Main Forum PvE PvP Guides AddOns Lore Gallery

עכשיו 20 פברואר 2018, 01:55

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5 הודעות ] 
מחבר הודעה
נושא ההודעה: ההיסטוריה של Warcraft - הטרולים (ספיישל סוכות)
הודעהפורסם: 27 ספטמבר 2010, 00:24
 
שומר הדם

שומר הדם
הצטרף: 21 ספטמבר 2010, 17:05
הודעות: 193
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Redeemed
שרת: Kazzak PvP
קלאס: Warlock
מנותק

הטרולים (The Trolls)

האם אי פעם רצית ללמוד יותר על הטרולים? האם תמיד תהית מה טיב הקשר של הטרולים לעלפי הליל? אם כן, אני מבטיח שתהנה מההיסטוריה המפורטת על עברם במוסף החג המיוחד של בלגה על הטרול. קריאה מהנה.

*טרם הקריאה אני ממליץ לכם לעבור על ההיסטוריה של Warcraft בפורום "מורשת" בשביל לקבל הבנה טובה יותר על רקע האירועים. נכון לתאריך 27\9\10, עדיין לא הושלמה סדרת כתבות המורשת, אבל בכל זאת מומלץ בחום לעלעל בו קצת.

מאפיינים בולטים

מידות - גובהו של טרול ממוצע הוא בערך 7 רגל (2.1 מטר) ומשקלו 200 פאונד (90 ק"ג). זאת למעט שני שבטים, הדראקארי ( Drakkari) והזאנדאלארי (Zandalari), אשר נוטים להיות ביולוגית טיפה יותר גדולים מאחיהם. בנוגע לשאר זני הטרולים, יש כאלו שלעיתים חורגים לגמרי מהממוצע ונהיים עצומים מעבר לגודל נורמלי. למידע נוסף על אלה, חפשו את הכותרת למטה על ה"טרולים המפלצתיים".

אורך חיים - לכל הטרולים יש עמידות פיזית מדהימה בהשוואה אל שאר גזעי אזרות', הם מסוגלים להירפא מפצעים ואף לגדל מחדש גפיים שנכרתו. יכולות הריפוי האלה הופכות את הטרול ליריב קשה במיוחד בשדה הקרב.

נושאים ספציפיים

קניבליזם - נראה שרוב הטרולים עסקו ועוסקים בקניבליזם. יש כמה שאפילו אוששו סופית את הטענה שהשבטים כמו מוספלייר וויילבראנצ' (Mossflayer , Vilebranch) הם קניבליים. חוץ משניהם, כל טרולי הקרח עוסקים בקניבליזם. טרולי חול, טרולי יער וטרולי ג'ונגל עוסקים גם הם בקניבליזם בדר"כ, למרות שחשוב לציין שהם לא קניבליים באופן מלא. במשך שנים רבות הייתה נפוצה האמונה כי אף הטרולים האפלים עוסקים בקניבליזם. אך יש גם חריגים, כמו למשל הזאנדאלאר והרייוואנטאסק (Revantusk, Zandalar) אשר אינם צורכים בשר טרול בכלל. שבט הדארקספיר (Darkspear) היה קניבלי גם הוא, עד אשר הצטרף להורד (The Horde).

וודו - לא כל הטרולים עוסקים בוודו, אבל ידוע שוודו נפוץ אצלם לפחות כמו הקניבליזם. מעט ידוע על צמיחת הוודו בקרב הטרולים, משום שהשבטים המחזיקים בידע שומרים אותו בסוד ואינם מוכנים לשתף בו יצורים זרים. אבל, בגלל המעבר החדש של הזאנדאלארי לאי יוג'מבה (Yujamba island), החוקרים מתחילים לחשוד כי הוודו החל דווקא בשבט הזאנדאלארי.

טרולים מפלצתיים - קיים מספר קטן של טרולים ענקיים והרבה יותר שריריים מאחיהם. אין שום הבדלה גזעית בינם לבין שאר הטרולים, הם חולקים אותו גזע. ישנן אין ספור סיבות למה דווקא הם קיבלו את הגודל ואת השריריות האלה. לדוגמה, יכול להיות שהם עברו מוטציה כימית או אולי בעזרת קסמים. יכול להיות שהם גם פשוט נולדו יותר גדולים מן הממוצע. למרות הדעות הקדומות שרווחות באזרות', לפיהן הטרולים האלה חייבים להיות מבודדים, הטרולים עדיין רואים אותם כחלק מהם ולא כמפלצות.

תמונה

ציוויליזציה מוקדמת

הקיום הכי מוקדם הידוע לנו של טרולים הוא משבט הזאנדאלאר, שממנו יצאו כל שאר שבטי הטרולים. בעקרון, החוכמה הייתה האוצר הגדול ביותר של שבט זה, אולם היו כאלה שהעדיפו כיבושים על פני חוכמה. זה גרם לפילוג הזאנדאלאר לשבטים חדשים. הזאנדאלאר נותרו לבסוף כשבט מכובד המגשר ומחבר בין שאר השבטים. הזאנדאלארי עבדו קשה מאוד בכדי לתעד ולשמר את כל מנהגיהם. בנוסף, הטרולים הנבונים הללו נקטו מעשים בכדי לקדם את מטרות הטרולים כגזע ולא רק את עצמם. למרות שכולם רכשו להם כבוד רב, נראה כי הזאנדאלארי לקחו צעד אחורה מכל הפוליטיקה והסכסוכים של שאר הטרולים.

לפני בערך 16,000 שנה רוב קאלימדור הייתה שייכת לטרולים, שהייתה אז היבשת היחידה באזרות'. מתוך השבטים שהתפצלו מהזאנדאלארי קמו שתי אימפריות טרולים אדירות; הגורובאשי (Gurubashi) של הג'ונגלים הדרום-מזרחיים והאמאני (Amani) של ארצות היער המרכזיות. חלק מהשבטים הקטנים, אשר גם הם התפצלו מהזאנדאלאר גורשו לצפון הרחוק על-ידי מתיישבים, שם הם יתיישבו בארץ שלימים תקרא נורת'רנד (Northrend). שבטים אלה התאגדו לאומה שנקראה זול'דראק (Zul'Drak), אבל היא לעולם לא הגיעה לרמות השגשוג והגודל של אחיותיה האימפריות.

למרות ששתי האימפריות לא ממש אהבו אחת את השנייה, הסכסוך כמעט ולא הגיע למצב של מלחמה אחת בשנייה. הבעייה הייתה הגלגל השלישי: הציוויליזציה באזג'אקיר (Azj'Aqir). האקיר (Aqir) הנבונים היו גזע חרקי ששלט בארצות המערב הרחוק. האקיר הרחיבו את שטחם ללא הפסק והיו יצורים זדוניים למדי מטבעם. הם הציבו לעצמם מטרה: להשמיד כל חצור חי שאינו חרק באזרות'. הטרולים נלחמו באקיר אלפי שנים, אך לעולם לא השיגו נצחון אמיתי. לבסוף, בגלל עקשנותם של הטרולים, האימפריה האקירית התפצלה לשני חצאים: חלק מהאקירי ברחו לצפון וחלק לדרום הרחוק. שתי מושבות בולטות קמו: אזג'ול-נרוב (Azjol-Nerub) בצפון ואהנקיראג' (Ahn’Qiraj) במדבר המערבי. למרות זאת, הטרולים תמיד חשבו שמתחת לפני קאלימדור מסתתרות עוד אלפי מושבות אקיריות. תיאוריה זו לעולם לא אוששה.
כשהאיום האקירי נוטרל, שתי מושבות הטרולים חזרו לחיות חיים רגילים. אף אחת מהן לא התרחבה יותר מגבולותיה המקוריים.

תמונה

אוייבים חדשים: הקל'דורי

עלפי הליל התפתחו לאורך חופי באר הנצח, וכך גם הועצמו על ידי האנרגיות שלה. למרות נסיונות המנע של הטרולים, עלפי הליל המשיכו להתפתח ולשגשג ברחבי קאלימדור. בעזרת שימוש בקסמים שהטרולים מעולם לא ראו, עלפי הליל איימו על קיומן של שתי האימפריות האדירות של הטרולים. באופן שיטתי, ניתקו עלפי הליל קשרים בין ערי מפתח של הטרולים, עצרו שיירות מזון ואספקה ופרקו את הטרולים מהגנותיהם. הטרולים, ללא יכולת להתגונן, ניסו לשרוד את הטבח המתחולל בהם. הטריטוריות של הגורובאשי והאמאני הצטמצמו ונשברו תוך שנים ספורות. הניצחון המהיר והמפתיע של עלפי הליל עורר בטרולים שנאה עזה ועתיקת יומין. לבסוף העלפים נשרפו בקסמיהם שלהם; השימוש הלא אחראי בקסמים גרם להבאת הלגיון הבוער אל אזרות' ולהשמדה של חלק ניכר מהעלפים. אין שום תיעוד בו מסופר כי הלגיון תקף את אימפריות הטרולים, אך סביר להניח שהתרחשו כמה קרבות. בסוף הסכסוך עתיק היומין הזה, הידוע כיום כמלחמה העתיקה, התפרקה באר הנצח. גל ההדף הנוצר כתוצאה מכך פיצל את קאלימדור למספר יבשות והשקיע את מרכז היבשת עמוק מתחת לים. חלקים גדולים של האימפריות האמאנית והגורובאשית עדיין נמצאים מעל פני הים.

תמונה

אל פראי

השנים הארוכות לאחר פיצול הארצות היו שנים קשות במיוחד עבור הטרולים. הטרולים המסכנים החלו בשיפוץ ושחזור עריהם, מנסים להשיב חלק מכוחם. למרות זאת, דיכאון ואימה הפכו לשגרה בממלכות הטרולים. טרולי הג'ונגל, שהגיעו למצב נואש, החלו לחפש עזרה מכוחות מיסטיים קסומים ועתיקים. שתי אימפריות הטרולים האמינו שקיים פנתאון של אלים שומרים. האקאר כובל הנשמות (Hakkar the Soulflayer) ענה לתפילתם של הטרולים. האקאר נתן לטרולים את סודות הדם שלו. הוא אף עזר להם לשקם את הציוויליזציה שלהם ולהרחיב את שטח שליטתם לכל גו'נגל סטרנגלת'ורן (Stanglethorn Vale) ולכמה איים מסביבו. האל צמא הדם תרם רבות לטרולים ובתמורה דרש שיוקרב אליו קורבן של נשמות. דרישותיו החריפו מהר מאוד והוא נעשה חסר סבלנות כלפי כהניו ההאקארי (The Hakkari). הוא הורה להם למצוא דרך לזמן פיזית את כולם בכדי שיוכל לשאוב את דמם של היצורים ולהתחזק. כה חזק היה צמאונו לדם שהוא רצה לטרוף את כל היצורים החיים. ההאקארי החלו לחשוש מהאפשרות שאם יזומן כוחו יתעצם ורעבונו הבלתי נגמר יכחיד גם אותם. מה יקרה אם הוא יצבור כל כך הרבה כוח? למרות זאת, האטאל'אי (Atal'ai), כת פנאטית מתוך ההאקארי, החליטו לספק את רצון אלם.

תמונה
האקאר

מלחמת אזרחים בקרב טרולי הג'ונגל

לפני שהאטאל'אי יכלו להשלים את הזימון, כל הטרולים, כולל ההאקארי, פתחו במרד וניסו למנוע את הזימון של האל הזדוני לעולם. אפילו הזאנדאלאר נכנסו אל תוך הסכסוך, לאחר שהבינו מה יקרה אם האקאר יגיע לעולם. הקסמים שהשתחררו החריבו את זול'גורוב (Zul'Gurub), עיר הטרולים של הגורובאשי. אבל בדיוק כאשר המערכה נראתה אבודה, הטרולים הצליחו להשמיד את מה שנדמה כצורתו הגשמית של האקאר. כשהם בורחים מהיער, האטאל'אי כמעט הוכחדו. רק קבוצה קטנה של אטאל'אי הצליחה לברוח לביצת הצער (Swamp Of Sorrows) ובנו בחשאי מקדש ענק לאל שלהם: מקדש אטאל'האקאר (Temple of Atal'Hakkar). לאחר שעזרו ברדיפת האטאל'אי, ההאקארי קיוו שהם יקבלו משאר הטרולים מחילה על מעשיהם הקודמים ועל הקרבת חבריהם. הם מהר מאוד גילו שלא כך הדבר. ברגע שנוטרל איום האטאל'אי, כל טרולי הג'ונגל פנו בבת אחת כנגד האקארי. חלק גדול מהכהנים עונה בפומבי והוצא להורג. אחרים נקרעו לגזרים בידי המון זועם. ברי המזל שבהם הופשטו מכל רכוש והוגלו מזול'גורוב. הם הוזהרו לא לחזור לשם, אחרת יישחטו. ממורמרים ונואשים, ההאקארי החליטו כי ילכו למעונם של אויביהם, האטאל'אי. הם הציעו לאטאל'אי עזרה בזימון האקאר אל העולם הפיזי. מסופקים מהשינוי המפתיע באירועים ומן העינויים שספגו ההאקארי, החליטו האטאל'אי כי ההאקראי באים בלב שלם וקיבלו אותם למעונם. הטרולים שבמקדש האטאל'האקאר הכינו את הקרקע לקראת בואו של האל הזדוני. אולם אספקט הדרקון הירוק, ייסרה, למדה על תוכניותיהם של הכהנים האפלים וריסקה את בסיס המקדש אל תוך הביצות. עד היום שומרים דרקונים ירוקים אדירים על חורבות המקדש.

מי שנשארו מהאימפריה הגורובאשית התפצלו בדרכיהם, כל אחד תופס נחלתו בגונג'ל. השבטים החלו להלחם אחד בשני במהרה. השבט הקטן דארקספיר הובס עד מהרה והוגלה אל האוקיינוס מחוץ ליבשת. כשהוא מקווה להימנע מעימות נוסף, מצא שבט זה איים מרוחקים להתיישב בהם. רגיעה שברירית נחה על האימפריה המרוסקת. למרות זאת, הטרולים ניבאו שיום אחד האקאר יגיע לעולם ואז יבלע את כולו.

תמונה

תבוסת האימפריה האמאנית

הן המלחמה העתיקה והן פיצול היבשת התרחשו בגלל השימוש הלא זהיר של העלפים בקסמים. יחד עם זאת, הפלג העליון של העלפים, הנעלים, סירב להפסיק להשתמש בארקיין. כתוצאה מכך, הם הוגלו מקאלימדור. הם שטו בימים עד שהגיעו ללורדון והתיישבו שם, כשהם קוראים לעצמם העלפים הנשגבים. כאשר העלפים הנשגבים הרחיבו תחומם אל תוך היבשת, הם יצרו סכסוך עם טרולי היער ששלטו ברוב השטח של לורדרון. העלפים התשושים הגיעו לבסוף לאזור מיוער שהזכיר להם נשכחות מקאלימדור. תוך כדי הברחת הטרולים שהתיישבו שם, העלפים בנו את הממלכה קוול'ת'לאס.
קוסמי העלפים יצרו אבני קסם מרחפות שהוצבו לאורך גבולות הממלכה בכדי למנוע איומים על הממלכה ממימדים נוספים ועל מנת להגן על הארץ מפלישה. האבנים המפחידות גם הבהילו והרחיקו משם את הטרולים בעלי האמונות הטפלות בזמנו.

השלום השברירי של העלפים היה קיים כמעט ארבעת אלפים שנה, עד שהטרולים התאגדו כולם למערכת ענק בה התכוונו להדיח את העלפים ממקומם אחת ולתמיד. העלפים היו במיעוט מספרי אדיר. המלך אנאסטריאן צועד-השמש מקוול'ת'לאס חיפש נואשות בעלי ברית לעזור לו במלחמה, וכך הגיע להסכם עם ממלכת בני האדם, אראת'ור. העלפים לימדו מספר מצומצם מחיילי אראת'ור להשתמש בקסמים וכך הצליחו העלפים ובני האדם להכניע את בסיס המאבק האמאני. האימפריה האמאנית לעולם לא החלימה מן המכה הזאת.

הטרולים וההורד

טרולי היער וההורד הראשון

בתחילת המלחמה השנייה לא התעניינו העלפים המבודדים בקרב ולקחו רק חלק קטן בסיוע לברית-לורדרון. המנהיג אורגרים מקבת-אבדון הציע לטרולי היער מקום בהורד. אם הם יסכימו, הבטיח אורגרים, ההורד יסייע לטרולים לסלק את העלפים הנשגבים ולשקם את האימפריה האמאנית. מנהיג הטרולים, זול'ג'ין (Zul'jin), דחה תחילה את ההצעה המפתה. זול'ג'ין, לוחם מפואר של האמאני, נהיה מפורסם בזכות הצלחתו לאחד את כל טרולי היער תחת הנהגה אחת. ובכל זאת, הטרולים רצו מאוד לגרש את העלפים הנשגבים מאדמותיהם. זול'ג'ין נשאר סקפטי לגבי תוכניות ההורד. זמן קצר לאחר מכן, תפסו בני האדם יחידת עלית של לוחמים שהובלו על ידי זול'ג'ין. כאשר ההורד הציל את היחידה, זול'ג'ין שינה דעתו והסכים להיכנס לברית עם ההורד. מספר מצומצם של שבטים חברו למלחמה עם בני בריתם בחדשים. ההורד טבח בעלפים הנשגבים ושרף את אדמותיהם ואת הגבולות שלהם. זועמים על ההתקפה הפתאומית הזו, הנשגבים הקדישו את כל משאביהם למלחמה. בזמן שההורד נדחף אחורה השיגו האורקים למעשה את מטרתם: הם הצליחו לגנוב ולנטרל את אבני הקסם המגינות על גבולות קוול'ת'לאס. המכשף גול'דאן הצליח להתאים את האבנים לצרכיו ולבנות את מזבח הסערות. למרות זאת, האליאנס בסופו של דבר ניצחו במלחמה ולאחר כמה קרבות מינוריים, התקבצו האורקים במחנות. לאחר המלחמה, המון טרולים זעמו על כך שהאורקים לא עמדו בשלהם, הם נטשו את האורקים בלי להסס. למרות שהמלחמה השנייה נגמרה לפני מספר שנים, כתות האורקים לוע-דרקון והאבן השחורה (Dragonmaw, Blackrock) חברו אל מספר שבטי טרולי יער ומנסות עדיין להכחיד את האנושות. מיוחסים כההורד האפל, הקבוצה מונהגת על ידי האורק רנד שחור-יד (Rend Blackhand) שהכתיר את עצמו כמנהיג. בכוח של כחמשת אלפים חברים, ההורד האפל מתייחס אל עצמו כההורד האמיתי. הוא מאמין שת'ראל ותומכיו הם שוטים וחלשים. רנד ותומכיו התיישבו במגדל האבן השחורה (Blackrock Spire). הם כרתו ברית עם הדרקונים השחורים.

תמונה
זולג'ין

בניית ההורד מחדש

לפני שפרצה המלחמה השלישית, האורק ת'ראל ברח ממחנה העבדים שלו והחל להקים את ההורד החדש. ההורד הזה לא יכרות בריתות עם שדים או יחפש עימותים עם בני האדם. במקום זאת, ההורד נדד הרחק לקאלימדור. המסע בים נעשה מסוכן כאשר פרצה סופה וגרמה לנזקים בקרב צי האורקים. מתוך פחד שהספינות לא יגיעו שלמות לקאלימדור, הורה ת'ראל לחנות במחסה סמוך. המנהיג הזקן של הדארקספיר, סנג'ין (Sen'jin), בירך את האורקים והזהיר אותם כי יש מחנה של בני האדם בקרבת מקום. לרוע המזל, בני האנוש לא היו האיום היחידי הנמצא על האי. קבוצת מורלוקים תפסה את ת'ראל, סנג'ין כמה אורקים וטרולים. ת'ראל נלחם בשוביו והצליח להשתחרר יחד עם כמה מהשבויים. אך כשהגיע לתאו של סנג'ין, הטרול הזקן נעלם. המורלוקים לקחו אותו להקריבו לסוג של מכשפת ים עתיקה. למרות מאמציו הנעלים של ת'ראל, אחד ממכשפי המורלוקים הצליח לבצע את טקס ההקרבה. כשהוא גוסס, חשף סנג'ין כי התגלה לפניו חיזיון בו ת'ראל מוביל את שבט הדארקספיר. מכשפת הים הייתה נסערת מכך ששחטו את נתיניה וזימנה גלים אדירים שישטפו את האי. כוחותיו של ת'ראל הצליחו להלחם במורלוקים, לחלץ עוד כמה שבויים, לתקן את ספינותיהם ולברוח. לזכר סנג'ין, ת'ראל הציע לטרולים מקום בהורד, ובמקלט שהוא תכנן לבנות בממלכה בקאלימדור. וולג'ין (Vol'jin), בנו של סנג'ין שירש את מקומו כמנהיג הדארקספיר, הסכים להצעתו של ת'ראל. לאחר שעזבו האורקים, התכוננו הטרולים ועזבו גם הם לקאלימדור. הם התיישבו באיים המהדהדים (The Echo Isles) ממש בקצה החוף הדרום מזרחי של דורוטאר.

תמונה
וולג'ין

מהומה נוספת בשבט הדארקספיר

הדארקספיר לא ידעו שלום זמן רב. אחרי המלחמה השלישית, דאלין פרודמור שלח צי גדול של ספינות fsh לתקוף את מעוזו של ת'ראל בדורוטאר. פרודמור לא היה יכול להיות משוכנע שזה הורד אחר מאשר ההורד המושחת של המלחמה הראשונה. תחת ההתקפה הכבדה נאלצו הטרולים לסגת לחופי דורוטאר, אולם בסופו של דבר הצליחו האורקים להדוף את האדמירל המוטעה. בתום ההמולה החלו הדארקספיר לחזור לאיים המהדהדים, אבל רק כדי להיתקל בצרות מבית. רופא האלילים זאלאזאן (Zalazane) התאמן בקסמים אפלים והצליח לשדוד כמה טרולים מרצונם החופשי, ולכפות עליהם את רצונו. השפעתו גברה ומספרם של הדארקספיר השפויים פחת. מפחד שכל שבטו ייפול תחת כשפיו של זאלאזאן הורה וולג'ין לכל הטרולים השפויים לעזוב את האיים. כך הגיעו הטרולים חזרה לחופים והקימו את כפר הדייגים על שם סנג'ין. חלק מהטרולים השפויים נשארו על האי, וחלק העמיקו לתוך דורוטאר. וולג'ין עצמו התגורר באורגרימר, בירת דורוטאר. האורקים הם האוכלוסייה המרכזית בעיר, אך ברובע "עמק הרוחות" ישנה נוכחות טרולית חזקה. כיום שולחים הדארקספיר כוחות כל הזמן לתקוף את זאלאזאן, בתקווה לזכות בביתם מחדש. מנגד, זאלאזאן לא מוותר על שיעבוד כל הדארקספיר לעצמו והוא ממשיך לשלוח טרולים מהופנטים ליבשת המרכזית על מנת להשתלט על טרולים נוספים.

הקשר בין טרולים לעלפי ליל

מעט מאוד ידוע על המקור הראשוני של עלפי ליל, מכיוון שהם גזע כל כך עתיק ואין שום הוכחה לתיאוריה הזו. מה שידוע לבטח הוא ששבט של יצורים ליליים הגיע לחופי באר הנצח והתיישב שם והאנרגיות הקוסמיות של הבאר שינו אותם לעלפי הליל המוכרים לנו כיום.

רוב הטרולים מאמינים כי היצורים שעלפי הליל היו לפני שהבאר שינתה אותם הם הטרולים. התאוריה אמינה יחסית מכיוון שקיים דימיון במראה בין עלף לטרול. זאת ועוד, הטרולים שלטו ברוב קאלימדור הרבה לפני שהעלפים עלו לשלטון. למרות זאת, המון עלפים רואים תיאוריה זו כשערורייתית. הם ממהרים להצביע כי העלפים עלו לשלטון על חשבון כיבוש שבטים של טרולים וכי כתוצאה מכך הטרולים יראו מן העלפים. ניתן להסיק כי התאוריה הטרולית נובעת מן הסכסוך רב השנים בין העלפים לטרולים. הטרולים שנאו את עלפי הליל, רגש הבא לביטוי עד היום.

ללא מידע נוסף, לא ניתן להסיק חד משמעית האם יש קשר בין הטרולים לעלפי הליל.

תמונה


מקווה שנהניתם,
חג שמח
בלגה


נערך לאחרונה על ידי balaga בתאריך 27 ספטמבר 2010, 15:53, נערך פעם אחת בסך הכל.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: Re: ההיסטוריה של Warcraft-ספיישל סוכות-הטרול
הודעהפורסם: 27 ספטמבר 2010, 02:18
 
סמל אישי של המשתמש

לגיונר

לגיונר
הצטרף: 11 אוגוסט 2010, 19:04
הודעות: 400
עשה לייק: 4 פעמים
קיבל לייק: 5 פעמים
הדמות הראשית: redro
שרת: The Maelstrom PvP
קלאס: Druid
מנותק

ענק אחי
i am a fan :)


תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: Re: ההיסטוריה של Warcraft-ספיישל סוכות-הטרול
הודעהפורסם: 27 ספטמבר 2010, 10:24
 
צוות האתר

צוות האתר
הצטרף: 08 אוגוסט 2010, 10:09
הודעות: 5040
עשה לייק: 284 פעמים
קיבל לייק: 235 פעמים
הדמות הראשית: Animor
שרת: The Maelstrom PvP
קלאס: Paladin
מנותק

פצצה!
כל הכבוד, נהניתי מאוד!
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: Re: ההיסטוריה של Warcraft-ספיישל סוכות-הטרול
הודעהפורסם: 27 ספטמבר 2010, 12:17
 
אביר

אביר
הצטרף: 03 אוגוסט 2010, 08:05
הודעות: 772
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 7 פעמים
הדמות הראשית: Shartanius
שרת: Ghostlands Normal
קלאס: Warrior
מנותק

חוץ מכתיבה מעיינת וברמה, גם התמונות מיוחדות! אתה באמת עושה משהו מיוחד! ואני מקווה שתמשיך ככה!
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: Re: ההיסטוריה של Warcraft - הטרולים (ספיישל סוכות)
הודעהפורסם: 16 אוקטובר 2010, 18:49
 
גראנט

גראנט
הצטרף: 10 אוקטובר 2010, 20:53
הודעות: 37
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: yaniv
שרת: Nagrand Normal
קלאס: Mage
מנותק

מדריך מאוד מפורט, אפילו יותר מזה באתר של wow.
מרשים מאוד, כל הכבוד.
המשך כך! :clap:
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות


מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד


אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: