Main Forum PvE PvP Guides AddOns Lore Gallery

עכשיו 20 פברואר 2018, 01:55

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 6 הודעות ] 
מחבר הודעה
נושא ההודעה: ההיסטוריה של Warcraft - פרק 2 - העולם החדש
הודעהפורסם: 23 אוקטובר 2010, 17:32
 
שומר הדם

שומר הדם
הצטרף: 21 ספטמבר 2010, 17:05
הודעות: 193
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Redeemed
שרת: Kazzak PvP
קלאס: Warlock
מנותק

פרק 2 - העולם החדש

חלק א': תקומת קוול'ת'אלס

6,800 שנה לפני ווארקראפט

העלפים הנשגבים, מובלים על ידי דאת'רמר, עזבו את קאלימדור מאחור וקראו תיגר על סופת המערבולת. צייהם שוטטו בין חורבות העולם השבור במשך עשרות שנים, והם גילו סודות וממלכות קדומות לאורך מסעם הארוך. דאת'רמר שאימץ לעצמו את התואר "צועד השמשות": ההולך ביום (Sunstrider or "He who walks the day") חיפש מקומות בעלי פוטנציאל קוסמי, שם הם יבנו את ארצם החדשה.

לבסוף עגנו הציים בחופי ארץ שלימים תקרא בשם לורדרון (Lordaeron) על-ידי בני האדם. כשהם מתרחבים פנימה אל תוך היבשת, הקימו העלפים הנשגבים יישוב בתוך קרחות יער טיריספול (Tirisfal Glades). לאחר שנים, הרבה מן העלפים החלו לאבד את שפיותם ופיתחו תיאוריה לפיה זדון קדום ישן מתחת לאזור זה של העולם, אך שמועות אלה מעולם לא הוכחו לחלוטין. העלפים הנשגבים ארזו את התיישבותם ושמו פעמיהם לאזור שהתגלה כעשיר באנרגיה קוסמית.

בעוד העלפים הנשגבים עושים דרכם בארץ הקשה וההררית של לורדרון, המסע נעשה יותר ויותר מסוכן. כבר עבר זמן מאז הם היו מחוברים למקור עוצמתם, הבאר. הרבה מן העם נפל חלל לקור או לרעב. למרות זאת, השינוי המטריד ביותר היה שהם לא עוד בני אלמוות או חסינים בפני היסודות. הגזע עבר שינוי אבולוציוני : הם נהיו משום מה יותר ויותר נמוכים ולעורם החיוור כבר לא היה את הצבע הסגלגל. במסעם הם נתקלו בהמון יצורים שמעולם לא נראו בקלימדור. הם פגשו גם בשבטים קדמונים של בני אדם ציידים. אך האיום הכי גדול שלהם היה השבט של הטרולי-היער צמאי הדם והתככניים מזול'אמאן (Zul'Aman).

תמונה
"הם נהיו משום מה יותר ויותר נמוכים ולעורם החיוור כבר לא היה את הצבע הסגלגל."


ירוקי העור האלה יכלו להצמיח מחדש גפיים כרותות ולהירפא גם מהפציעות החמורות ביותר. הנשגבים האמינו כי זה גזע ברברי וזדוני ביותר. האימפריה האמאנית תפסה את רוב לורדורון הצפונית, והטרולים עמלו קשות בכדי להרחיק אורחים לא רצויים משטחם. העלפים פיתחו שנאה עמוקה כלפי הטרולים האלה ורצחו אותם ברגע שרק ראו אותם.

לאחר שנים רבות ואורכות העלפים לבסוף הצליחו למצוא ארץ שהזכירה נשכחות מקאלימדור. עמוק בתוך היערות הצפוניים של היבשת, הם הקימו את קוול'ת'אלס (Quel'Thalas). הם נשבעו להקים אימפריה כה חזקה, שישובייהם של הקלדורי דודניהם יתגמדו ביראה אל מול פניה. למרבה הצער, העלפים במהררה גילו שהם הקימו את עירם על פני עיר טרולים עתיקה שהטרולים החשיבו כמקום עלייה לרגל קדוש. כמעט בן רגע, הטרולים החלו במתקפות אדירות כנגד העלפים.

תמונה
טרול יער משבט האמאני

העלפים העקשנים, לא היו מוכנים לוותר על ארצם החדשה והשתמשו ביכולות הקסם שניתנו להם מהבאר בשביל לרסן את מתקפות הטרולים. תחת הנהגתו של דאת'רמר, הם הצליחו להביס את יחידות ההתקפה של האמאני שעלו עליהם ביחס של 10 ל-1. חלק מהעלפים החלו לחשוש ולהיזכר באזהרות של הקוולדורי שיום אחד, אם יחזרו להשתמש בקסמים, צבא הלגיון הבוער יימשך חזרה אל אזרות'. אי לכך, הם רישתו את ארצם במחסום מגננתי שיתיר להם לעסוק בקסם בשקט ובטחון. הם יצרו סדרה של אבנים קסומות, אשר הוצבו בנקודות הנחוצות ברחבי קוול'ת'אלס והיוו את הגבולות הקסומים של הממלכה. המחסום לא הגן על העלפים רק מפני איום ממימד אחר, אלא גם הפחיד את טרולי היער בעלי האמונות הטפלות.

עם הזמן, קוול'ת'אלס נהייתה הסמל המזהיר למאמצם של העלפים ושימושם בקסמים. מבניה היפהפיים עוצבו באותו סגנון של האולמות בקלימדור, ועם זאת שולבו בטופוגרפיה הטבעית של הארץ הסובבת אותם. קוול'ת'אלס נהייתה היהלום המבריק אותו חיפשו הנשגבים שנים כה רבות. "כינוס ירח-הכסף" (The Convocation of Silvermoon) הוקם ככוח השולט בקוול'ת'אלס, ועם זאת שושלת צועדי השמשות עדיין החזיקה בכוח פוליטי ניכר. מורכב משבעת אדוני העלפים החזקים ביותר, הכינוס עבד בכדי להסדיר ביטחון בארץ ובעם. מוגנים בתוך המחסום, העלפים המשיכו בחייהם תוך התעלמות מאזהרות העבר של הקלדורי וקסם היה חלק ניכר בכל היבטי חייהם.

תמונה
קוול'ת'אלס

כמעט ארבעת אלפים שנים העלפים הנשגבים חיו בשקט ובהרמוניה. ולמרות זאת, הטרולים הנקמניים לא ויתרו בכזאת קלות. הם תיכננו וזממו פעולה אחת גדולה והמתינו שצבאם יתפח ויגדול במעבה היער. לבסוף, ביום אחד, פרץ צבא טרולים אדיר מהיער והטיל מצור על צריחיה המבריקים של קוול'ת'אלס.


נערך לאחרונה על ידי balaga בתאריך 27 אוקטובר 2010, 21:56, נערך פעם אחת בסך הכל.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: ההיסטוריה של Warcraft - פרק 2 - חלק ב'
הודעהפורסם: 27 אוקטובר 2010, 23:12
 
שומר הדם

שומר הדם
הצטרף: 21 ספטמבר 2010, 17:05
הודעות: 193
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Redeemed
שרת: Kazzak PvP
קלאס: Warlock
מנותק

חלק ב': אראת'ור ומלחמות הטרולים

2800 שנה לפני ווארקראפט

בעוד העלפים הנשגבים נלחמים על חייהם אל מול הטבח המתמשך שביצעו בהם הטרולים, בני האנוש האציליים
והפזורים של לורדרון נלחמו בכדי לכבוש כל אחד את אדמות שבטו של השני. השבטים של האנושות המוקדמת פשטו אחד על השני בלי שום כבוד, אהדה או תחושות איחוד כלשהן כגזע. ובכל זאת, שבט אחד הידוע כשבט אראת'י (Arathi) שם לב שהטרולים כבר הגיעו למסה כזו גדולה שהפ הפכו לאיום שקשה להתעלם ממנו. האראת'י ייחלו לאחד את כל שבטי בני האנוש תחת שלטונם בכדי שיוכלו להציב התנגדות מאוחדת לצבאות הטרולים.

במהלך שש השנים הבאות, האראת'י התחמנים הביסו ותימרנו את השבטים אחרים. לאחר כל ניצחון, האראת'י הציעו שלום ושיוויון לכל שבט כבוש, ובכך השיגו את נאמנותם של השבטים אותם הביסו. בסופו של דבר, האראת'י כלל הרבה שבטים נפרדים וצבאו אסף כוחות במהירות. משוכנעים שצבאם מספיק חזק בכדי להציב התנגדות לצבא הכיבוש הטרולי ואפילו לעלפים החמקמקים אם כך צריך להיות, החליטו שליטי אראת'י לבנות עיר מבצר באזורים הדרומיים של לורדרון. העיר-מדינה קיבלה את השם סטרום (Strom) והפכה לבירתה של האומה האראת'ית : אראת'ור (Arathor). בעוד אראת'ור משגשגת, בני אנוש מכל רחבי היבשת עשו דרכם דרומה לבטחון ולשקט שבסטרום.

כשהם מאוחדים תחת דגל אחד, שבטי בני האנוש פיתחו תרבות חזקה ומלאת שמחה. ת'וראדין (Thoradin), מלך אראת'ור, ידע שהעלפים בארצות הצפון נמצאים תחת מצור מתמיד של הטרולים, אך סירב לסכן את שלום עמו למען זרים חמקמקים. חודשים רבים עברו עד שהשמועה שהעלפים הובסו לכאורה חלחלה מטה מן הצפון. רק כאשר הגיע השגריר התשוש מקוול'ת'אלס לסטרום, הבינו בני האנוש מה רב כוחו של צבא הטרולים האיום.

תמונה
ת'וראדין, מלך אראת'ור

העלפים הודיעו לתו'ראדין שצבאות הטרולים הם אכן עצומים וברגע שישמידו את קוול'ת'אלס, הם עומדים להתחיל במסע צבאי דרומה. העלפים, כאקט אחרון ובצורך חמור לעזרה צבאית, הסכימו ברוב פזיזותם ללמד נבחרים מבני האנוש את סודות השימוש בקסמים בתמורה לסיוע צבאי שיוכל להדוף את פלוגות הטרולים מקוול'ת'אלס. ת'וראדין, שהאמין בכוחו של הקסם, הסכים לעזור לעלפים מתוך אינטרס אישי, כדי שעמו ידע קסם מהו. כמעט בן רגע, הגיעו קוסמי העלפים והחלו ללמד קבוצה מסויימת של בני אדם נבחרים את הקסם.
העלפים גילו במהרה, כי למרות התנהלותם המגושמת של בני האדם בכל הנוגע לקסמים, יש לבני האנוש פוטנציאל טבעי מטריד במעט בכל הנוגע אליו. מאה בני אנוש לומדו את היסודות הבסיסיים ביותר של הקסם: לא יותר מאשר נדרש מהם להלחם בטרולים באמצעותו. משוכנעים כי מאה הקוסמים החדשים למדו די והותר, חזרו קוסמי העלפים צפונה, כשמאחוריהם צבאותיו האמיצים המלך ת'וראדין!

צבאות העלפים ובני האנוש המאוחדים הלמו בכוח ובחוזקה בצבאות הטרולים למרגלות הרי אלטראק (Alterac Mountains). הקרב נמשך ימים ספורים, אך החיילים המובחרים של אראת'ור לא התעייפו או נסוגו סנטימטר אחורה ממקומם אל מול המסה הטרולית. אדוני העלפים החליטו כי הגיע הזמן לתת לעוצמת הקסם העלפי לפרוץ ולחרוך את צבא הטרולים. מאה המאגים של בני האנוש ורבבות הקוסמים מבני העלפים המטירו את זעם השמיים על הטרולים והבעירו את צבאם. אש הקסמים שחרכה את הטרולים מנעה מהם להצמיח מחדש גפיים או לרפא את פצעיהם. זאת ועוד - היא שרפה את צורתם המעוותת מפנים כלפי חוץ.

תמונה
קוסמת משורות העלפים הנשגבים

בעוד הטרולים נשברים ומנסים לסגת משדה הקרב, צבאות ת'וראדין רדפו אותם ושחטו אותם עד האחרון בהם במהלך מנוסתם. הטרולים לעולם לא השתקמו בצורה מלאה מן ההפסד הזה וההיסטוריה כבר לא תזכה לראות את גזע הטרולים מאוחד תחת לאום אחד. לכשראו העלפים כי קוול'ת'אלס בטוחה ומוגנת, הם הציעו לבני האנוש, בהנהגתו של ת'וראדין, ברית של חברות ושיתוף פעולה. בני אדם ועלפים יטפחו ויגדלו יחסים פוריים של חברות ואחווה ביניהם לעידנים הבאים.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: ההיסטוריה של WoW- פרק 2 חלק ג'
הודעהפורסם: 03 נובמבר 2010, 20:50
 
שומר הדם

שומר הדם
הצטרף: 21 ספטמבר 2010, 17:05
הודעות: 193
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Redeemed
שרת: Kazzak PvP
קלאס: Warlock
מנותק

חלק ג': שומרי טיריספול

לאחר שסולקו הטרולים מיערות הצפון, הפנו העלפים את מאמציהם לטיפוח קוול'ת'אלס, הממלכה המרהיבה שלהם. צבאות אראת'ור המנצחים פנו חזרה דרומה לסטרום. הקהילה האנושית של אראת'ור גדלה ושגשגה, ובכל זאת ת'וראדין חשש שהעם עלול להיסדק ולהתפצל מבפנים אם רמת האוכלוסין תמשיך לעלות והטריטוריה תתרחב. לכן, הוא דאג לכך שסטרום תמיד תשאר מרכז האימפריה הארת'וריאנית. לאחר מספר שנים של שגשוג וצמיחה, ת'וראדין מת בשיבה טובה, משאיר אחריו דור צעיר של אראת'ור לגדול ולהתרחב מחוץ לגבולות סטרום.

מאה המאגים המקוריים שהונחו לשימוש בקסמים על-ידי העלפים, המשיכו להרחיב את כוחותיהם וללמד את עצמם להשתמש בקסם בדרכים יותר עוצמתיות. המאגים האלה, שנבחרו בזכות נפשם האצילה והאמיצה, הקפידו מאוד להשתמש בקסם בזהירות ובאחריות, ועם זאת הם העבירו את הידע שלהם לדור החדש שלא ידע את זוועת המלחמה ולא הבין את החשיבות של ריסון עצמי. הדור החדש של המאגים החל להשתמש בקסמים לשימוש עצמי להבדיל משימוש באחריות ועזרה לזולת.

כאשר האימפריה גדלה והתרחבה, גם המאגים נדדו עמם והגיעו עד ארצות הדרום. בזכות שליטתם באמנות מיסטית זו, הקוסמים הגנו על אחיהם מפני יצורים מאיימים בארצות הדרום. תחת הגנתם אפשרו לארצות חדשות לקום באזורים הפראיים. ועם זאת, בעוד כוחם גדל החלו המאגים לנדות את עצמם מהחברה, להתבודד.

העיר-מדינה הארת'ורית השנייה, דאלאראן (Dalaran) קמה מצפון לסטרום. רבים מן הקוסמים ארזו את חפציהם ונדדו צפונה אל עבר דאלארן, שם קיוו כי יתירו להם להשתמש בכוחותיהם ביד חופשית. הם השתמשו בכוחם על מנת ליצור את הצריחים המכושפים של דאלארן ולימודיהם היו כמירוץ חימוש אין-סופי. לתושבים שאינם עוסקים בקסמים שהתגוררו בדאלארן לא הפריע השימוש בקסמים מסביבם, תחת הגנתם של המאגים הם פיתחו כלכלה יציבה וחזקה להפליא! ובכל זאת, ככל שהשימוש בקסמים והרחבת הידע גדלו, בד המציאות מסביב לדאלארן החל להיטשטש ולהיפרם.


תמונה
דאלארן

סוכני הלגיון הבוער הנקמניים, שגורשו מן העולם הזה כאשר "באר החיים" צונחת עליהם, פותו חזרה פנימה על-ידי הטלת הקסמים הבלתי פוסקת של אנשי דאלארן. למרות שהשדים החלשים יחסית לא הופיעו פיזית, הם כן הצלחו להשליט בלבול וכאוס ברחובות דאלארן. רוב האירועים השטניים האלו התרחשו לעיתים רחוקות והמגו-קראטים (Magocrats) השליטים עשו כמיטב יכולתם להסתיר את הידיעה הזאת מהציבור. על הקוסמים החזקים ביותר של דאלארן הוטל לצוד ולחסל את השדים החמקמקים האלה ברחבי דאלארן, אך לפעמים כוחו של סוכן בודד הביס את כוחו של המכשף החזק ביותר.

לאחר כמה חודשים, הפרולטריון הפרנואידי החל לחשוש כי שליטיהם הקוסמים מסתירים משהו נורא מפניהם. שמועות על הפיכה רצו כאש בשדה קוצים ברחובות דאלארן כאשר האיכרים החלו לחשוד במניעיהם של השליטים-קוסמים שלהם שפעם כל כך העריצו. השליטים, שפחדו כי הפרולטריון יחולל הפיכה כנגדם ובכך גם יפנה את סטרום האחות האיכרית כנגדם, פנו ליצורים היחידים שידעו כי יבינו אותם, העלפים.
כאשר שמעו את חדשות המגו-קראטים על פעילות שטנית בדאלארן, העלפים מיהרו לשלוח את קוסמיהם האדירים ביותר לארצות בני האנוש. העלפים למדו בשקדנות את זרמי הקסם השוררים בדאלארן ותיעדו כל התרחשות שטנית בה צפו. הם הגיעו למסקנה כי למרות שהשדים היו בודדים וחלשים, הלגיון הבוער היה ויישאר איום חמור עם העולם הזה כל עוד בני האדם ממשיכים להשתמש בקסם.

מועצת ירח-הכסף, ששלטה בעלפי קוול'ת'אלס, נכנסה לברית סודית עם המגו-קראטים מדאלארן. העלפים סיפרו למגו-קראטים על תולדות קאלימדור העתיקה ועל הלגיון הבוער, היסטוריה שעדיין עדכנית ומפחידה עד העולם הנוכחי. הם האירו את המגו-קראטים ובישרו להם כי כל עוד משתמשים בקסמים, עליהם למצוא דרך לגונן על האוכלוסייה שלהם מפני היישויות השטניות של הלגיון הבוער. בני האדם הציעו רעיון בו יוכלו כל המאגים להעצים בן אנוש אחד, ולהעניק לו כוח עצום. הוא יילחם במשך כל חייו במלחמה סודית כנגד סוכני הלגיון הסוררים. העלפים גם הפעילו לחץ על בני האנוש לא לבשר לתושבים על קיום השומרים או על קיום הלגיון והאיום המתמיד על העולם השברירי, מחשש שהם יחוללו הפיכה של פרנויה וכאוס מתוך אימה. העלפים הסכימו להצעת השומר והקימו ועדה סודית שתפקידה לבחור את השומר כל פעם מחדש ובכך לווסת את הזדון בעולם.

הועדה קיימה את מפגשיה בקרחות יער טיריספול האפלוליות, שם התיישבו העלפים הנשגבים לראשונה בהגיעם ללורדרון. ומשם המקום קיבלה הועדה את שמה: שומרי טיריספול. השומרים שנבחרו להגן על האנושות הועצמו באנרגיות חזקות להפליא של מאגים עלפים ובני אנוש כאחד. למרות שהיה רק שומר אחד בכל זמן נתון, כוחם היה כה רב ועצום שהם יכלו לנצח את כל איומי הלגיון ביד אחת קשורה מאחורי הגב. הכוח היה כה עצום, כי רק שומרי טיריספול עצמם יכלו להציע מועמדים פוטנציאליים למסלול השומרות. כל פעם ששומר הזדקן או התעייף מהמלחמה הבלתי פוסקת בלגיון, הועדה בחרה אלוף חדש, ותחת תנאים מבוקרים, הזרימה לתוכו את כוח השומר.

תמונה
שומר,"כוחם היה כה רב ועצום שהם יכלו לנצח את כל איומי הלגיון ביד אחת קשורה מאחורי הגב."

בעוד הדורות חולפים, הגנו השומרים בחשאי על בני האדם מפני הזדון הבלתי נראה של הלגיון הבוער, שמאיים על הארצות אראת'ור וקוול'ת'אלס. אראת'ור גדלה ושגשה בעוד נתיניה משתמשים בקסמים ומפיצים את הידע ברחבי האימפריה. בינתיים, השומרים פיקחו בזהירות על כל סימן של פעילות זדונית.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: ההיסטוריה של WoW- פרק 2 חלק ד'
הודעהפורסם: 27 נובמבר 2010, 17:38
 
שומר הדם

שומר הדם
הצטרף: 21 ספטמבר 2010, 17:05
הודעות: 193
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Redeemed
שרת: Kazzak PvP
קלאס: Warlock
מנותק

חלק ד': כור-ברזל - התעוררות הגמדאים

2500 שנה לפני Warcraft I

בזמנים העתיקים, לאחר שהטיטאנים עזבו את אזרות', ילדיהם הידועים כגמדאי-האדמה המשיכו לעצב וליצור את העולם שנמצא במעמקי האדמה. גמדאי-האדמה לא הודאגו במיוחד מהתפתחות היחסים בין הגזעים הגרים על פני האדמה, ורק השתוקקו לחקור ולהתגורר במעמקים החשוכים שבמעבה האדמה. גמדאי-האדמה הושפעו קשות מההתפצלות הגדולה. מתייסרים עם כאב האדמה עצמה, הגמדאים בודדו את עצמם בתוך אולמות האבן בהם נוצרו לראשונה. אולדאמאן, אולודום ואולדואר (Uldaman, Uldum & Ulduar)... אלה היו שמות ערי הטיטאנים בהם נוצרו גמדאי-האדמה. קבורים עמוק באדמה, הגמדאים חיו בשקט כמעט שמונת אלפים שנה.

למרות שלא ברור מה עורר אותם, גמדאי-האדמה של אולדאמאן קמו לחיים מתוך התרדמת ששקעו בה. גמדאי-האדמה האלה הבחינו כי חלו בהם שינויים בזמן התרדמת. הם לא היו יותר אבן חיה, עורם השתנה לעור חלק, כמו כן כוח השפעתם על אדמה ואבן דהה ונעלם. הם נהפכו לבעלי-תמותה.
כשהם קוראים לעצמם גמדים (Dwarves), יצאו כולם עד האחרון שבהם מאולדאמאן והחלו לנדוד בנבכי העולם. עדיין רגועים מהבטחון שהאדמה הקנתה להם, החליטו הגמדים להתיישב במקום שהזכיר להם את הבית, תחת ההר הכי גבוה בארץ. הם קראו לארצם החדשה קאז-מודאן או הר קאז (Khaz-Modan or Mountain of Khaz) מתוך יראת כבוד לטיטאן קאז-גורות'. הם בנו מזבח לאב הטיטאני שלהם: כור איתן בלב ההר.
כך, העיר שהתפתחה סביב הכור נקראה כור-ברזל (Ironforge) עד סוף הימים.

תמונה
גמד, צאצא ישיר של גמדאי-האדמה

הגמדים, מסוקרנים מטבעם על-ידי אבני חן וסלעים, יצאו לכרות את משאבי הטבע מההרים הסמוכים. בהיותם עסוקים בכרייה ובפיתוח עירם, הם נשארו מבודדים משאר הגזעים שהתגוררו על פני האדמה.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: ההיסטוריה של Warcraft - פרק 2 - חלק ה'
הודעהפורסם: 26 מרץ 2011, 22:10
 
שומר הדם

שומר הדם
הצטרף: 21 ספטמבר 2010, 17:05
הודעות: 193
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: Redeemed
שרת: Kazzak PvP
קלאס: Warlock
מנותק

חלק ה': שבע הממלכות

1,200 שנה לפני Warcraft

סטרום המשיכה לתפקד כעורק הראשי של ממלכת אראת'ור, אבל כמו דאלארן, ערי-מדינה רבות החלו לצוץ בלורדארון. גילנאס, אלטראק וקול-טיראס (Gilneas, Alterac & Kul-Tiras) היו שלוש הראשונות לקום ולמרות שכל אחת שמרה על תרבות ומנהגים המייחדים אותה, הן כולן צייתו לסמכות המאחדת של סטרום.
תחת המעקב העירני של מסדר טיריספאל, דאלארן נהפכה למרכז הכי גדול לקוסמים מתלמדים ברחבי הארץ. המגו-קראטים ששלטו על דאלארן הקימו את הקירין-טור (Kirin-Tor), כת מתמחה אשר תפקידה היה לקטלג ולחקור כל קסם, כישוף, חפץ בעל יכולות קסמיות או עצמים מוקסמים הידועים לאנושות עד לעצם הזמן ההוא.

גילנאס ואלטראק נהפכו לתומכות נלהבות של סטרום וטיפחו לעצמן צבאות אימתניים שחקרו וסקרו את ארצות קאז-מודאן ההרריות. זה היה בדיוק בתקופה הזו שהאנושות פגשה לראשונה את גזע הגמדים העתיק, ואף הורשתה להכנס אל תוך עירם המחילתית שמתחת לקרקע: כור-ברזל. בני-האדם והגמדים חלקו ושיתפו את סודות התכת המתכת, מכונאות והנדסה וחלקו אהבה משותפת לקרבות ולסיפורים טובים.

עיר-המדינה קול-טיראס, אשר נוסדה על אי גדולה דרומית מלורדארון, פיתחה כלכלה משגשגת ביותר על בסיס דייג ומשלוחים דרך הים. בחלוף הזמן, הקימה קול-טיראס צי סחר רחב מאוד אשר סייר בין האיים והארצות המוכרות בניסיון למצוא פריטים אקזוטיים שיהיה ניתן לסחור בהם. בזמנו, חפצו אדוני סטרום להזיז את נכסיהם ורכושם לארצות הפוריות שנמצאות בצפון לורדארון ולעזוב את השטחים הצחיחים בהם התגוררו כעת בדרום. יורשי המלך ת'וראדין, הצאצאים האחרונים שבהם עוד זורם דם אראת'י, התווכחו עם השליטים שאל להם לנטוש את סטרום. כי בכך ייצרו כעס ומרמור רב מאוד אצל רוב האזרחים, שבין כה ובכו משתוקקים לעבור בעצמם לצפון.

בניסיון למצוא טוהר ונאורות בצפון הבתולי, שליטי סטרום גמרו אומר בליבם ונטשו את העיר העתיקה מאחוריהם. הרחק צפונה מעבר לדאלארן, הקימו אדוני סטרום עיר-מדינה חדשה בשם לורדארון (Lordaeron). בעתיד כל היבשת תקרא על שם העיר הזו. לורדארון נהפכה במהרה למכה של מטיילים, אנשי-דת ועל מי שחיפש בארץ שקט עצמי, בטחון ושלווה.

תמונה
סמל בית לורדארון

צאצאי אראת'י, אשר נשארו בין כותלי חומות סטרום הישנה והמתפוררת, החליטו לנוע דרומה מעבר להרי קאז-מודאן. מסעם הסתיים לבסוף לאחר חלוף עונות רבות, והם התיישבו באזור הצפוני של היבשת אותה הם קראו אזרות'. בעמק פורה הם ייסדו את ממלכת סטורם-ווינד (רוח הסערה Stormwind) שמהר מאוד נהפכה לכוח עצמאי משלה.

הלוחמים המעטים שעדיין נותרו בסטרום החליטו להשאר במקומם ולשמור על חומות עירם העתיקה. סטרום כבר לא הייתה המרכז המפואר של האימפריה, אך היא התפתחה לאומה חדשה הנקראת סטרום-גראיד (Stromgrade). מכיוון שכל אחת מערי המדינה שגשגה בכוחות עצמה, האימפריה האראת'ורית החלה להתפרק. כל אחת פיתחה מנהגים מסורות ואמונות משלה, והן התרחקו אחת מהשניה לחלוטין. חזונו של המלך ת'וראדין על אנושות מאוחדת התפוגג לבסוף.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
נושא ההודעה: Re: ההיסטוריה של Warcraft - פרק 2 - העולם החדש
הודעהפורסם: 19 אוגוסט 2014, 09:49
 
סמל אישי של המשתמש

שומר האבן

שומר האבן
הצטרף: 29 דצמבר 2012, 18:32
הודעות: 65
עשה לייק: 29 פעמים
קיבל לייק: 4 פעמים
הדמות הראשית: WARPigeon
שרת: The Maelstrom PvP
קלאס: Warrior
מנותק

זה כל כך מעניין!התרגום והניסוח שלך כל כך איכותי, ממש כיף לקרוא.
קצת קשה לזכור את כל השמות אבל נתגבר...סיימתי פרק שני :party:
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
 
הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 6 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות


מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד


אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: