Main Forum PvE PvP Guides AddOns Lore Gallery

עכשיו 24 פברואר 2018, 08:11

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 23 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
נושא ההודעה: ההיסטוריה של Warcraft - פרק 1 - מיתוס
הודעהפורסם: 23 ספטמבר 2010, 01:19
 
שומר הדם

שומר הדם
הצטרף: 21 ספטמבר 2010, 17:05
הודעות: 193
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Redeemed
שרת: Kazzak PvP
קלאס: Warlock
מנותק

פרק 1 - מיתוס

חלק א' (פרולוג): הטיטאנים והיווצרות היקום

אף יצור אינו יודע בדיוק איך נוצר היקום. התיאוריה הרווחת היא שאירע סוג של פיצוץ קוסמי, אשר שלח את העולמות למרחבים העצומים של "החשכה האדירה" (The Great Darkness). עולמות שיום אחד עתידים לנצור בתוכם צורות חיים כאלה ואחרות במגוון מרשים ומזעזע כאחד. אחרים מאמינים כי היקום נוצר כשלם על-ידי יישות עליונה. למרות שהמקורות הישירים של העולם הכאוטי נשארים מעורפלים, ברור לכול כי גזע של יישויות בעלות עוצמה היה שם בכדי לייצב ולהסדיר את העולמות השונים והמגוונים, ולדאוג לעתיד בטוח לצורות החיים העתידות לבוא אחריהם.

תמונה
פיצוץ קוסמי?

הטיטאנים, אלים ענקים בעלי עור מתכתי מכל קצוות הקוסמוס, חקרו את היקום הבתולי והחלו לעבוד על עולמות אשר פגשו. הם עיצבו את העולמות על-ידי יצירת הרים אדירים וגבעות צנועות, ימים אין סופיים ואגמים מרהיבים. בנשיפה הם יצרו את השמיים ויצרו את מזגי האוויר השונים. הכול היה חלק מהתוכנית, התוכנית ללא פגם, התוכנית שעשויה ללא-חת. התוכנית ליצור סדר בכאוס. הם אף העניקו לגזעים קדמוניים את הזכות לעסוק בשלהם באין מפריע בעולם השייך להם.

תמונה
"הטיטאנים, אלים ענקים בעלי עור מתכת"

כשהם נשלטים על-ידי פלג עליון הידוע כ"הפנתאון" (The Pantheon), הטיטאנים השליטו סדר בכמאות מיליוני עולמות המפוזרים ב"חשכה הגדולה שמעבר" (The Great Darkness Beyond) בעידנים הראשונים לבריאה. הפנתאון הנדיב, אשר רק רצה לשמור על העולמות החדשים והשבריריים האלה, היה עירני מתמיד אל מול איומי תקיפה מצד היישויות הזדוניות מן המימד הכאוטי (The Twisting Nether).

תמונה

המימד הכאוטי, מימד שמיימי של קסם כאוטי אשר קישר בין כל מיליוני העולמות ביקום, היה ביתם של מספר יישויות אפלות ושטניות שחיפשו דרכים להשמיד את העולמות הקיימים ולספוג אל תוכן את אנרגיות החיים שבהן. לא מסוגלים להכיל רשע או זדון בשום צורה, הטיטאנים חיפשו דרכים להיפטר מן המטרד הזדוני שמאיים על עולמותיהם.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: ההיסטוריה של Warcraft - פרק 1 - חלק ב'
הודעהפורסם: 23 ספטמבר 2010, 16:29
 
שומר הדם

שומר הדם
הצטרף: 21 ספטמבר 2010, 17:05
הודעות: 193
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Redeemed
שרת: Kazzak PvP
קלאס: Warlock
מנותק

חלק ב': סארגרס והבגידה

בחלוף הזמן, היישויות השטניות מצאו דרכן אל עולמות הטיטאנים מתוך המימד הכאוטי. בניסיון למנוע הרס עולמות, מינה הפנתאון את סארגרס (Sargeras), הלוחם הדגול, כקו ההגנה הראשון כנגד הפלישה השטנית. סארגרס, טיטאן נאצל מברונזה טהורה, מילא את תפקידו במשך אלפי שנים, מאתר ומשמיד כל שד שהוא יכל למצוא. במרוצת העידנים, פגש סארגרס שני גזעים של שדים אדירים וחזקים להפליא אשר ביקשו לצבור כוח ולבסס את שליטתם על היקום הפיזי.

תמונה
"סארגרס, טיטאן נאצל מברונזה טהורה"

הארדר (The Eredar), גזע חתרני של מכשפים שטניים, נעזרו בכשפיהם על מנת לחדור ולשעבד מספר עולמות. ילידי העולמות המשועבדים עברו מוטציה תחת כוחם הזדוני של הארדר והפכו ליצורי זדון בעצמם. למרות שכוחו הכמעט בלתי מוגבל של סארגרס לא דרש מאומה בשביל למחות את הארדר הזדוניים מעל היקום, הוא היה מוטרד מאוד מההשחתה שלהם והזדון האבסולוטי שלהם. מחוסר יכולת להכיל את הזדון וההשחתה שהארדר יצרו, החל סארגרס לשקוע אל תוך דיכאון עמוק. למרות המועקה הגוברת בתוכו, סארגרס הקל על היקום בכך שהביס את הארדר וכלא אותם בפינה נידחת של המימד הכאוטי.

תמונה
ארדר, גזע שטני של מכשפים

בזמן שייסוריו ובלבולו של סארגרס גברו בתוכו, נאלץ הטיטאן להתמודד עם עוד קבוצה אשר ניסתה להפריע לקיום העולם ולתוכניות הטיטאנים: הנאת'רזים (The Nathrezim), גזע דמוי-ערפד של שדים הידועים גם כ"דרד-לורד'ס" (Dreadlords), שכבש מספר עולמות על-ידי שליטה במוחם של תושביהם והופכם לזדוניים. הנאת'רזים התככניים והזדוניים הפכו מעצמות שלמות במלחמה אחת כנגד שנייה על-ידי מניפולציה, יצירת שנאה ואי-אמון. סארגרס הביס את הנאת'רזים ללא מאמץ, אך השפעתם חלחלה אל תוכו אט אט...

תמונה
הנאת'רי התככניים

בעוד ספק וייאוש שלטו במוחו המוטרד של סארגרס, הטיטאן איבד אמון לא רק בהצלחת משימתו, אלא גם בחזון הטיטאנים עצמו. לבסוף הגיע הטיטאן להבנה עם עצמו שחזון אחיו הוא שגוי ובלתי ניתן להשגה, בעוד שכאוס הוא הדבר היחידי שיתקיים ביקום הבודד והאפל הזה. שאר אחיו הבחינו בסארגרס המוטרד וניסו להוכיח אותו על טעותו ולהרגיע את ראשו הקודח ורגשותיו הסוערים, אולם סארגרס התעלם מעצותיהם והתייחס לגישתם האופטימית כאשליה המשרתת אינטרסים עצמיים. אבוד בתוך עצמו, סארגרס נידה עצמו משורותיהם של הטיטאנים ויצא לחפש את מקומו בעולם. למרות האבל והצער שהטיטאנים והפנתאון חשו כלפי סארגרס, הם לא העזו לדמיין בראשם עד כמה אחיהם ירחיק לכת...

בזמן שטירופו של סארגרס הצליח למחוק זכר אחרון מעברו האצילי והמפואר, הוא שכנע את עצמו שהטיטאנים עצמם הם האחראים לכשלון הבריאה ולכאוס. סארגרס גמר אומר לבטל את כל אשר הטיטאנים יצרו. הוא עומד ליצור צבא כה אדיר, אשר ימחה את היקום הפיזי ויעלהו בלהבות.
צורתו של סארגרס השתנתה בזמן טירופו, עד שלא ניתן היה לזהות את הטיטאן האציל וטוב הלב שהיה בעבר: עורו המתכתי התבקע וכעת הציג כבשן רותח של שנאה מתוך תוכו של סארגרס, עיניו, זקנו ושער ראשו של סארגרס בערו באש שנאתו גם הם.

תמונה
סארגרס, "עורו המתכתי התבקע וכעת הציג כבשן רותח של שנאה"

בטירופו ניפץ סארגרס את כלאי הנאת'רזים והארדר ושחרר את היצורים השטניים לחופשי. היצורים הביטו ביראה בסארגרס ובזעמו הקודח. הם הציעו לשרתו בכל משימת זדון בה יזדקק להם. סארגרס השיג את צבאו. סארגרס מינה שני אלופים מתוך הארדר לפקד על צבאו האדיר: קיל'ג'אידן הערמומי (Kil'jaeden The Deceiver) הורה על-ידי סארגרס לגשת לפינות האפילות ביקום ולגייס גזעים נחותים לשורותיו של סארגרס. האלוף השני, ארכימונד המכפיש (Archimond The Defiler), מונה לפקד על הצבא במלחמת הכיבוש מול כל כוח שיעז לעמוד בדרכו של אדונו הטיטאן.

צעדו הראשון של קיל'ג'אידן היה לשעבד את כל הנאת'רזים תחת כוחו האיום. הנאת'רזים היו סוכניו האישיים בגיוס שאר גזעי היקום לצבאות סארגרס, והם התענגו על השחתת גזעים שלמים והבאתם אל אדונם. ראשון מבין הנאת'רי היה טיכונדריוס המחשיך (Tichondrius the Darkener). טיכונדריוס היה החייל המושלם מבחינת קיל'ג'אידן, הוא היה מוכן להביא את רצונו הבוער של סארגרס לכל קצוות היקום.

תמונה
קיל'ג'אידן הערמומי, שעבד את הנאת'רי

ארכימונד מינה גם הוא סוכנים לשרתו. הוא קרא לאדוני התהום (Pit Lords) השטניים ולמנהיגם הברברי מאנורות' המשמיד (Mannoroth The Destructor). ארכימונד קיווה להקים יחידת עלית אשר תשמיד כל יצור חי ביקום.

תמונה
ארכימונד "מונה לפקד על הצבא במלחמת הכיבוש"

ברגע שסארגרס ראה שצבאו גדל ותפח, ונתיניו מוכנים לציית לכל פקודה, הוא שיגר אותם אל המרחבים של החשכה האדירה. הוא קרא לצבאו "הלגיון הבוער" (The Burning Legion). עד היום, עדיין לא ברור כמה עולמות שיעבד והשמיד הצבא במהלך מסעות הכיבוש הזדוני שלו.

תמונה
צבא הלגיון הבוער
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: ההיסטוריה של Warcraft - פרק 1 - חלק ג'
הודעהפורסם: 25 ספטמבר 2010, 17:29
 
שומר הדם

שומר הדם
הצטרף: 21 ספטמבר 2010, 17:05
הודעות: 193
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Redeemed
שרת: Kazzak PvP
קלאס: Warlock
מנותק

חלק ג': האלים הישנים ואזרות'

לא מודעים לכך שסארגרס החל להשמיד את יצירותיהם, המשיכו הטיטאנים לברוא וליצור עולמות חדשים. במהלך מסעם ביקום, הם נתקלו בעולם קטן, שלימים ייקרא אזרות' (Azeroth). בעוד הטיטאנים עושים דרכם במישור הבתולי של אזרות', הם נתקלו במספר קבוצות של יצירי-אלמנט (Elementals) עויינים. האלמנטים, שעבדו יישויות בעלות זדון ששום יצור לא יכול להכילו, הנודעות רק בשם האלים הישנים (The Old Gods), נדרו נדר להרחיק את הטיטאנים ומגעם המתכתי מן העולם שלהם.

הפתנאון, מוטרד מן כוונות הזדון של האלים הישנים, קרא מלחמה על האלמנטים ועל אדוניהם האפלים. צבאות האלים הישנים לחמו תחת מפקדי האלמנטים הדגולים ביותר: רגנרוס אדון האש (Ragnaros the Firelord) ת'ראזאן אם האבן (Therazane the Stonemother), אל'אקיר שליט הרוחות (Al'Akir the Windlord) ונפטולון צייד הגאות (Neptulon the Tide Hunter). כוחם הכאוטי פעם בתוכם והם יצאו כנגד הטיטאנים האדירים במלחמה על עולמם. למרות שכוחם המשולב של האלמנטים עולה על כל תפיסה אפשרית של האדם או כל יצור חי כיום, הם בכל זאת הובסו על-ידי הטיטאנים וכוחם המוחץ. אחד אחר השני מפקדי האלמנטים הובסו וכוחם דעך.

תמונה
רגנרוס אדון האש (Ragnaros the Firelord)

הפנתאון ריסק את ערי המרכז של האלים הישנים וכלא את חמשת האלים עמוק מתחת לאזרות', משם הם לעולם לא יוכלו להשתחרר. ללא כוחם של האלים הישנים כדי להבטיח את קיומם של האלמנטים במישור הפיזי של העולם, הם גורשו אל מישור תהומי, שם הם עתידים להיאבק אחד כנגד השני במלחמת קיומם הנצחית. עם עזיבתם של האלמנטים את העולם, אזרות' נכנסה לתקופת שקט והרמוניה והחלה לשגשג. הטיטאנים ראו בכך סימן שאין שום איום ממשי על אזרות' והמשיכו לעבוד על העולם הזה.

הם נתנו ברכתם לכמה גזעים באזרות' בכדי שיעזרו להם לעצב את עולמם שלהם; בכדי לעזור להם לחצוב את התהומות המהווים את חלל העולם, בראו הטיטאנים את גמדאי האדמה (The Earthen) מאבן-חיה קסומה. בכדי לעזור להם להטביע מישורים שלמים בימות ולמשוך אדמות מתוך הים, בראו הטיטאנים את ענקי הים (Sea Giants) האדירים אך העדינים למדי. שנים רבות שינו הטיטאנים את פני העולם עד שלבסוף הם יצרו יבשת אחת מושלמת. בלב היבשת יצרו הטיטאנים אגם בעל אנרגיות עצומות. האגם, שנקרא בפיהם "באר הנצח" (The Well of Eternity), היה מקור החיים כולם על העולם הזה. כוחו העצום יניק את הקרקע העשירה באנרגיות חיים ויטפח את שלד העולם כפי שהוא עכשיו. בבוא הזמן, צמחים, עצים, חיות ומפלצים מכל סוג ומגוון החלו לשגשג על היבשת הראשונית הזו. בשעת הדמדומים של יומם האחרון באזרות', הביטו הטיטאנים בגאווה ביצירתם וקראו לה: "קאלימדור, ארץ אור הכוכבים הנצחי" (Kalimdor, Land of Eternal Starlight).

תמונה
"קאלימדור, ארץ אור הכוכבים הנצחי" (Kalimdor, Land of Eternal Starlight).
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: ההיסטוריה של Warcraft - פרק 1 - חלק ד'
הודעהפורסם: 28 ספטמבר 2010, 18:33
 
שומר הדם

שומר הדם
הצטרף: 21 ספטמבר 2010, 17:05
הודעות: 193
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Redeemed
שרת: Kazzak PvP
קלאס: Warlock
מנותק

חלק ד': יצירת הדרקונים

מסופקים מן הסדר החדש ומהעבודה הנאה שנעשתה, התכוננו הטיטאנים לעזוב את אזרות'. אך לפני עזיבתם נתנו הטיטאנים את ברכתם למין הגדול ביותר בעולם זה והטילו עליו את נטל השמירה על העולם, כנגד איום עתידי להחריב את העולם המושלם והתמים שיצרו.
בעידן ההוא היו מאות זני דרקונים, אולם חמישה זנים היו הבולטים והשליטים מעל אחיהם. היו אלו חמשת הזנים בהם בחרו הטיטאנים להשגיח על אחיהם הדרקונים ועל העולם השברירי. רגע לפני שעזבו, נתן כל אחד מחברי הפנתאון קצת מכוחו האדיר לאחד ממנהיגי חמשת זני הדרקונים השליטים. הדרקונים האציליים האלה נקראו מאז האספקטים הגדולים או אספקטי הדרקונים (The Great Aspects or The Dragon Aspects).

אמאנת'ול (Aman'Thul), יושב ראש הפנתאון, נתן מכוחו הקוסמי לדרקון הברונזה הכביר, נוזדורמו (Nozdormu). יושב הראש הטיל על נוזדורמו לשמור על הזמן עצמו ולפקח על פיתולי הגורל הלא נפסקים. נוזדורמו המכובד נודע לימים כ"חסר הזמן" (The Timeless One).

תמונה
חסר הזמן

אאונר (Eonar), הטיטאן המפקחת על כל החיים, נתנה חלקית מכוחה לענקית הדרקונים האדומים אלקסטרזה (Alexstraza). לעולם ועד אלקסטרזה תהיה ידועה כ"מעניקת החיים" (The Life Binder) והיא תעמול על שימור כל צורות החיים באשר הן בעולם. לאור תבונתה פורצת הגבולות והחמלה שהיא מגלה כלפי כל היצורים החיים, אלקסטרזה הוכרה כמלכת הדרקונים וקיבלה עליונות על בני מינה הדרקונים.
אאונר גם העניק מכוחו לאחותה הקטנה של אלקסטרזה, ייסרה (Yesra), הדרקונית הירוקה הזריזה. ייסרה נכנסה אל תוך טראנס חזק של חלום הבריאה. ידועה כ"החולמת" (The Dreamer), ייסרה תפקח על כל הפרא מתוך יקומה המקביל ליקום שלנו, "חלום האזמרגד" (The Emerald Dream).

תמונה
מעניקת החיים

תמונה
החולמת

נורגנון (Norgannon), ההיסטוריון של הפנתאון והקוסם האדיר ביותר, העניק לדרקון הכחול מאליגוס (Malygos), מנה מכוחו העצום. מאז ואילך, מאליגוס יהיה ידוע כ"טווה הקסמים" (The Spell Weaver), שומר הקסם והארכנה האבודה.

תמונה
טווה הקסמים

קהאזגורות' (Khaz'Goroth), הטיטאן המעצב והיוצר של העולם, בירך בכוחו את הדרקון השחור הכביר, נלת'אריון (Neltharion). נלת'אריון בעל הלב הרחב יהיה ידוע מעתה ואילך כ"שומר האדמה" (The Earth Warden), והוא קיבל שליטה על האדמה ומקומותיה העמוקים ביותר. הדרקון השחור רתם את כוח האדמה לצידו והיה אחד מתומכיה הנלהבים ביותר של אלקסטרזה.

תמונה
שומר האדמה

כעת, מועצמים, חמשת האספקטים הגדולים מילאו את תפקיד הגנת העולם עם עזיבתם של הטיטאנים. כשראו כי הדרקונים נכונים להגן על עולמם, עזבו הטיטאנים את אזרות' לעולם. היה זה רק עניין של זמן עד שסארגרס ילמד על עצם קיומו של העולם החדש הזה...
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: ההיסטוריה של Warcraft - פרק 1 - חלק ה'
הודעהפורסם: 01 אוקטובר 2010, 19:55
 
שומר הדם

שומר הדם
הצטרף: 21 ספטמבר 2010, 17:05
הודעות: 193
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Redeemed
שרת: Kazzak PvP
קלאס: Warlock
מנותק

חלק ה': העולם מתעורר, באר הנצח

עשרת אלפים שנה לפני שעתידה לפרוץ המלחמה בין האורקים לבני האדם (המלחמה הראשונה), העולם של אזרות' הכיל בתוכו רק יבשת ענק אחת מוקפת בים. הארץ הזו, הנקראת קאלימדור' היתה ביתם של גזעים ויצורים שונים, אשר נלחמו בקרב ההישרדות בעולם החדש המגיח לראשונה מקליפתו. במרכזה האפל של היבשת שכן לו האגם בעל האנרגיות העצומות. האגם, שלימים ייקרא באר הנצח, היה הלב של כל הקסם וכוח החיים בעולם. כשהוא שואב את כוחו מהחשכה האדירה והאינסופית, תפקד האגם כמעין מעיין מיסטי, שולח את האנרגיות שלו בכדי לגדל ולטפח חיים על כל צורותיהם המופלאות שבעולם.

בבוא הזמן, שבט קדמון של דמויי-אדם ליליים עשה אט אט דרכו אל קצוות האגם הקסום. דמויי האדם הפראיים האלה נמשכו אל האגם בגלל האנרגיות המסתוריות שבו והשתכנו בבתים רעועים לאורך גדותיו. לאורך זמן ניתן היה להבחין בשינויים שחלו בדמויי האדם האלה כתוצאה משהייה ממושכת בקרבת האגם; הם נהיו נבונים יותר, חזקים יותר והם חיו חיי נצח. השבט אימץ את השם קל'דוריי (kaldorei), שמשמעו "ילדי הכוכבים" (Children of the Stars) בלשון השבטית. בכדי לחגוג את שגשוג אוכלוסייתם, בנו הקל'דורי מבני ראווה ומקדשים סביב שטח האגם.

תמונה

הקל'דוריי, או עלפי הליל (Night Elves) כפי שייקראו לימים, עבדו את אלת הירח אלון (Elune) והאמינו כי את שעות האור של היממה היא מעבירה בשינה בתוך מימיו הקסומים של האגם. הכהנים והנביאים הראשונים מבין העלפים למדו את האגם בלי לבוא על סיפוקם לעולם, מבקשים לצלול עמוק יותר אל תוך עוצמתו וסודותיו. כאשר אוכלוסיית עלפי הליל גדלה, הם החלו לחקור את שאר חלקי קאלימדור ונפגשו עם תושביה האחרים. היצורים היחידים שריתקו את העלפים היו הדרקונים העתיקים והעוצמתיים. זוחלי הענק האלה היו לרוב יצורים מתבודדים אשר עמלו קשות בכדי לשמור על מרחבי קאלימדור מוגנים מכל איום ממשי. העלפים גילו שתפקיד הדרקונים הוא לשמור על העולם ולהגן עליו, הם הבינו שיש סודות שמוטב לדרקונים לשמור לעצמם.

הסקרנות של העלפים הובילה אותם לחברויות עם מספר יישויות בעלות עוצמה. האחרון אך אולי היותר חשוב מכולם היו סנריוס (Cenarius), חצי האל המופקד על היערות והחורש. סנריוס רחב הלב אהב את היצורים הסקרניים הללו והשקיע זמנו בללמד אותם דברים על הטבע. הקל'דורי התמימים טיפחו אהבה גדולה לעולם הטבע היערות והחורשים של קאלימדור וחיו בהם בהרמוניה ובאושר באיזון מושלם.

תמונה
ילדי הכוכבים

דורות חלפו, והקל'דוריי נראו כעת שונה לגמרי, הן מבחינה תרבותית והן מבחינת כמות האוכלוסייה. מקדשיהם, דרכי המסחר, בתיהם, הכל השתרע לכל אורך היבשת. אזשרה (Azshara), מלכת העלפים היפהפיה והמוכשרת, בנתה ארמון עצום מימדים על גדת באר הנצח בו שיכנה את משרתיה האהובים. משרתיה, אותם כינתה "קוול'דורי" (Quel'dorei) או "נעלים" (Highborne), צייתו לכל פקודה שלה והחשיבו עצמם לנעלים יותר מאחיהם פשוטי העם. למרות שאזשרה הייתה נאהבת באופן שווה על-ידי כל העם, שאר העם שנא את הקוול'דורי וקינא בהם.

כשהיא חולקת את סקרנותם של הכהנים לגבי האגם, הורתה אזשרה לקוול'דורי לגלות את סודותיו ולחשוף את טבעו האמיתי אל העולם. העלפים הנעלים קברו עצמם במחקר ולמדו את באר הנצח לבלי הפסק. עם הזמן, למדו הקוול'דורי לשלוט ולנצל את האנרגיות הקוסמיות של האגם. כאשר ניסוייהם המשיכו לרמות יותר מתקדמות, גילו הנעלים כי הם יכולים להשתמש בכוחם החדש על מנת ליצור או להמיט חורבן כרצונם. העלפים הנעלים, מתלהבים מן הגילוי החדש, החליטו להתמסר אל הקסם הפרימיטיבי אותו גילו. למרות שהסכימו ביחד שהקסם יכול להיות מסוכן במיוחד אם משתמשים בו בחוסר אחריות, התאמנו אזשרה ומשרתיה בקסם ללא הפסקה. סנריוס וחכמי העלפים הזהירו כי חורבן עתיד לבוא על מי שעוסק באמנות השברירית של הקסמים. למרות זאת, אזשרה ותומכיה המשיכו בעקשנות ללמוד ולהעצים את כוחם.

תמונה
אזשרה

כשכוחם גובר, חל שינוי באזשרה ובמשרתיה; הם נהיו שחצנים, יהירים ונבזיים כלפי שאר חבריהם. חיוורון אפל ומסתורי החל לכרסם ביופיה של אזשרה. היא החלה לסגת מן העם ושוחחה אך ורק עם כהני הקוול'דורי. מלומד צעיר בשם מאלפוריון זעם-הסערה (Malfurion Stormrage) שבילה רוב זמנו בלימוד האמנות הקדמונית של הדרואידיזם, החל לחשוש כי הכוח האדיר החל להשחית את מלכתו האהובה ומשרתיה. הוא חש בשינוי שעומד לבוא על עלפי הליל לעד.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: ההיסטוריה של Warcraft - פרק 1 - חלק ו'
הודעהפורסם: 11 אוקטובר 2010, 19:42
 
שומר הדם

שומר הדם
הצטרף: 21 ספטמבר 2010, 17:05
הודעות: 193
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Redeemed
שרת: Kazzak PvP
קלאס: Warlock
מנותק

חלק ו': המלחמה העתיקה

10,000 שנה לפני ווארקראפט

השימוש הלא זהיר של העלפים הנעלים בקסמים שלח גלים מהדהדים של קסם אל החשכה הגדולה דרך באר הנצח. הגלים הללו נפלו בטווח קליטתו של חוצן איום. סארגרס-האויב הגדול של החיים, משמיד העולמות (The Great Enemy of Life, Destroyer of Worlds), חש היטב בגלים הללו והחל להימשך למקורם. כשהוא מרגל אחר העולם הצעיר אזרות' והבאר בעלת הכוחות העצומים, סארגרס נתקף רעב בלתי מסופק לכוח. "האל האדיר והאפל של הריק חסר השם" (סארגרס) (The Great Dark God of the Nameless Void) החליט שהוא ישמיד את העולם וישתמש באנרגיות שלו לעצמו.
סארגרס אירגן את צבאו והחל לעשות דרכו יחד עם הלגיון הבוער שלו לעולם הלא חושד במאומה, אזרות'. הלגיון הורכב ממאות מיליוני שדים מצווחים, שהגיעו מכל קצוות היקום לשרת את סארגרס, והצבא השתוקק לכיבוש נוסף... הגנרלים של סארגרס בקרב; ארכימונד ומאנורות' התכוננו לשגר את החיילים הבוערים (Infernal Minions) למתקפה ראשונית.

המלכה אזשרה, נשלטת בידי קסמיה שלה, לא יכלה כלל להתנגד לכוחו פורץ הגבולות של סארגרס והתירה לו כניסה לעולמה. אפילו משרתיה של אזשרה נפלו קורבן והושחתו על-ידי הקסם. הם החלו לסגוד לסארגרס כאל. בכדי להראות את נאמנותם ללגיון, הנעלים עזרו לאזשרה לפתוח את המעבר לעולמם בצורת שער ענק בלב באר הנצח. לאחר שכל ההכנות כבר נעשו, סארגרס החל את מסע ההרס שלו ונכנס לאזרות'. השדים של הלגיון שטפו בסערה את הארץ והטילו מצור על עריהם המנומנמות של עלפי הליל. תחת פיקודם של מאנורות' וארכימונד, הלגיון הותיר רק אפר מאחוריו בעוד הוא שועט בקאלימדור. המכשפים מבין השדים זימנו יצירי אש שטניים (Searing Infernals) שנפלו כמטאורים מהשמיים על המגדלים החינניים באזרות'. קבוצה של שדים אכזריים הידועים כשומרי-האבדון (Doomguards) הילכו בשדות קאלימדור, שוחטים כל מי שעומד בדרכם. להקות של כלבי-גהנום (Hellhounds) תקפו כפרים שלמים והרסו אותם. למרות שהלוחמים האמיצים של הקול'דורי העמידו עצמם בקו האש וניסו להגן על ביתם, הם נאלצו לסגת, מטר אחר מטר, אל מול כוחו הזועם של הלגיון שמולם.

מאלפוריון זעם-סערה החליט כי הוא חייב לעזור לעמו היקר. אחיו של מאלפוריון, אילידן (Illidan) התעסק בעצמו בקסמיהם של הנעלים ולכן מאלפוריון הוטרד מאוד מההשחתה הגוברת בקרב המעמד הגבוה. תוך כדי שכנוע אילידן לעזוב את החיבה העזה שלו לקסמים, מאלפוריון יצא לחפש את סנריוס בכדי לאזור כוח התנגדות ללגיון. הכהנת הצעירה והיפה טיראנד (Tyrande) הסכימה להתלוות אל האחים במסעם, בשם האלה אלון (Elune). למרות ששני האחים התאהבו מייד בטיראנד, ליבה היה שייך למאלפוריון בלבד. אילידן סבל מהרומן המתרחש בין טיראנד ואחיו, אך זה עוד היה כלום לעומת הכאב שהסבה לו התמכרותו לקסמים.
אילידן שגידל תלות באנרגיית הקסמים, נאבק בחוזק ברעב שלו להשתמש בקסמי הבאר שוב. אבל, עם תמיכתה של טיראנד, הוא הצליח להתנגד לרצון ולעזור לאחיו למצוא את חצי-האל החמקמק, סנריוס. סנריוס, שגדל בחורשי-הירח (Moonglades) הקדושים בהר הייג'אל (Mount Hyjal ) המרוחק, הסכים לעזור לעלפי הליל בכך שיחפש את הדרקונים ויבקשם לרתום את כוחם למאבק ההתנגדות. הדרקונים, מונהגים על-ידי הענקית האדומה אלקסטרזה, הסכימו לשגר את כנפותיהם האדירות בקרב נגד השדים ואדוניהם השטניים.

תמונה
טיראנד, מאלפוריון ואילידן פוגשים את סנריוס

סנריוס, שזימן את נשמות היער הקסום, גייס צבא של אנשי-עץ (Tree-men) עתיקים והוביל אותם במתקפת קרקע נועזת. כאשר הכוחות כולם הגיעו לחזית, פרצה מלחמה טוטאלית. למרות צבאות ההתנגדות האדירים, מאלפוריון ושותפיו הבינו שבכדי להביס את הלגיון הם ידרשו ליותר מכוח פיזי בלבד.
בעוד קרב אדירים מתחולל מחוץ ארמונה, אזשרה ההוזה חיכתה לבואו של סארגרס. אדון צבאות הלגיון התכונן ברגעים אלה לעבור דרך השער שנפער בשבילו בלב באר הנצח ולהכנס אל העולם ההרוס. בעוד צלו האדיר קרב ובא, אזשרה גייסה את כל הנעלים החזקים ביותר להתמקד יחד בקסם, רק כך יכלו הם לפעור שער מספיק גדול לסארגרס.

בעוד הקרב מתחולל במישוריה החרוכים של קאלימדור, אירע שינוי מסעיר. הזמן המדוייק של האירוע אינו ידוע, אך ברור לכל כי באחד מהקרבות החשובים ביותר מול הלגיון, נלת'ריון "שומר האדמה" השתגע. הוא החל להתבקע מבפנים כאשר אש ולהבות בקעו מקשקשיו השחורים. בשמו החדש כנף-מוות (Deathwing) הוא הניס חמישה כנפות של אחיו הדרקונים משדה הקרב. בוגדנותו הפתאומית של כנף-מוות הייתה כל כך הרסנית שלבסוף כל חמש כנפות הדרקונים מתו. פצועים והמומים מן התקרית, אלקסטרזה ודרקוניה נאצלו לנטוש את המערכה האנושית. מאלפוריון וחבריו, עכשיו בסיכוי אפסי, בקושי שרדו את הטבח המשתולל.

תמונה
"הוא החל להתבקע מבפנים כאשר אש ולהבות בקעו מקשקשיו השחורים"

מאלפוריון, משוכנע כעת שהקשר של השדים אל העולם הפיזי הוא באר הנצח, החליט שהמקום חייב להיהרס. שותפיו, ביודעם שהבאר היא המקור לכוחם ולאל-מותיות שלהם, הזדעזו מן הרעיון המשוגע של מאלפוריון. אבל טיראנד הבינה את חוכמת הרעיון שנמצאת בתיאוריה של מאלפוריון, לכן היא שכנעה את סנריוס וחבריהם להסתער על מקדש אזשרה ולהפסיק את פעילות באר הנצח אחת ולתמיד.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: ההיסטוריה של Warcraft - פרק 1 - חלק ז'
הודעהפורסם: 11 אוקטובר 2010, 19:53
 
שומר הדם

שומר הדם
הצטרף: 21 ספטמבר 2010, 17:05
הודעות: 193
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Redeemed
שרת: Kazzak PvP
קלאס: Warlock
מנותק

חלק ז': התפצלות העולם

בידיעה כי השמדת הבאר תגרום לו להפסיק להשתמש בקסמים לחלוטין, אילידן נטש באופן אנוכי את החבורה ויצא להזהיר את העלפים הנעלים מפני תוכניתו של מאלפוריון. לאור השגעון שנחת על אילידן בגלל כאב אהבתו של מאלפוריון לטיראנד היפה, הוא לא הרגיש שום חרטה בנושא הסגרת אחיו וצידוד באזשרה וחבורתה. מעל הכול, אילידן נדר נדר ונשבע להגן על הבאר בכל מחיר.

שבור-לב ממעשה אחיו, מאלפוריון הוביל את החבורה אל לב המקדש של אזשרה. אך ברגע שהם הגיעו למרכז המקדש הם נוכחו לראות כי הנעלים נמצאים באמצע קסם הזימון האפל. הקסם יצר מערבולת כוח אדירה בתוך מעמקי הבאר החשוכים. בעוד צלו של סארגרס קרב יותר מתמיד אל העולם, מאלפוריון וחבורתו הסתערו. אזשרה, שקיבלה את התראתו של אילידן לגבי ניסיון התנגדות, הייתה יותר ממוכנה לקראתם. כמעט כל תומכיו של מאלפוריון כשלו תחת כוחה האדירה של המלכה. טיראנד, שניסתה לתקוף את המלכה מאחור נתפסה לא מוכנה על-ידי משמר הכבוד של אזשרה. למרות שהיא נפצעה אנושות, טיראנד הצליחה לגבור על משמר הכבוד. ברגע שראה מאלפוריון את אהובתו נופלת, נכנס העלף לזעם רצחני כשהוא נחוש לשים קץ לחייה של אזשרה.

בעוד הקרב משתולל, הגיח אילידן מבין הצללים והגיע אל חוף הבאר. לאחר שייצר סדרה של מבחנות מיוחדות, אילידן כרע ליד הבאר והחל ממלא כל אחת במימיו הנוצצים של האגם. משוכנע שהשדים ימחצו את הציוויליזציה העלפית, אילידן הגה תוכנית בה הוא ישמור קצת ממי הבאר לעצמו. הקרב ההרסני בין אזשרה ומאלפוריון גרם להרס מוחלט ופיצוץ של כל תיעוד ומחקר הקסמים של הנעלים במקדש. המערבולת התפוצצה בלב הבאר וגרמה לסדרת אירועים שיפצלו את העולם. הפיצוץ האדיר טלטל את המקדש והחל שולח סדקים באדמה לכל עבר. בעוד הקרב משתולל בחוץ בין בני ברית העלפים והשדים, באר הנצח קרסה לתוך עצמה.

תמונה
התוצאה הייתה פיצוץ שקרע את האדמה ופער חור בשמיים.

בעוד פיצוצי המשך קטנים ממשיכים לבוא, הים הסוער החל למלא את הקרעים הנוצרים באדמה. קרוב לשמונים אחוזים משטח קאלימדור פוצץ והשאיר רק קומץ יבשות זערוריות המקיפות את הים החדש. במרכז הים, היכן שבאר הנצח ניצבה פעם, נמצאת מערבולת שוצפת קוצפת באנרגיות כאוטיות וסערה תמידית. הצלקת, ששמה המערבולת (The Maelstrom) לעולם לא תפסיק את סיבובה האכזר. היא תהיה מזכרת כואבת לפיצוץ המחריב, ולעידן אוטופי אבוד.

בדרך כלשהי, כנגד כל הסיכויים, הצליחו אזשרה וקומץ מהנשגבים לשרוד את החורבן. מעונים ומעוותים על ידי הכוחות הגלומים בהם, אזשרה ותומכיה נגררו לתחתית הים. מקוללים, הם תפסו צורה חדשה: הם הפכו לנאגה הנחשיים (The Naga). אזשרה עצמה התרחבה עם זעמה והפכה למפלץ עצום, חושפת את השגעון והרוע שתמיד היו טמונים בתוך תוכה. שם, בלב המערבולת, הנאגה בנו לעצמם עיר, נאזג'טאר (Nazjatar), משם הם ישיבו את כוחם האבוד. ייקח יותר מעשרת אלפים שנה עד שהנאגה יחשפו עצמם אל העולם היבשתי.

תמונה
צורתם החדשה של הנשגבים
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: ההיסטוריה של Warcraft- פרק 1- חלק ח'
הודעהפורסם: 12 אוקטובר 2010, 15:59
 
שומר הדם

שומר הדם
הצטרף: 21 ספטמבר 2010, 17:05
הודעות: 193
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Redeemed
שרת: Kazzak PvP
קלאס: Warlock
מנותק

חלק ח': הר הייג'אל ומתנתו של אילידן

העלפים המסכנים שכן שרדו את הפיצוץ, הכינו רפסודות רעועות והחלו עושים דרכם אל יבשה באופק. במזל ובחסדה של האלה אלון, טיראנד, מאלפוריון וסנריוס שרדו את ההתפצלות הגדולה (The Great Sundering). הגיבורים התשושים הסכימו להנהיג את חבריהם השורדים ולהקים בית חדש לעמם. במהלך מסעם השקט, העלפים סקרו את כל ההריסות והבינו איך תשוקתם המיטה את החורבן על כל העולם. למרות שסארגרס ולגיונותיו נתלשו מן העולם כשהבאר קרסה אל תוך עצמה, מאלפוריון וחבריו נותרו לבד בהתמודדות מול המחיר הנוראי של הניצחון.

היו לא מעט עלפים נעלים ביחד עם עלפי הליל שעשו דרכם אל חוף מבטחים. בדרך כזו או אחרת גם הם הצליחו לשרוד את החורבן הגדול. מאלפוריון התיר להם להצטרף אל עמו אך לא בטח בהם יותר מידי. עם זאת הוא לא חשב שהם מהווים איום ממשי בלי הבאר.

המסה העייפה של עלפי הליל הגיעה לחוף מבטחים, שם, הם גילו כי ההר הקדוש הייג'אל (hyjal) נותר שלם לאחר הקטסטרופה שפקדה את העולם. כשהם מחפשים מקום להקים לעצמם בית חדש, מאלפוריון ועלפי הליל עשו דרכם ממרגלות ההר עד פסגתו שטופת הרוח. הם הלכו אל עבר אוכף מיוער בין שתי פסגות ההר, שם נדהמו לגלות אגם יפהפה ושקט, אך עד מהרה הם גילו כי מימיו זוהמו בקסמים.

אילידן, ששרד את ההתפצלות הגדולה גם הוא, הגיע לפיסגת הייג'אל הרבה לפני אחיו ושאר העלפים. בטירופו לשמר את זרימת הקסם בעולם, אילידן מזג את תכולת המבחנות היקרות שלו, שהכילו את מימיו הקדושים שלי הבאר, אל תוך האגם ההררי. האנרגיות מהבאר הציתו תוך שנייה את האגם באנרגיית קסמים והפכו אותו לבאר הנצח החדשה! אילידן לא ידע עצמו מרוב אושר, הוא חשב שהוא עושה טובה גדולה לדורות הבאים בכך שהוא מחזיר את הקסם לעולם. הוא היה מזועזע כשלמד שמאלפוריון יודע על קיומו ומנסה לתפסו. כשמאלפוריון תפס את אחיו, הוא הסביר לו במתינות כי מעשיו אינם טובים, כי קסם הוא אנרגיה כאוטית מטבעו ושאין להתעסק עם הקסם. קסם רק ישחית ויהרוס את העולם. ובכל זאת, אילידן סירב להפסיק להתעסק עם קסם.

כשהוא יודע בדיוק לאן השגיונות של אחיו עלולים להוביל, מאלפוריון החליט להתמודד עם אחיו בשיא טירוף כוחו. עם עזרתו של סנריוס, מאלפוריון הצליח לכלוא את אילידן במאורה אטומה מתחת לפני האדמה. שם הוא יישאר כבול וחסר כוח עד סוף הימים. בכדי להבטיח את כליאתו של אחיו, מאלפוריון מינה שומרת צעירה, מא'יב שיר-אופל (Maiev Shadowsong) להיות הסוהרת האישית של אילידן.

תמונה
מא'יב שיר-אופל

כשהם מודאגים מכך שהרס הבאר החדשה תמיט חורבן הרבה יותר גדול על העולם, העלפים הניחו לה להתקיים. עם זאת, מאלפוריון הכריז כי הם לעולם לא יעסקו בקסם שוב. תחת עינו המשגיחה של סנריוס, העלפים החלו לעסוק בדרואידיזם (Druidism), אשר יאפשר להם לרפא את הארץ הקרועה ולגדל את יערותיהם האהובים למרגלות הייג'אל.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: ההיסטוריה של Warcraft- פרק 1- חלק ט'
הודעהפורסם: 12 אוקטובר 2010, 16:44
 
שומר הדם

שומר הדם
הצטרף: 21 ספטמבר 2010, 17:05
הודעות: 193
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Redeemed
שרת: Kazzak PvP
קלאס: Warlock
מנותק

חלק ט': עץ העולם וחלום האזמרגד
10,000 שנה לפני ווארקראפט

במשך שנים רבות עבדו העלפים ללא מנוח בשיקום ארץ מולדתם האהובה. כשהם מניחים למקדשים ולבתים הישנים להתכסות בצמחייה, הם בנו בתיהם בצל הייג'אל ועציו הירוקים. עם הזמן, הדרקונים ששרדו את ההתפצלות הגדולה הגיחו ממרבציהם הסודיים.

אלקסטרזה האדומה, ייסרה הירוקה ונוזדורמו הזהוב הגיעו אל משכני הדרואידים והביטו בפירות עמלם של העלפים במשך שנים. מאלפוריון, שנעשה כעת ארכי-דרואיד בעל כוחות עצומים, בירך את הדרקונים ועדכן אותם בנוגע לבאר הנצח השנייה. הדרקונים נבהלו מאוד מן החדשות האפלות וטענו כי כל עוד הבאר קיימת, יום אחד הלגיון ישוב לחרוך את אזרות'. מאלפוריון ושלושת הדרקונים כרתו ברית ביניהם. הם סיכמו שהם ישמרו על הבאר ויבטיחו ששום יצור שטני לא יעבור דרכה לעולם.

אלקסטרזה מעניקת החיים יצרה אצטרובל קסום אחד, אותו הניחה בלב הבאר. האצטרובל שבא במגע עם הקסם שבאגם, צמח לעץ עצום. שורשיו האדירים הגיחו מתוך מימי האגם וצמרתו הירוקה נראתה כמגרדת את קצה השמיים. העץ יהיה לתמיד סמל לחיבור של העלפים עם הטבע סביבם. האנרגיות שלו ימשיכו לרפא את העולם עם הזמן. העלפים נתנו לעץ העולם שלהם שם חדש, נורדראסיל (Nordrassil) שבשפתם הוא "כתר העדן" (Crown of the Heavens).

תמונה
מאלפוריון, טיראנד, אלקסטרזה, נוזדורמו וייסרה לצד נורדראסיל

נוזדורמו חסר הזמן הטיל קסם על העץ, שהבטיח כי כל עוד העץ עומד איתן, העלפים לא ייפלו תחת מחלה או גיל.
ייסרה החולמת הטילה גם היא קסם על העץ: היא חיברה אותו ליקום השמיימי שלה, הידוע כחלום האזמרגד. חלום האזמרגד היה עולם פראי ומשתנה ללא הרף שהתקיים מחוץ לעולם הפיזי של אזרות'. מיקומה שלה, ייסרה וויסתה את השפל והגאות של הטבע ואת דרכו ההפכפכה של העולם עצמו. הדרואידים ומאלפוריון היו מחוברים לחלומה של ייסרה דרך עץ העולם. כחלק מברית מיסטית, הדרואידים היו נכנסים לתרדמת של עשרות שנים בכדי שיוכלו להתקיים גם בשדות הפראיים של חלום האזמרגד. למרות שהדרואידים התאבלו על אובדן כה רב משנות חייהם, הם הניחו את טובת הפרט בצד והסכימו לקיים את חלקם בעסקה שייסרה הציעה להם.


נערך לאחרונה על ידי balaga בתאריך 27 אוקטובר 2010, 21:53, נערך 2 פעמים בסך הכל.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: ההיסטוריה של Warcraft- פרק 1- חלק י'
הודעהפורסם: 12 אוקטובר 2010, 17:09
 
שומר הדם

שומר הדם
הצטרף: 21 ספטמבר 2010, 17:05
הודעות: 193
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Redeemed
שרת: Kazzak PvP
קלאס: Warlock
מנותק

חלק י': גלות העלפים הנשגבים
7,300 שנה לפני ווארקראפט

בעוד העשורים חולפים, אוכלוסיית העלפים התחזקה בתוך היערות הצפופים שקיבלו את השם אשנבייל (Ashenvale). רבים מן היצורים שנמצאו בשפע לפני ההתפצלות הגדולה כגון אנשי-חזיר ואנשי-דוב (Quilboar, Furbolgs), חזרו לשגשג בארץ. תחת המנהיגות המיטיבה של הדרואידים, העלפים נהנו מעידן של שקט ושלווה תחת הכוכבים.

עם זאת, רוב השורדים מן העלפים הנעלים הלכו ונהיו חסרי שקט. כמו אילידן לפניהם, הם החלו בתהליך גמילה מאולץ מקסמים. הם פותו להשתמש באנרגיות הבאר החדשה ולהמשיך לעסוק בקסמים. דאת'רמר (Dath'Remar), המנהיג הלא מעורער של המיעוט, החל ללעוג לדרואידים בפומבי, מכנה אותם פחדנים שלא מעיזים להשתמש בקסמים שהוא טוען שהם שלהם בזכות. מאלפוריון והדרואידים התעלמו מהשמצותיו של דאת'רמר והזהירו את הנעלים כי כל שימוש בקסמים יגרור עונש מוות. בניסיון נואש לשכנע את הדרואידים לבטל את החוק המגוחך, דאת'רמר ותומכיו יצרו סערת קסמים עזה באשנבייל.

תמונה
דאת'רמר

הדרואידים ההמומים לא האמינו למראה מעשיו של דאת'רמר שהרגו המון מחבריהם, והם החליטו להגלות את הנעלים. דאת'רמר ותומכיו, שמחים להיפטר מדודניהם השמרניים, עלו על ספינות שיוצרו במיוחד למטרה זו והפליגו בימים. למרות שאף אחד מהם לא ידע מה נמצא מאחורי מימייה הגועשים של המערבולת, הם היו נלהבים ביותר להקים מולדת משלהם, שם הם יכלו לעסוק בקסמיהם היקרים באין מפריע. העלפים הנעלים (או הקוול'דורי) הגיעו לחופי יבשת שבני האדם יקראו מאוחר יותר בשם לורדרון (Lordaeron). הם תיכננו לבנות את ממלכתם הקסומה קוול'ת'לס (Quel'Thalas) ולדחות את דת עלפי הליל שהאמינו בסגידה לירח ובפעילות לילית. לעד הם יסגדו לשמש ובשמם החדש, הם, העלפים הנשגבים.


נערך לאחרונה על ידי balaga בתאריך 27 אוקטובר 2010, 21:54, נערך פעם אחת בסך הכל.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: ההיסטוריה של Warcraft- פרק 1- חלק יא ואחרון למיתוס!
הודעהפורסם: 12 אוקטובר 2010, 17:30
 
שומר הדם

שומר הדם
הצטרף: 21 ספטמבר 2010, 17:05
הודעות: 193
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Redeemed
שרת: Kazzak PvP
קלאס: Warlock
מנותק

חלק יא' ואחרון: הזקיפות והמשמרת הארוכה

עם עזיבתם של דודניהם הנשגבים לדרכם, עלפי הליל פנו חזרה לטיפוח הארץ האהובה שלהם. הדרואידים, שחשו כי זמן התרדמת שלהם הולך וקרב, נפרדו מאהוביהם וממשפחותיהם ופנו הרחק על מנת למצוא מקום לישון בו. טיראנד, שנהפכה לכוהנת הגדולה של אלון, ביקשה מאהובה מאלפוריון לא לעזוב אותה למען חלום האזמרגד. אבל מאלפוריון, מתוך כבוד אל הברית ואל חלום האזמרגד, עזב אותה. הוא נשבע כי כל עוד אהבתם נשארת הם לעולם לא יעזבו אחד את השני.

לבדה, נשארה מאחור לשמור על קאלימדור מסכנות העולם החדש, טיראנד הקימה צבא חזק מתוך אחיותיה העלפיות. הנשים הלוחמות, העשויות ללא חת, שנשבעו להגן על קאלימדור בכל ליבם נודעו כ"הזקיפות" (The Sentinels). למרות שהן העדיפו להיות כוח יחיד שמפטרל לבדו ביערות אשנבייל, לזקיפות היו בני ברית רבים שהן יכלו לקרוא להם בעתות מצוקה.

תמונה
זקיפה

חצי-האל סנריוס נשאר בקרבת מקום, ב"קרחות הירח" (Moonglades) של הר הייג'אל. בניו, הידועים כשומרי החורש (Keepers of the Grove), שמרו מקרוב על העלפים ועזרו לזקיפות לשמור על השלום בארץ. אפילו בנותיו הביישניות של סנריוס, הדריאדות (Dryads) החלו להופיע בפומבי יותר ויותר.
המטלה על שמירת אשנבייל השאירה את טיראנד עסוקה, אך ללא מאלפוריון לצידה, טיראנד ידעה שמחה מעטה בעת הזאת. בעוד עשורים חולפים בשינת הדרואידים, פחדיה של טיראנד לגבי פלישה שטנית נוספת גברו. היא לא יכלה להתנער מהתחושה שאי שם, בשמיים השחורים, עדיין קיים הליגיון הבוער, שמתכונן לפלוש לעולם ולנקום בעלפים.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: Re: ההיסטוריה של Warcraft - פרק 1 - מיתוס
הודעהפורסם: 13 אוקטובר 2010, 00:29
 
סמל אישי של המשתמש

לגיונר

לגיונר
הצטרף: 04 אוקטובר 2010, 22:34
הודעות: 231
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 4 פעמים
הדמות הראשית: Hazzak
שרת: Chamber of Aspects Normal
קלאס: Warrior
מנותק

מגניב D: מתי יוצא פרק 2? ^^


תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: Re: ההיסטוריה של Warcraft - פרק 1 - מיתוס
הודעהפורסם: 16 אוקטובר 2010, 08:31
 
גראנט

גראנט
הצטרף: 10 אוקטובר 2010, 20:53
הודעות: 37
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: yaniv
שרת: Nagrand Normal
קלאס: Mage
מנותק

תרגום מעולה balaga!
באמת כל הכבוד! :)
אני מקווה שתמשיך ככה גם עם שאר ההיסססטוריה של אזארות',
יהיה מעניין לראות את זה.
וכמו ששרה אמר :P מתי יוצא פרק 2 של ההיסטוריה?
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: Re: ההיסטוריה של Warcraft - פרק 1 - מיתוס
הודעהפורסם: 04 נובמבר 2010, 17:57
 
גראנט

גראנט
הצטרף: 29 אוקטובר 2010, 13:58
הודעות: 35
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
קלאס: Mage
מנותק

קודם כול, אין כזה דבר - עלפי ליל בעברית.
בעברית אומרים - שדוני לילה.
אם כבר עלפי ליל, אז עלף כותבים אם - א (אלף)
אם אתם אומרים שני טועה, אני מזמין אותכם לחפש את הערך - "אלף" בוויקיפדיה.


!STRENGTH AND HONOUR
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: Re: ההיסטוריה של Warcraft - פרק 1 - מיתוס
הודעהפורסם: 04 נובמבר 2010, 21:34
 
צוות האתר

צוות האתר
הצטרף: 08 אוגוסט 2010, 10:09
הודעות: 5040
עשה לייק: 284 פעמים
קיבל לייק: 235 פעמים
הדמות הראשית: Animor
שרת: The Maelstrom PvP
קלאס: Paladin
מנותק

omercoc כתב:
קודם כול, אין כזה דבר - עלפי ליל בעברית.
בעברית אומרים - שדוני לילה.
אם כבר עלפי ליל, אז עלף כותבים אם - א (אלף)
אם אתם אומרים שני טועה, אני מזמין אותכם לחפש את הערך - "אלף" בוויקיפדיה.


אתה טועה.

שדונים הנם יצורים קטנים, מה שכלל לא מתאים לעלפים גבהי הקומה. מעבר לכך, הקונוטציה של "בני לילית" או "שדונים" הנה שלילית, של יצורים מזיקים. גם זה, כמובן, אינו עולה בקנה אחד עם טיבם של העלפים.

השימוש במלה "עלף" החל בתרגום לשר הטבעות של טולקיין. המתרגם הוא עמנואל לוטם, מייסד האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה ובעל מספר תארים מאוניברסיטאות. הוא זה שטבע את המונח "עלפים", אשר נלקח מאיזה תרגום מוקדם יותר למילה גרמנית.
בעקבותיו, המתרגמים של ספרי הפנטזיה המודרנים יותר (כמו למשל סדרת "רומח הדרקון") השתמשו גם הם במילה "עלפים", והיא זו שנתפסה בספרות המתורגמת. "אלפים" אינה תרגום אלא תיעתוק פשוט.

ויקיפדיה, אגב, מציינים את השימוש במילה "עלפים", למרות שהערך נקרא אצלם "אלפים".
זו אינה הפעם הראשונה בה הם אינם מדייקים... זה החיסרון שלהם - כל אחד יכול להוסיף או לערוך ערכים, ולא רק בעלי מקצוע או מביני עניין. כאן, למשל, תראה שהם דווקא כן משתמשים במילה "עלפים":
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91%D7% ... 7%A0%D7%93
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: Re: ההיסטוריה של Warcraft - פרק 1 - מיתוס
הודעהפורסם: 04 נובמבר 2010, 22:19
 
סמל אישי של המשתמש

חבר זהב

חבר זהב
הצטרף: 12 ספטמבר 2010, 16:49
הודעות: 323
עשה לייק: 17 פעמים
קיבל לייק: 3 פעמים
הדמות הראשית: esiland
שרת: The Maelstrom PvP
קלאס: Priest
מנותק

חחחחחחחחח אנימור אתה יכול להעביר כאן שיעורים פרטיים לחברי הגמדיה!!!!

מרי ונוני ממש צריכים את זה, תשמור להם מקום בשורה הקדמית כדי שהם יוכלו להקשיב!!!! :lol:

ד"א גם לי לא יזיק לבוא איזה פעם פעמיים :D


עם קצת רצון וגם יכולת...
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: Re: ההיסטוריה של Warcraft - פרק 1 - מיתוס
הודעהפורסם: 04 נובמבר 2010, 23:58
 
שומר הדם

שומר הדם
הצטרף: 21 ספטמבר 2010, 17:05
הודעות: 193
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Redeemed
שרת: Kazzak PvP
קלאס: Warlock
מנותק

pwnd :lol:
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: Re: ההיסטוריה של Warcraft - פרק 1 - מיתוס
הודעהפורסם: 08 פברואר 2011, 09:12
 
סמל אישי של המשתמש

לגיונר

לגיונר
הצטרף: 06 אוגוסט 2010, 00:23
הודעות: 207
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 2 פעמים
הדמות הראשית: Darksohoo
שרת: The Maelstrom PvP
קלאס: Paladin
מנותק

להיט ...
:1+: :1+:


תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: Re: ההיסטוריה של Warcraft - פרק 1 - מיתוס
הודעהפורסם: 30 אפריל 2011, 17:55
 
סמל אישי של המשתמש

אביר

אביר
הצטרף: 12 אפריל 2011, 21:17
הודעות: 614
עשה לייק: 4 פעמים
קיבל לייק: 3 פעמים
הדמות הראשית: venuspony
שרת: The Maelstrom PvP
קלאס: Druid
מנותק

אחרי הסיפור הזה אני מיסתקל על המישחק בצורה אחרת


תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: Re: ההיסטוריה של Warcraft - פרק 1 - מיתוס
הודעהפורסם: 13 ספטמבר 2011, 16:42
 
טירון

טירון
הצטרף: 06 מאי 2011, 12:28
הודעות: 6
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: leeyam
שרת: The Maelstrom PvP
קלאס: Death Knight
מנותק

תודה לך אתה :king:


[video]leeyamoon[/video]
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 23 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות


מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד


אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: