Main Forum PvE PvP Guides AddOns Lore Gallery

עכשיו 25 יוני 2017, 12:36

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 6 הודעות ] 
מחבר הודעה
נושא ההודעה: סיפור - מטאלהורן המסע מתחיל - איפוס הסיפור
הודעהפורסם: 22 ספטמבר 2014, 14:50

חבר זהב

חבר זהב
עשה לייק: 8 פעמים
קיבל לייק: 120 פעמים
הדמות הראשית: holysilver
שרת: The Maelstrom PvP
קלאס: Priest

שלום לכולם,

עבר זמן רב מאוד מאז כתבתי את תחילת סיפורו של מטאלהורן, הדמות הראשונה שלי במשחק וכיוון שיש לי קצת זמן פנוי החלטתי לשכתב את הסיפור ולהרחיבו בהתאם להמלצות שקבלתי בפוסט הסיפור הקודם הנמצא בפורום "הסיפורים שלכם".

אז אני מתכבד להציג בפניכם את השכתוב של הפרק הראשון במסעותיו של מטאלהורן!

כמו תמיד, אני מברך על כל ביקורת והצעה לשיפור הסיפור והכתיבה שלי, מקווה שתהנו.

הזהרה, זה די ארוך :)

תמונה

היה זה יום שמש קייצי, קולות של ילדים משחקים במשחק המחבואים וציוץ ציפורי השיר מילאו את כפר הגמדים שילדוול, שלמרות שמו המלחמתי משהו היה רחוק מאות מונים מכך במציאות, שכן במציאות, היה זה כפר פסטורלי ברובו, אחד כזה שנראה כאילו נלקח ישר מבד ציור של צייר מדופלם, שכן היה הכפר מלא בעצי פרי ונוי, חוות קטנות לגידול ירקות וחיות משק קטנות ונהר רגוע שחצה את הכפר לשניים ומעליו גשר שאפשר לתושבי הכפר לחצותו.

בצד אחד של הכפר, הצד "הירוק" כפי שנקרא על ידי תושביו, היו ממוקמים בתי התושבים, חוות הירק ופינות החי, המאפיה של מר סמלי ברד אשר היתה ממוקמת בסמוך לפונדק "החזיר המזמר" בהנהלת מר פרייד פוטייטו ואשתו המקסימה ביג.
בהמשך השדרה הראשית, לאורך עצי הנוי, ניתן היה למצוא את המרפאה המקומית ואת בית העירייה אשר בראשו ישב כבוד ראש הכפר גונתר מטאלהורן.

גונתר לא היה ראש עיר רגיל אשר היה עסוק כל ימיו בפוליטיקה ותככים, גונתר שימש דוגמא חיה לגמד נחוש ובעל מקצוע אשר שאף להעניק לכפרו ולאנשיו חיי שגשוג ואושר.
גונתר עשה זאת על ידי התעקשותו להמשיך לעבוד כחרש מתכת המתמחה בהכנת שריונות ומגנים רבי עוצמה, ביום גונתר היה מנהל את כפרו ואחר הצהריים היה מתפנה לעיסוקו כחרש מתכת ובכך היווה דוגמא לאנשי הכפר והראה שמוסר עבודה גבוה ושיכלול יכולותיו של הגמד יכול לתרום לחיים טובים ופרודוקטיביים.
בצידו השני של הנהר, שכן הצד "התעשייתי", בצד זה, שכנה לה הנפחיה שם בילה גונתר ימים כלילות ועמל על הכנתם של שריונות ופרטי מיגון.

לצד הנפחייה עמדה לה המסבאה המקומית "השרפרף הנמוך" שקבלה את שמה בשל השרפרפים הנמוכים עליהם ישבו הגמדים בעת שאכלו, שתו והשתכרו, את המסבאה נהלה מיי מטאלהורן אשתו של גונתר ובתו קארה בת ה-17 שמשה בה כמלצרית ושפית מתחילה.

לגונתר היה בן צעיר יותר אך כנהוג במסורת הגמדית עדיין לא הוענק לו שם פרטי כיוון שטרם מלאו
לו 13 שנים, לכן, כולם קראו לו פשוט "מטאלהורן הקטן" או "מטאל" בקיצור.
לפי המסורת הגמדית של גמדי שילדוול, גמד צריך להרוויח את שמו הפרטי בגיל 13 על ידי צליחה של מבחן בגרות, בסיום המבחן אביו של הגמד מעניק לו את שמו הפרטי ואת המגן המשפחתי.

מטאל היה רחוק 3 ימים ממבחן הבגרות שלו, התעקשותו לבלות זמן רב בנפחיה לצד אביו הועילה לו וחישלה את גופו ורוחו, כולם בכפר הסכימו כי מטאל היה אחד הגמדים הקשוחים בכפר למרות גילו הצעיר, יש האומרים כי היקף מותניו היה פי שתיים משל גמד רגיל ושריריו האפילו על אלו של אביו, כולם האמינו כי מטאל יעבור את מבחן הבגרות ללא שום קושי.

את רוב ימיו האחרונים לפני מבחן הבגרות בילה מטאל בשדה החיטה האחורי של הכפר, הוא הציב שם מספר בובות אימון וסדרה של מכשולים בהן עשה שימוש בכדי לחזק את מיומנותו בשימוש בפטיש מלחמה ומגן, הנשקים האהובים על גמדי שילדוול.

"אומף", "אהייייייה", "קלינק" "קלינק", "אומף" נשף מטאל בעודו צולח את מסלול המכשולים שבנה,
רעשי מתכת על מתכת נשמעים מכל כיוון כאשר הכה את בובות האימון בזו אחר זו עם מגנו בטכניקה שהוא עצמו המציא ולה קרא "שילד סלאם", בטכניקה זו, מטיח הגמד את מגנו ביריבו כאילו היה זה נשק, בשל משקלו הכבד של המגן יריבו היה נכנס למצב של שוק וקופא במקומו למספר שניות בניסיון להתאושש ולהסדיר את נשימתו.

לפתע, קול פיצוץ עז החריד את אוזניו של מטאל וענני עשן החלו עולים מצידו הירוק של הכפר.
"מה לעזאזאל?", אמר לעצמו מטאל, "מה הולך שם?", "עוד פעם מר פרייד פוטייטו ניסה להכין
מתכון חדש של צ'יפס ופיצץ את המטבח?".

מטאל החל לרוץ לכיוון הכפר כאשר לפתע נשמעו קולות פיצוץ נוספים, הפעם מהצד התעשייתי של הכפר.
"אבא!", "אמא!", "קארה!" צעק מטאל בעודו מגביר את מהירות ריצתו אל עבר הכפר.

כאשר התקרב מטאל לכפר, הוא יכל לשמוע את זעקות הגמדים אשר נשרפו בעודם בחיים, הוא יכל להריח את ריח העץ השרוף של בתי הגמדים ואת ריח הבשר שנשרף, "לללאאאא!", "אומף" אומף" אומף" נשף מטאל בעודו מגייס את שארית כוחותיו כדי לנוע מהר יותר.

עד שהגיע מטאל לכניסת הכפר, נעלמו צעקות הגמדים כלא היו ולפניו נגלה מחזה מחריד של בתים וגמדים שרופים, פיהם פתוח לרווחה כמבקשים עוד נשימה אחת של חיים, עוד צעקה אחת אחרונה אשר תעיד על קיומם בעולם הזה.

מטאל עשה את דרכו לצד התעשייתי אט אט, מביט בהשתאות על ההרס והחורבן שפקד את כפרו,
"מי עשה זאת?" חשב לעצמו, "איזה יצור מספיק אכזרי בכדי לבצע זוועה כזו?"

כאשר הגיע מטאל לגשר על מנת לחצות את הנהר לצד התעשייתי, הוא שמע את קול אביו בוקע מהנפחיה, "מה עשית?!, הרגת כפר שלם ובשביל מה?, אתה בוגד!, אתה לא שפוי!".
"אני יודע שהמגן נמצא כאן" שאג קול לא מוכר, "הכנת אותו עבור בנך הצעיר כמתנת התבגרות לאחר שיעבור את המבחן" סיים הקול, "איך, איך ידעת?" שאל גונתר.

"אני יודע הכל ולא כלום" סינן הקול הלא מוכר, "אני רואה הכל למרות שאני עיוור".
"אאהההה אה" שאג צל דמותו של יצור לא מוכר אשר נגלה לעיני מטאל כאשר זה התקרב
לפתח הנפחיה.

"הנה הוא!", צהל הצל, "ממש התעלית על עצמך הפעם גונתר, זו פשוט יצירת אמנות" המשיך,
"כמה חבל שהמגן הנהדר הזה יסמל כעת את נפילתו של העולם החופשי, מועמועמועעעעמעעע"
צחק הצל וכנפיו רוקדות לפי קצב צחוקו.

בפינת עינו זיהה מטאל את אמו ואחותו קארה, הן ישבונה כפופות על ברכיהן, מחבקות אחת את השניה בניסיון להפסיק לרעוד מן האימה המתרחשת לנגד עיניהן.
"יכול להיות שעדיין תוכל לשמש אותי גונתר" אמר הצל בעודו עומד עם גבו אל הגמד, "אולי בכל זאת אשאיר אותך בחיים".

לפתע, ביקעה קרן אור את גג הנפחיה הרעוע ולרגע קט דמותו של הצל הוארה, מטאל יכל לראות שתי חרבות הזוהרות בצבע ירוק בהיר מונחות בצורת איקס על גבו של הצל, היה זה נראה כאילו לחרבות דעת משלהן וקול של שריקה או לחש הדומה לשריקה של נחש בקע מהן.

"אני מעדיף למות מאשר לשרת אותך" זעק גונתר, "כן, אני יודע זאת" גיחך הצל בעודו מסתובב להביט בעיניו של הגמד, באותו הרגע, נגלו בפניו של מטאל עיניו הירוקות של הצל אשר היו עטופות בד שקוף, עיניים של מישהו אחוז דיבוק של שד או אפילו הינו שד בעצמו.

"אולי אוכל לשכנע אותך לשרת אותי אם אבטיח לא להרוג את אשתך היפה ובתך הנחמדה, מה אתה אומר?" שאל הצל, "חייהן תמורת שרותך?".
גונתר הפנה מבטו אל עבר אשתו ובתו, עיניו פוגשות את עיניהן ואז בהנהון קטן וכמעט נסתר מן העין
הפנה גונתר את מבטו בחזרה אל הצל, "ארור תהיה אילידאן, ארור תהיה!" לחש ברכות.

"אני אקח זאת כהסכמה" גיחך אילידאן, "הולך להיות לנו כל כך כיף ביחד אההחחההחחההה מועמועמועמועעע".
לאחר שסיים לצחוק את צחוקו המרושע, אילידאן זימר ברכות לחש אשר פתח פורטל באמצע הנפחיה, גונתר אשתו ובתו עברו דרך הפורטל ומאחוריהם פסע אילידאן, רגע לפני שנכנס לפורטל זרק אילידאן מבט מחוייך ושחצני לעבר הכניסה כאחד שיודע כי מטאל צופה במתרחש, אילידאן נכנס לפורטל ובהבזק ירוק כל הארבעה נעלמו כלא היו.

"אבא!" "אמא!" "קארה!", "לא!!!", "ארור תהיה אילידאן, ארור תהיה!!!"
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: סיפור - מטאלהורן המסע מתחיל - איפוס הסיפור
הודעהפורסם: 22 ספטמבר 2014, 15:20

סמל אישי של המשתמש

שומר האבן

שומר האבן
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 21 פעמים
הדמות הראשית: MarHardon
שרת: Ahn'Qiraj PvP Recommended
קלאס: Warrior

בלי כוונה רעה, לא יהיה עדיף אם תעשה שימוש בדמות מומצאת גם כן כנבל ? אחרת אין שום הגיון.
אילידאן הוא דמות שמושרשת עמוק בהיסטוריה ובסיפור של וורקרפט, השימוש בו בסיפור הזה (שאמנם שואב השראה מוורקרפט, אך אינו באמת מתבסס על ההסטוריה שלו) גורם לסיפור לאבד קצת מהאמינות והקסם שלו, בעיני.

לדעתי הסיפור חביב, ואין שום בעיה לקחת אותו למקומות שהם לא 100% וורקרפט, רק היה יכול להיות יותר טוב בלי אילידאן :)
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ספטמבר 2014, 15:24

חבר זהב

חבר זהב

השימוש באילידאן בא להדגיש את התקופה בה הסיפור מתרחש וגם ניסיון להכניס חשיבות מסויימת לדמות שלי מה שקצת מתפספס במשחק עצמו שם לעיתים אינך מרגיש חלק מהסיפור.

במהלך הסיפור עוד צפויות לנו פגישות עם דמויות מוכרות מהלור של המשחק עם טוויסטים עלילתיים פרי דמיוני, חשוב על זה כסיפור צד שאף פעם לא סופר במשחק או יקום מקביל כמו בהרחבה הבאה :)
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ספטמבר 2014, 15:33

סמל אישי של המשתמש

שומר האבן

שומר האבן
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 21 פעמים
הדמות הראשית: MarHardon
שרת: Ahn'Qiraj PvP Recommended
קלאס: Warrior

אני מבין את הסיבה, ומזדהה איתה - אבל בד"כ, מה שהופך fan fiction ליותר אמין ומעניין (מהסוג שגורם לקורא לדמיין את הדמות שלך כדמות אמיתית במשחק ובסיפור של וורקרפט) הוא דווקא לערב אותה רק בדרכים עקיפות או מינימליות בארועים הגדולים ביותר בהסטוריה של אזרות'.
אחרת זה יוצר חורים בעלילה, ורצף של חוסר הגיון בסיפור.

סתם, לדוגמא: אילידאן הוא לא סטייל שרדר מצבי הנינג'ה - הבחור לא כזה רע אולטימטיבי. ואני בטוח שאם תחקור קצת יותר לגביי הסיפור שלו, תגלה שברוב המקרים הוא דווקא הקורבן.
זה שהוא היה בוס בWoW לא הופך אותו בהכרח לדמות שחורה בעולם של שחור לבן.
הוא דווקא מאוד אפור, ואולי אף בעתיד יזכה לגאולה (למרות שכרגע הוא נחשד כמת).

דרך אגב, אילידאן מעולם לא היה ב - Eastern Kingdoms, היבשת בה נמצאים הגמדים - אלא בקלימדור.
הסיכויים שלו לאינטראקציה כמו שתיארת (עם משפחת גמדים מכפר קטן), ולא משנה באיזו נקודה בהיסטוריה היא אפסית.

אני יודע שאני עלול להצטייר כנטפל לפרטים, אבל בעיני זה פוגם בסיפור שלך.

בכל מקרה, הייתי שוקל לשנות את אילידאן לפחות לדמות אחרת מוורקרפט, שתהיה יותר הגיונית.
ככל שאתה ממציא יותר, ומקשר לסיפור של וורקרפט בצורה יותר מרומזת ופחות אקטיבית - הסיפור יותר אמין.
גם אם לא, הסיפור, כמו שאמרתי, נחמד מאוד ויש פוטנציאל.
בגלל הפוטנציאל הזה אני בכלל מגיב :)
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ספטמבר 2014, 15:42

חבר זהב

חבר זהב

אני מקבל את דבריך ואנסה לחשוב כיצד ניתן להוסיף את השיפורים.

דרך אגב, לא טענתי שהסיפור אמור להיות או להוות חלק מהארועים הגדולים בהיסטוריית המשחק, מדובר בעוד סיפור אשר מתקשר בדרך עקיפה לסיפור על אילידאן ולפריט מסויים אשר היה נופל ממנו.
לגבי הסיכוי לאינטראקציה של אילידאן עם כפר גמדים קטן ביבשת אחרת, זה סיפור פנטזיה, הכל יכול להיות, כמו חזרה בזמן ליקום מקביל :)
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 ספטמבר 2014, 17:59

סמל אישי של המשתמש

מנהל גלובאלי

מנהל גלובאלי
עשה לייק: 332 פעמים
קיבל לייק: 112 פעמים
הדמות הראשית: Shamshamen

אני דווקא חושב שזה נחמד לערב דמויות רעות מוכרות בסיפור שלך, אל אףשהוא בדיוני. זה נותן לאנשים קשר למשהוא מוכר וקל יותר לעקל את הדברים החדשים ככה.
אני לפחות מרה להשתמש בדמויות האלה בסיפור של וורקראפט .
כל הכבוד דורון אחלה סיפור.

...If you are going through hell, keep going
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 6 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה