Main Forum PvE PvP Guides AddOns Lore Gallery

עכשיו 14 דצמבר 2017, 06:32

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 12 הודעות ] 
מחבר הודעה
נושא ההודעה: מדריך לריידר המתחיל
הודעהפורסם: 09 נובמבר 2010, 23:11

סמל אישי של המשתמש

מנהל גלובאלי

מנהל גלובאלי
עשה לייק: 10 פעמים
קיבל לייק: 206 פעמים
הדמות הראשית: Treenighty
שרת: The Maelstrom PvP
קלאס: Druid

שלום חברים, אני קינגה ובמדריך הזה אני אעבור על דברים חשובים שכל ריידר מתחיל צריך לדעת.
בהתחשב בזה שחבילת הרחבה חדשה בפתח, כדאי לכל ריידר מתחיל לעבור על המדריך כדי להכין את עצמו!
שימו לב, המדריך מיועד לשחקנים מתחילים ולא למנוסים, שאמורים כבר להכיר את רוב האמור בו.
אז בואו נתחיל מהבסיס של הבסיסים.

מה זה רייד?
ובכן, רייד בהגדרתו זו פשיטה. פשיטה של מספר "גדול" של שחקנים על מקום. בזמני הונילה (המשחק המקורי), ריידים נעו בין 10 אנשים (סקולומנס, סטראת'הולם), 15 אנשים (UBRS), ל-20 אנשים (ruins of AQ, ZG), ולבסוף היו גם ריידים שמתאימים ל-40 אנשים (MC, BWL וכדומה).
הבעייתיות בריידים בונילה נבעה מכך שהיה קשה מאוד להשיג 40 אנשים לרייד. גילדות היו ענקיות, מפוצצות באנשים וחלוקת השלל ארכה הרבה זמן, כך שכל עניין הריידינג כילה המון זמן.
בחבילת ההרחבה TBC בליזארד לקחו צעד אחורה ושינו את מבנה הריידים ל-10 (קראזן, זול אמאן) או 25 (גרול, מגת'רידון, SSC, TK וכן הלאה).
זה עזר להרבה מאוד גילדות להתפתח ולהגיע למצב שהם יכולים להשיג 25 שחקנים (הרבה יותר קל לנהל) ולעשות ריידים בצורה נוחה הרבה יותר. אבל נוצרה בעיה אחרת: 25 שחקנים משמעו שאפשר להקים רק 2 ריידים ל-10 ושחמישה אנשים תמיד ישארו בחוץ. נכון שאפשר לעשות רוטציות, אבל זה עדיין יצר מצב בעייתי, בעיקר מחסור בטנקים והילרים. אם היו מביאים עוד אנשים לגילדה אז לא היה להם מקום קבוע בריצות של 25.
בחבילת ההרחבה WOTLK בליזארד נתנה לזה פתרון אחר. כל הריידים נבנו כך שיתאימו גם ל-10 וגם ל-25. אפשר היה פשוט לבחור לאיזה רייד ללכת לפי כמות האנשים הזמינים. כמובן שהיה אפשר לעשות גם וגם אם הגילדה שלכם רוצה, אבל זה לא היה חובה.
ובכן, גם פה נוצרה בעייתיות: למרות שהשלל שנפל ב-25 היה טוב יותר, היה צורך מהותי לעשות רוב הזמן ריידים של 10 אנשים, כדי לקבל תגים ושאר ירקות, מה שגרם לאנשים להשתעמם מהתוכן. כי בואו נודה בזה - לעשות TOC ארבע פעמים בשבוע (10 ,10 הירואיק, 25, 25 הירואיק) היה פשוט זוועתי להרבה אנשים.
ולכן בליזארד החליטה לעשות שינוי נוסף במערכת הריידים בחבילת ההרחבה קטקליזם:
מעכשיו זה או 10 או 25. אתם בוחרים.
מה שמביא אותנו להיום ואפשר סוף סוף להתחיל את המדריך אחרי ההקדמה הזו.

איך נערכים לרייד

רייד של 10
הרייד הבסיסי של 10 אנשים יכיל בתוכו 90% מהזמן שני טנקים, בין 2 ל-3 הילרים, והשאר DPS. מומלץ לאזן את ה-DPS בין Melee ל-Ranged.

המלצות אישיות: אני תמיד מוצא את זה יעיל להביא קלאסים שונים על מנת ליהנות משלל היתרונות שיש במשחק. אני אעדיף תמיד לקחת יותר Ranged מאשר Meele, אבל זו העדפה אישית.
לגבי איזה טנקים, ברוב הזמן המוחלט, אין ממש הבדל מהותי, אבל ישנם בוסים שעדיף קלאסים מסויימים.
לדוגמה, קשה מאוד לעשות את הליץ' קינג בלי Disc priest בהירואיק. לעומת זאת, אנחנו עשינו אותו בלי שאמאן מה שאומר שלא היה לנו BL, ככה שזה אפשרי. אגב, אני מכיר גילדות שעשו את LK הירואיק בלי Disc priest.

רייד של 25
הרייד הבסיסי של 25 אנשים מורכב מ-2-3 טנקים, 5-6 הילרים והשאר DPS. ישנם מקרים יוצאי דופן בהם עוד הילרים יכולים להקל, אבל רוב הזמן אם 6 הילרים לא מצליחים לשמור את הקבוצה בחיים, משהו בהם לא בסדר וזה לא הסטאפ של הקבוצה. גם כאן מומלץ לאזן את ה-DPS.

המלצות אישיות: בתכנון הריידים של 25 אני מארגן כך שקבוצות 1-2 מוקדשות לMelee. קבוצה 5 שייכת להילרים בלבד וקבוצות 3-4 מוקדשות ל-Ranged dps. קל הרבה יותר לזהות מי צריך להיות איפה וקל יותר לארגן את הקבוצה לזוז (לצעוק בוונט למשל קבוצה 3 זוזו ימינה זה יותר פשוט מלצעוק שמות של 5 אנשים).
גם ב-25 אני משתדל תמיד שלא יהיו יותר Melee מ-Ranged. שוב, זה עניין של העדפה אישית.
לגבי הילרים, אני ממליץ לקחת בקבוצות כאלו 2 הילרים של טנקים ו-3 הילרים שמוקדשים לraid healing.
אבל שוב, הכל עניין של העדפות.

עכשיו אחרי שאתם יודעים איך בערך לבנות את הקבוצה, איך תדעו מה באמת לקחת?
התשובה היא, אתם חייבים להכיר את הבוסים שאתם הולכים להתמודד מולם.
אתם לא תלכו למאליגוס עם 2 טנקים בגרסאת ה-10 אנשים כי זה לא דורש את זה. אבל אתם כן תלכו ל-ICC עם 2 טנקים כי זה נדרש.
בלי להכיר את המנגנונים של הבוסים שעומדים מולכם בוודאות לא תגיעו רחוק מדי.
לכן הצעד הראשון לפני כל רייד הוא הכנה. היו מוכנים ויהיה בסדר.

אז איך מתכוננים?
נתחיל בבסיס של הבסיס.
ציוד
וודאו שיש על הדמות שלכם את הציוד הרלוונטי. אל תבואו לרייד עם ציוד של PVP. גם אם ה-ilvl שלו גבוה יותר מציוד ה-PVE שלכם, רוב הסיכויים שהוא לא יעזור לכם כמו חתיכת ציוד ישנה יותר של PVE.

אבנים
וודאו שיש על כ-ל הציוד שלכם אבנים. כן, זה יכול להיות עסק יקר אם קונים אותן ישר מה-AH, אבל אם אין לכם הונור מיותר או JP מיותרים, אין ברירה. שימו אבנים על הציוד שלכם כי אחרת זה נראה חובבני ולא מרשים.

אינצ'נטים
נכון שזה רק עוד 28 SP על הכפפות, אבל זה מצטבר. על כל הציוד זה מצטבר והופך להיות בונוס משמעותי שאנחנו רוצים שיהיה על הציוד. לכן, אם קיבלתם חפץ חדש, שימו עליו אינצ'נט.
אם אתם חושבים שהציוד הזה לא שווה אינצ'נט יקר, שימו עליו את הגרסא הזולה יותר (כמעט לכל אינצ'נט יש גרסא פושטית) אומנם זה לא נראה הכי טוב, אבל זה עדיף מכלום.

מקצועות
שני מקצועות במקסימום בבקשה. לכל מקצוע יש בונוס, לכן מומלץ להתאים מקצועות לפי הקלאס שלכם כדי להרוויח מהבונוס. בריידים מקצוע כמו Mining אינו יעיל כל כך אם אתם לא טנקים, אבל הוא עדיף על כלום. בכל מקרה אם אתם רוצים מקצועות איסוף, Herbalism היום הוא הכי טוב מבין השלושה, בגלל תוספת ההייסט שיש לו. מבין מקצועות הייצור Engineering הוא הטוב מבין כולם, בגלל הבונוסים למגפיים ולכפפות שעד לפאץ' האחרון היו בלי ספק הבונוסים הטובים ביותר במשחק. נכון שזה יקר להעלות, אבל זה שווה את זה.

שונות
יש הרבה חפצים שונים שמומלץ להביא לריידים, כמו למשל אוכל. מאז WOTLK נהוג להביא Fish feasts בשביל הבונוס הכללי שהם נותנים. הרבה פעמים יש דמויות שאוכל ספציפי יעזור להן יותר. אוכל שיתן עוד קריט, הייסט ובטח בקטקליזם נראה אוכל שיתן מאסטרי, שיכול להיות יעיל יותר מהארוחות הכלליות האלו. אם אתם בין הדמויות האלו, מומלץ להביא אוכל משלכם.

שיקויים ופלאסקים
היום זו חובה להסתובב עם פלאסקים ברייד, משום שהמחיר שלהם כיום ברצפה. אבל גם כשלא היה ברצפה, בונוס זה בונוס וכל בונוס כזה עושה אותכם טובים יותר במה שאתם אמורים לעשות. כלומר יותר נזק, יותר הילינג ויותר ספיגה (אם אתם טנק). השתמשו בזה ואל תתקמצנו.
לגבי שיקויים, שיקויים אלו סוג של Cooldowns שאתם יכולים להשתמש בהם באמצע קרב כדי לקבל בונוס זמני שיגדיל את הנזק שלכם משמעותית. כיום ניתן לקחת שיקוי אחד בלבד בזמן קרב, אבל יש לזה קומבינה: אם לוקחים את השיקוי שניה לפני שמושכים את הבוס, יהיה אפשר לקחת עוד שיקוי במהלך הקרב. התוספת הזו מבורכת ולמרות שאינה חובה בהרבה גילדות ועל אחת כמה וכמה פאגים, היא תוספת שתזכה להערכה של הממונים עליכם.

כסף
חברים, ריידינג זה לא עסק זול. אינצ'נטים, אבנים, שיקויים, פלאסקים וכמובן תיקונים אלו דברים שיכולים לשאוב לכם בין 100-500 זהב לרייד. תיערכו בהתאם, תשיגו כסף זמין שיהיה עליכם.
אין דבר מעצבן יותר ומרגיז יותר מאשר מישהו ברייד שאומר שאין לו כסף לתיקונים. כאלו אנשים אני מעיף מהגילדה. (עוד לא קרה לי למזלי).

ידע
ידע זה כוח, אמרו את זה לפניי ואתם צריכים לשנן את זה. אם לא תכירו את הבוסים שאתם עומדים להלחם בהם, אתם תהיו בבעיה.
אם אתם רוצים להיות ריידרים טובים, שבו חצי שעה או שעה לפני רייד ותקראו על הבוסים שאתם עומדים להתקל בהם. צפו באיזה סרטון, תשאלו בגילדה, תשאלו בגמדיה, תבררו מה הולך להגיע.
יש מדריכים בשפע באינטרנט ואין שום סיבה שבן אדם ילך עיוור לתוך רייד בלי לדעת מול מה הוא עומד.
וודאו שאתם מבינים מה הולך לקרות. אם אתם לא בטוחים, תשאלו. אל תתביישו.
עדיף שתגידו לבן אדם שאחראי עליכם שאתם לא מבינים כל כך מה לעשות ותבזבזו לרייד 5 דקות מאשר שאתם תהיו אחראים לווייפ ושתיראו כשחקנים גרועים בעיני הממונים עליכם.
מה גם שהרבה פעמים יש מספר טקטיקות לכל בוס לכן צריך לתאם עם הגילדה (בעיקר אם אתם גילדה חדשה) איך עושים את הבוס ומה בדיוק הנקודות ששונות בין דבר לדבר.

אדאונים
יש מספר אדאונים חשובים מאוד לכל ריידר. כל בוס מוד זה מבורך. יש אנשים שמעדיפים DBM, אני אישית משתמש ב-DVE, יש לי חברים שמשתמשים ב-Bigwigs. למען האמת זה לא משנה במה אתם משתמשים, אבל אתם כן חייבים לוודא כמה דברים.
1. announce to raid תמיד דלוק. כלומר אם מעיפים עליכם משהו או משהו עומד לקרות לדמות שלכם, הבוס מוד שלכם יצעק את זה שכל מי שלידכם ידע. זה עוזר לאנשים לזוז מדברים בזמן וזה משמעותי.
2. טיימרים. כבר דיברתי על זה ועל מודעות סביבתית. ברגע שתדעו שעוד 10 שניות הולכת להגיע יכולת מסויימת של בוס מסויים, תוכלו להיערך לזה כמו שצריך.
3. חשוב מאוד לשים לב כמה HP באחוזים יש לבוס. יש הרבה מפגשים שמחולקים לכמה שלבים והשלבים האלו משתנים לפי אחוזי ה-HP של הבוס. לכן, למשל, לא תרצו להביא את פרופסור פוטריסייד לשלב האחרון שלו בגירסא ההירואית כשהוא מזמן 3 אוזים. ובשביל לעצור DPS צריך לשים לב מתי הבוס מתקרב לשלב הבא.
4. צלילים. אני אישית משחק עם צלילים בוואו, הצלילים האלו נותנים לכם עוד דרך לשים לב כשיכולת מגיעה. אני מכיר הרבה שמשחקים בלי צלילים. אני אישית מעדיף עם.

אדאונים נוספים שחשובים הם Raid frames שנוח לכם לעבוד איתם. מומלץ לשמור על ה-UI שלכם נקי, כדי שיהיה לכם מרחב להסתכל עליו ולתכנן נתיבי תנועה במקרה הצורך וכדומה. לכן, שימו לב שה-UI שלכם בנוי טוב.

הדבר הכי חשוב באדאונים זה שיהיו מעודכנים לגרסה שעובדת כמו שצריך. אדאון לא מעודכן יכול לגרום לתקלות וזה זוועה באמצע רייד בוס לאבד את האדאונים שלכם ולא להבין מה קורה. באמת שזוועה.

זמינות
חבר'ה, רייד זה פעילות של בין 10 ל-25 אנשים במשותף. יש חוץ מכם עוד 9 או 24 אנשים אחרים.
רייד יכול להיות מעיק מאוד אם אנשים לא מגיעים בזמן שקבעו או אם יש איטיות בהתקדמות. אני לא מדבר על ווייפים על בוסים כי זה קורה, אני מדבר על מישהו שהולך לשירותים כל חמש דקות, שקם לקחת אוכל, שיורד עם הכלב פתאום, שאוסף את אשתו וכדומה.
מי שמקים את הרייד מבזבז על זה זמן אישי וכשאתם הולכים AFK באמצע זה מעכב את כולם.
רייד נע בין 3 ל-4 שעות בדרך כלל. תנסו לתאם את זה כך שיהיה לכם את הזמן הפנוי ושלא תצטרכו לעזוב באמצע. נסו להתאים את הפסקות השירותים והשתיה שלכם לזמנים שעוד אנשים הולכים.
אצלנו בגילדה למשל יש זמן מוגדר של הפסקה ואנשים משתדלים להתאפק עד לזמן הזה.

נימוס
רייד יכול להיות דבר מאוד מתסכל... לא פעם עמדתי לפני בוס בהריגה ראשונה ונהרגנו 0.01% לפני שהוא מת והיה ווייפ באשמת מישהו. וזה באמת מכעיס. תשתדלו לא להוציא את זה על הבן אדם. עושים טעויות, כולם עושים טעויות. היום זה הוא, מחר זה אתם.
ומנסיון, לעשות ווייפ לרייד 0.3% לפני שהרגתם בוס זה לא הרגשה טובה. לא צריך להוסיף על זה קנטורים מיותרים.

אווירה
אל תהיו "מתים" ברייד. תזכרו שאתם שם כדי ליהנות. ריידים של 10 אנשים זה בדרך כלל אינטימי וכיף ואפשר לצחוק וליהנות מאוד עם האנשים מסביבכם. ב-25 יש יותר אנשים אז קשה יותר ליצור מערכת אינטימית של צחוקים, אבל זה לא אומר שצריך ללכת לרייד כאילו זו עבודה. השתדלו ליהנות, לצחוק, לספר בדיחות. עם זאת, קחו בחשבון שכשאתם נלחמים בבוס - אתם נלחמים בבוס.

חמדנות
אל תהיו חמדנים לגבי שלל ואל תייללו עליו. שלל מגיע והולך. אנשים שבוכים על שלל בדרך כלל לא נשארים יותר מדי בגילדות כי הם נתפסים כאנשים מעצבנים. אני לא אומר לכם לוותר על מה שנופל או כל דבר כזה, אבל קחו בחשבון שהחפצים האלו יפלו שוב ואתם תקבלו אותם בשלב מסויים.

תוכנת דיבור
אם אתם בגילדה מסודרת סביר להניח שתשתמשו בתוכנת דיבור כלשהי. בין אם זה ונטרילו, טימספיק, מאמבל או לא משנה מה... אל תצעקו בוונט, אל תדברו אם לא צריך ולא רצוי.
בקרבות בבוסים השתדלו לתת למנהיג של הרייד לדבר ודברו בעצמכם רק אם יש לכם משהו חשוב להגיד. למשל Pain suppression on the tank או i'm going to take the plague now אלו דברים חשובים שאולי כדאי להגיד.
תזכרו שמה שאתם אומרים עובר ל-24 אנשים בראש ודיבורים של יותר מדי אנשים מוציאים מריכוז ועלולים הרבה פעמים להביא לכשלון.

זהו בגדול, אלו הטיפים שיש לי לתת לריידרים המתחילים.
זה נראה המון, אבל זה באמת לא הרבה. זה מערב המון הכנה וביסוס ראשוני, אבל את הרוב עושים פעם אחת ואז כבר צריך לעדכן דבר אחד או שניים.
אם יש לכם טיפים להוסיף בתור ריידרים ותיקים אתם מוזמנים לשרשר.
אם יש לכם שאלות, טענות, מענות, עוגיות או כל דבר שאתם חושבים שיעניין אותנו, אתם מוזמנים לשאול ולשרשר.
תודה שקראתם ונתראה במדריך הבא (אני מקווה שזה כבר יהיה מדריך להירואיקים של CATA).

תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: המדריך הבסיסי לריידר המתחיל
הודעהפורסם: 10 נובמבר 2010, 00:33

צוות האתר

צוות האתר
עשה לייק: 284 פעמים
קיבל לייק: 235 פעמים
הדמות הראשית: Animor
קלאס: Paladin

קינגה,
תודה רבה על המדריך המפורט והמושקע! אני בטוח שהרבה ריידרים מתחילים ישכילו ממנו :)

הייתי מציין רק שהשינוי בקטקליזם יתבטא בכך שהשלל ב-10 וב-25 יהיה זהה מבחינת האיכות.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: מדריך לריידר המתחיל
הודעהפורסם: 10 נובמבר 2010, 17:46

טירון

טירון
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 0 פעמים
הדמות הראשית: khardom
שרת: Bloodfeather PvP

יש לי שאלה,
ניסיתי מספר מועט של פעמים להתקבל לרייד, הבעיה שתמיד רוצים לראות ACHIEVEMENT של זה.
ומאחר שמעולם עוד לא עשיתי רייד אין לי נסיון בזה. זה נשמע כמו ראיון עבודה - כולם רוצים שכבר תבוא עם ניסיון.
איך היית ממליץ להתחיל להתקבל לרייד?

תודה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 נובמבר 2010, 18:18

סמל אישי של המשתמש

חבר זהב

חבר זהב
עשה לייק: 40 פעמים
קיבל לייק: 75 פעמים
הדמות הראשית: Aountrio

shaykal כתב:
יש לי שאלה,
ניסיתי מספר מועט של פעמים להתקבל לרייד, הבעיה שתמיד רוצים לראות ACHIEVEMENT של זה.
ומאחר שמעולם עוד לא עשיתי רייד אין לי נסיון בזה. זה נשמע כמו ראיון עבודה - כולם רוצים שכבר תבוא עם ניסיון.

תודה

ראשית הייתי ממליץ לך להכיר אנשים בשרת שאתה משחק איתם. ללכת איתם להירואיקים ולהראות מה שאתה שווה. ככה ללמוד ולקבל נסיון. עודשיטה היא להצטרף לקבוצות שעושות WEEKLY ושם לברר אם אנשים עושים ריידים ואם הם זקוקים לדמות שלך בקבוצה שלהם באופן כללי.
WOW הוא משחק מאוד חברתי.
באם אתה רוצה דרך קצרה אבל לא יותר פשוטה אז אני ממליץ לך להכיר את הרייד שאליו אתה מתכוון ללכת על בוריו.
כשתלחש למישהו שמארגן רייד תאמר לו שאתה מכיר את הטאקטיקה ואת הבוסים אמנם אין לך אצ'יבמנט אבל עשית "שיעורי בית" ותראה רצינות בציוד שלך גליפים ובחירת בניה לדמות. תבקש מהמארגן שיבדוק אותך.

אם תבוא עם בטחון עצמי (אבל שיהיה גב אמיתי לבטחון הזה) אני מאמין שזה יוכל להכניס אותך לPUGS

בכל מקרה בהצלחה.

It's alive, afraid, a lie, a sin
It's magit, it's tragic, it's a loss, it's a win
It's dark, it's moist, it's a bitter pain
It's sad it happened and it's a shame

תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 נובמבר 2010, 18:26

סמל אישי של המשתמש

מנהל גלובאלי

מנהל גלובאלי

shaykal כתב:
יש לי שאלה,

תודה

אצ'יבמנטס זה חשוב מאוד אבל יש מספיק מקרים שבהם הם לא אומרים כלום.
הדרך הטובה ביותר זה להוכיח את עצמך.
אם תעשה כל מה שאמרתי במדריך אחד לאחד.
כלומר תגיע עם הציוד שלך מתוקתק, תכיר את הדמות שלך בצורה טובה מספיק ומה אתה אמור לעשות בבוסים, תכיר את היכולות של כל בוס ובוס ותתנהג בנימוס ובכבוד לשאר האנשים ברייד... אם כל זה אלו דברים שתעשה אז אל תפחד להגיד לבן אדם "תן לי צ'אנס... אתה תמיד יכול לבעוט אותי ואני בטוח שלא תתחרט שלקחת אותי".
ב50% מהזמן זה יעבוד. אם זה לא יעבוד סביר להניח שהקבוצה הזו לא תגיע רחוק (זה מנסיון אישי).
הרבה פעמים כשהייתי מריץ פאגים אנשים לא יכלו לתת לי אצ'יבמנט מלא. הייתי אומר להם שזה לא מספיק. בן אדם שמרגיש בטוח בעצמו מספיק יענה "תן לי צ'אנס" ואז אני יודע שהבן אדם רציני והייתי לוקח אותו ורוב הזמן לא מתחרט.

תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10 נובמבר 2010, 19:15

שומר הדם

שומר הדם
הדמות הראשית: Redeemed
שרת: Kazzak PvP
קלאס: Warlock

כמובן שגם אם אתה יודע את הכל ואתה מוכן ומזומן ולא מכניסים אותך, תמיד ישנה האופציה של אדונים שמזייפים אצ'יווים... לא פעם ולא פעמיים שעשיתי onyxia's lair אתה רואה ש4-6 אנשים מקבלים את האצ'יוומנט אחרי הקיל
חחח
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 נובמבר 2010, 09:57

טירון

טירון
הדמות הראשית: khardom
שרת: Bloodfeather PvP

תודה רבה לכול העונים.
אני אנסה ואעדכן איך הולך
:-)
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 נובמבר 2010, 10:04

סמל אישי של המשתמש

מנהל גלובאלי

מנהל גלובאלי

balaga כתב:
כמובן שגם אם אתה יודע את הכל ואתה מוכן ומזומן ולא מכניסים אותך, תמיד ישנה האופציה של אדונים שמזייפים אצ'יווים... לא פעם ולא פעמיים שעשיתי onyxia's lair אתה רואה ש4-6 אנשים מקבלים את האצ'יוומנט אחרי הקיל
חחח

אני מאוד מאוד לא ממליץ לזייף אצ'יבמנטים במשחק.
זה זלזול בבן אדם שמכין את הרייד. היה לי כבר כמה אנשים שלא לקחתי אותם איתי לריידים על העקרון הפשוט שהם פשוט מזייפים אצ'יבמנטס. זה שם אותך ישר בעמדה רעה ויוציא לך שם רע בשרת.

תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 11 נובמבר 2010, 10:36

צוות האתר

צוות האתר
עשה לייק: 284 פעמים
קיבל לייק: 235 פעמים
הדמות הראשית: Animor

Kingeh כתב:
balaga כתב:
חחח

אני מאוד מאוד לא ממליץ לזייף אצ'יבמנטים במשחק.
זה זלזול בבן אדם שמכין את הרייד. היה לי כבר כמה אנשים שלא לקחתי אותם איתי לריידים על העקרון הפשוט שהם פשוט מזייפים אצ'יבמנטס. זה שם אותך ישר בעמדה רעה ויוציא לך שם רע בשרת.

:1+:
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 נובמבר 2010, 03:01

סמל אישי של המשתמש

שומר האבן

שומר האבן
קיבל לייק: 1 פעמים
הדמות הראשית: Fripp
שרת: Draenor Normal

פוסט יפה, אני רוצה להוסיף גם משהו לגבי ניצול הזמן ברייד - עדיף לצמצם ככל האפשר את הרגעים המתים כדי להספיק כמה שיותר ברייד - למשל, להגיע כמה דקות לפני הזמן ורצוי לעשות את הדרך לכיוון הרייד ולא לחכות ל-summon, בשביל שאפשר יהיה להתחיל בשעה הנקובה ולא לחכות לאנשים. הטנקים צריכים להיות מהירים כאשר נלחמים בטראש (אבל לא מהירים מדי בצורה שיכולה לגרום לוויפ). אחרי שהבוס מת, אפשר להמשיך ולא צריך לחכות שה-master looter יפזר את השלל, עדיף להמשיך קדימה לטראש שבא אחרי הבוס וה-ML ישאר מאחור ויחלק את הלוט תוך כדי.

תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 12 נובמבר 2010, 20:06

גראנט

גראנט
עשה לייק: 1 פעמים
קיבל לייק: 2 פעמים
הדמות הראשית: haptoril
שרת: Frostmane PvP
קלאס: Priest

לא יודע איך איתכם מאז שאני הילר אין לי בעיה למצוא pug או גילדות , מידי פעם אני אפילו מקבל הצעות כאלו או אחרות אם אני רוצה להצטרף לגילדה או לpugs , כשהגעתי לרמה המקסימלית אפילו לא הייתי צריך לתת acv דבר שבחיים לא קרה לי בתור dpser חוץ מזה random אני מוצא תוך פחות מ2 דקות .

זה כנראה היתרונות הבולטות כשאתה tank או healer .

תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 מאי 2011, 19:24

טירון

טירון
הדמות הראשית: Naptool

שלום, אני חדש בפורום.

קודם כל רציתי לומר לך שזה אחלה מדריך קינגה, מי ייתן וכל ריידר במשחק האדיר הזה ישתמש בעצות האלה במודע ולא במודע... :yes:

עכשיו, יש כמה דברים שאני הייתי מוסיף בתור עצות... למרות שכשאני חושב על זה... זה יותר עצות לאיך לגרום שהרייד יילך יותר חלק...

אני בעיקרון לא שיחקתי בקטאקליזם, רק בווטלק... אבל בטוח יהיו פה כמה דברים רלוונטים

1. DPS הוא לא תמיד קודש קודשים... אפשר לוותר על DPS במספר מקרים (למשל כשאתה לוקח יותר מדי אגרו והטנק לא מספיק לייצר אגרו שמשתווה אליך, כשהבוס\אד עושים סקיל עם ריפלקט או שגורם לדמג' שמתאים ל-DPS שעושים נגדו (מי שלא יודע על בוסים כאלה - עיין ערך KING YMIRON ב-UTGRADE KEEP מ- WOTLK))

2. רייד זה פשיטה מתואמת של אנשים מתואמים... ברגע ששחקן אחד (כן אפילו אחד) ברייד לא שם לב לפרט הכי קטן והכי זניח בטקטיקות או תוך כדי הריגת הבוס... זה יכול לגרום לוויפ וזה נורא חבל כי זה וויפ לא נצרך וזה סתם עצבן אנשים... תמיד תקשיבו בסבלנות לטקטיקות שמסבירים לכם, גם אם אתם חושבים שאתם יודעים את הטקטיקה, תמיד טוב לשמוע אותה פעם אחת לפני שמתחילים את הבוס... מי יודע.. אולי יש משהו שלא ידעתם.

3. באפים - דבר חשוב והכרחי בצורה בלתי נמנעת בריידים.יש קלאסים שאין להם באפים בשביל שחקנים אחרים, אבל זה לא אומר שאם יש לכם למשל אינסקריפשן - אתם לא יכולים לשים באפים על שחקנים אחרים... גם הסקרולים המעפנים האלה של האינסקריפשן עוזרים... וואלה היה לי רייד שמישהו שם עליי +8 אגיליטי מאינסקריפשון רמה נמוכה וזה מה שהציל אותי בבוס... אל תפקפקו בעזרה הכי קטנה שאתם יכולים לעשות...

3+. באפים זה טוב ויפה - מי שעושה אותם יודע מה שהוא עושה או שמסבירים לו יה מה צריך לעשות... לא צריך להציק "שים עליי כבר!!!" כאילו אתה בלחץ שלא ישימו עלייך באף... ישימו על כולם באפים... ואם לא, פשוט לבקש יפה שלא יתחילו בלי הבאפים. לא צריך לצעוק ולשנות את האווירה ברייד למועקה...

4. יש סקילים שמעצבנים אנשים מסוימים... למשל אם אתם וורלוקים ותעשו פירים לכל אד שמזדמן לכם בדרך... אני בטוח שהטנק לא יעריך את זה, ישים אתכם באיגנור ויהיה פחות סיכוי שתיהיו בקבוצה בפעם הבאה... זה יכול גם ללכת לשתי הכיוונים - טנק שלא מחכה להילר שלו וסתם חוטף דמג' לא הכרחי או לוקח בוס שעושה AOE בצורה לא נכונה - זה מעצבן הילרים ולפעמים הם פשוט יתנו לכם למות או משהו...

כל הדברים שכתבתי פה יכולים לשמר לכם על אווירה טובה ברייד ואתם יותר תהנו במשחק...

מקווה שזה יעזור לריידרים חדשים :)

שבת שלום.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 12 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה