד במרחק של כ5 יארד ממנו. ברגע שהבוס מטיל Exhale על שחקן כלשהו, הטנק פשוט צריך לבוא ולחסום בגופו את הקרן, בכך לבטל את הסטאן ואת הנזק ולספוג אותם בעצמו, וזהו, זה הכל. נציין רק שברגע שההסטאן הראשוני מתבטל, השחקן החוסם (הטנק) לא יקבל סטאן נוסף.

עכשיו נעבור לחלק העיקרי של הקרב והוא הפלטפורמות השונות.

הפלטפורמות מסודרות מסביב למרכז החדר, כאשר אם מסתכלים לכיוון מרכז החדר ישנה פלטפורמה שמאלית, פלטפורמה ימנית ופלטפורמה קידמית\אחורית. בכל פלטפורמה כזאת הבוס ישתמש ב2 היכולות שהזכרנו מקודם, ובנוסף אליהן הוא ישתמש ביכולת אחת נוספת אשר משתנה בין פלטפורמה לפלטפורמה.

פלטפורמה שמאלית – כשהבוס נמצא בפלטפורמה הזאת, כל 45 שניות הוא ישתמש ביכולת שנקראת Attenuation , כאשר הוא בעצם מזמן דיסקיות אשר יוצאות מהבוס החוצה ומסתובבות לכיוון קצוות החדר ומסביב לבוס. הדיסקיות יוצרות מאין ספירלה סביב הבוס, כאשר צריך להתחמק מהן ולא להיפגע. פגיעה בדיסקית תגרום לה להתפצל לעוד דיסקית ותקשה על שאר האנשים להימנע מפגיעה, וכמובן תעשה נזק מכובד לאותו שחקן. הטקטיקה כאן היא פשוטה למדיי, אך לא תמיד קלה לביצוע (מניסיון אישי), והיא ברגע שהבוס מטיל את היכולת הזאת, להתרחק ממנו טיפה, לראות לאיזה כיוון מסתובבת הספירלה (עם כיוון השעון או נגד כיוון השעון) ופשוט להסתובב סביב הבוס עם התנועה של הדיסקיות ובמרווחים שבינהם. כפי שציינתי בהתחלה, הרדיוס של הבוס הוא מאוד גדול, וגם שחקני הmelee יכולים להיות במרחק מהבוס ועדיין להרביץ לו, אבל חשוב להגיד שעדיף לא להיפגע מאשר לתת עוד איזה כאפה לבוס (כי כמו שכולכם יודעים – DPS מת, לא עושה DPS), אז תפתחו עיניים ואל תיפגעו. שימו לב שגם ההילרים פה רצים ומסתובבים כמו ארנבים סביב הבוס, אז לא תמיד הם יוכלו לתת לכם הילים אם תיפגעו, אז אם צריך תפעילו איזה CD, ובאותו עיניין, הנזק הוא Physical, אז תשתמשו בCD בהתאם. חשוב לדעת גם שגם Attenuation, וגם Exhale שניהם הם Channel spell's, וזה בעצם אומר שהבוס לעולם לא ישתמש ב2 היכולות במקביל, דבר שמקל עלינו טיפה את כל העניין.

פלטפורמה קידמית\אחורית – כשהבוס נמצא בפלטפורמה הזאת, כל 60 שניות הבוס ישתמש ביכולת Convert , אשר תעשה Mind Control ל2 שחקנים רנדומליים, תגדיל את החיים שלו ב150% ותגדיל את הנזק שהוא עושה ב150%. כדי לשבור את הMC יש להרביץ לשחקן עד שהוא יגיע ל50% חיים, כאשר לפעמים הMC ישבר לפני שהשחקן יגיע ל50%, וככל שהשחקן מגיע קרוב יותר ל50% הסיכוי לשבור את אותו MC הוא גדול יותר. הטקטיקה כאן היא פשוטה למדי, כאשר כל מה שצריך לעשות זה להוריד את הMC מהשחקנים כמה שיותר מהר, ועל ההילרים לרפא אותם ברגע שהMC יורד, ולעשות דיספל לדיבאפים שאותם שחקנים שמו בזמן שהם היו בMC ולדיבאפים ששאר השחקנים שמו עליהם. כמובן שיש לתת שיקול דעת איזה מבין השניים להוריד ראשון, וזה כדי למנוע נזק מיותר מהקבוצה. ממולץ מאוד להשתמש בCD ההתקפיים וCD של CC לפני שהבוס משתמש ביכולת הזאת, וזה בכדי להגיע למינימום פגיעה בשאר הקבוצה. גם כאן חשוב לדעת כי גם היכולת הזאת היא Channeled ולכן לא יהיה מצב שבו הבוס משתמש ביכולת הזאת ו Exhale במקביל.

פלטפורמה ימנית – כשהבוס יגיע לפלטפורמה הזאת, כל 45 שניות הוא ישתמש ביכולת שנקראת Force and Verve . במשך 10 שניות הבוס יעשה בערך 138K נזק (physical dmg) לכל שחקן במשך כל שנייה, כלומר טיקים של 138K כפול 10 שניות כפול 10 שחקנים = המון המון נזק. למזלנו, ממש לפני שהבוס ישתמש ביכולת הזאת, הוא יפרגן לרייד ב3 מגנים, שנראים כמו שיריון של צב בצבע צהוב, שבעצם יורידו את הנזק מה Force and Verve ב40%. שלושת המגנים הללו יווצרו כל פעם במקום אחר, אבל יש להם צורה דיי קבועה, כאשר אחד יהיה בmeele, השני יהיה כ10 יארד מהבוס, והשלישי יהיה בערך 20 יארד מהבוס. כל אחד מהמגנים האלו יגנו אך ורק על 4 אנשים, והאדם החמישי שייכנס לתוך השיריון פשוט לא ירוויח את ה40% הגנה הזאת. חשוב לדעת כי למרות ה40% הגנה הזאת שנקבל מהמגנים, עדיין אנחנו הולכים לאכול המון נזק, ולכן יש להשתמש בCD הגנתיים בחלק הזה של הקרב, כאשר המתאימים ביותר הם Barrier, Rallying cry, tranq, וכל מה שמוריד Physical Dmg. חשוב מאוד לקבוע לפנ יתחילת הקרב איזה שחקן הולך להיות באיזה מגן, וזה כדי למנוע בילבול במהלך הקרב עצמו. החדשות הטובות הם, שגם כאן היכולת הזאת היא Channeled, ולכן גם כאן הבוס לא ישתמש בExhale וב Force and Verve באותו זמן.

ברגע שהבוס מגיע ל40% חיים, ועברתם את כל שלושת הפלטפורמות, הבוס יעבור לPhase 2 , יעוף למרכז החדר, יישאב את כל הגז מהחדר ולאחר כמה שניות הוא יירד לקרקע. הוא ייקבל באף של 10% יותר נזק ו20% Haste ,אשר ישארו עליו עד לסוף הקרב, ובנוסף, מהרגע הזה, ועד סוף הקרב, הבוס יוכל להשתמש בכל היכולות מהפלטפורמות בהן היינו. שוב אני מזכיר, כל אחת מהיכולות היא Channeled והבוס לא יכול להשתמש ב2 באותו זמן, אבל הוא כן ישתמש בהן אחת אחרי השנייה, דבר אשר יקשה מאוד על כולם, והוא ישתמש בהם באופן רנדומלי לחלוטין. בחלק הזה של הקרב אנחנו צריכים להשתמש בכל הניסיון שצברנו בפלטפורמות השונות וליישם אותם במקביל בחלק אחד של Nuke. זהו גם השלב הכי טוב להשתמש ב Heroism\TW\BL .

הקרב הזה הוא לא קל, ויש לו שתי נק' תורפה שהם - התחמקות מהדיסקיות, ושימוש נכון בCD בזמן Force and Verve. ברגע שהקבוצה תצליח להתמודד טוב עם 2 היכולות האלו, הבוס יירד מהר מאוד.

זהו חברים, אני מקווה שהמדריך עזר לכם, ואם יש לכם הערות הארות והצעות אתם מוזמנים לשלוח לפנות אליי,
ותזכרו – המעז מנצח.[/size][/size]


תמונה
http://eu.battle.net/wow/en/character/t ... man/simple
http://eu.battle.net/wow/en/character/t ... ron/simple
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: Re: Imperial Vizier Zor'lok - HoF
הודעהפורסם: 28 נובמבר 2012, 18:20
 
סמל אישי של המשתמש

מנהל גלובאלי

מנהל גלובאלי
הצטרף: 11 יולי 2011, 19:04
הודעות: 619
עשה לייק: 332 פעמים
קיבל לייק: 112 פעמים
הדמות הראשית: Shamshamen
שרת: The Maelstrom PvP
מנותק

תודה רבה אחי! מדריך מעולה כתוב בצורה ברורה ופשוטה ומסביר בצורה קלה להבנה! שוב תודה!


...If you are going through hell, keep going
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 2 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות


מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד


אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל:  
 cron